Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Pa to koliko je razgranata nema neke osobite veze s time je li muško ili žensko koliko ja znam, ako ima bobice muško ako ima dlačice žensko i to ti sva mudrost
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
3.opcija je hermy/dvospolnik
pošalji fotku,pogledat ču ja dali imam kakvu fotku takdje...
 
06.04.2008
0
0
0
39
ove godine sam posadio sjeme od trave koja mi se svidila prosle godine. zanima me kod nas u slavoniji vecinom je nekvalitetna trava je li tomu razlog to sto je takva vrsta ili je lose uzgojena
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
antee@siguran sam,da im svačeg več...Nekad je bil a vuja u Hrvatskoj dobra. U Slavoniji samo okopaj dobro zemlju najčešče i gledaj u nebo za konopljom...problem je najčešče,da je prebrzo ubrana,nepravilno posušena,skladištena,jednom li se suva vuja ovlaži...drugi ukus,....

najbolje vam je tamo čistom agronoskom metodom do dobrog proizvoda,organskom prihranom,
možete jeseni dobro nagnojiti,rano uproleče samo doadti više dušika....zemlja nek odleži i juriš.....vi samo prekopajte zemlju dobro..nije to šuplji krš....ako češ več imati mogučnosti,bolje nadji neki vitaminski komleks za bilje-kako bi biljka ojačala i tako lakse podnosila vremensk nepogode...nije tesko rešiti PH,vreča od 15-20kg Ca CO3 je nekoliko eura to je za hektatre dovoljno :)))))
pa sigurno je kome od vas još i deda gojijo konoplju...Moja su oba, jedan u ravnici uz reku,drugi u divljoj planini :)

Pa Balkanci su uvek rasturali u uzgoju konoplje,sad nas nema??? Ne samo Slavonija,Vojvodina ,konopljaje bila kultura celog Blakana,u 15. veku u turskim katastarskim knjigama upisano-ogromno registrovaih uzgajivača konoplje-govorim za Balkan...

zato sam namerno uzeo seme jeden "albanke" nism pušio/probao jer je izgledalo katastrofa.....uzeo semenku.....nastalo


ruzno pače!


tako nije izgledala ta albanka...ukus joj stvarno nije jača strana,nije mi cool..ali svakako je najvise bilja uništeno nakon branja...doduše slabo ko obradjuje biljke redovno....

vani je urod puno veči,samo okopajte/prekopajte zemlju
 

Punx_Marijuana

Banned
Banovan
07.04.2008
0
0
0
35
ovo je moj prvi vanjski uzgoj konoplje i postavio sam ga na jedno mjesto na Marjanu.Naime zivim u Dalmatinskom kraju,tocnije Splitu.Mjesto ima 5-7 sati svjetla i sjemenke smo posadili danas.Mislili smo kupit i zemlju crnicu da bude plodnije tlo,iako nemamo nista protiv ovoga na kojemu smo sadili.Trebala bi mi mala pomoc jer sam cuo da ako zelim da plod bude sto urodniji,moram maknuti muski cvijet.Kako cu znati kada je vrijeme da maknem muski cvijet i kako cu ga prepoznati?
Bili smo posadili biljke u 10 mjesecu ali nisu bile zalivane i tek smo ih danas isli prvi put pogledati otkad smo ih posadili.Zatekli smo dvije biljke velicine 15-20 cm i iscupali smo ih s korjenom i presadili na mjesto na Marjanu.Biljke imaju ugrize od raznih insekata i bakterija ali jos su u redu(nadam se).Zanima me nacin na koji bi sto brze i plodnije moja biljka izrasla i da je osiguram od bakcila i insekata i raznih stetocina.Voljni smo uloziti i trud i pare tako da to nije problem.Nemam nikoga u koga bi mogao kupiti kvalitetne sjemenke pa smo posadili one iz trave koju smo pusili.Isto tako me zanima koliko puta bi na dan bilo potrebno zalijevati "biljke"?
uglavnom molim sve da mi kazu sto bolje kako dobiti kvalitetnu biljku brzo i s mnogo ploda.
MOLIM VAS ODGOVORITE NA PITANJA STO BRZE I ZAHVALJUJEM!
:maryjane::maryjane::maryjane::maryjane::maryjane::maryjane::maryjane::maryjane::maryjane::maryjane::maryjane::maryjane::maryjane::maryjane::maryjane::maryjane::maryjane::maryjane::maryjane::maryjane:
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Muške cvjetove nećeš prepoznat do ljeta otprilike,a ako ti uspije sve samo postaj slike pa će ti već neko objasniti...

Evo ti par slika muških i ženskih biljki,te slike inače imaš u kratkim vodičima što pretpostavljam da nisi čitao...

http://www.weedfarmer.com/g2.2/main...female_cannabis.jpg.html?g2_imageViewsIndex=1
Na ovim slikama,a i inače ženske ti imaju tzv "pistile",tj. dlačice deblje,a muški bobice...
http://img157.imageshack.us/my.php?image=femaleplantvutraorgft8.jpg
http://img525.imageshack.us/my.php?image=maleplantvutraorggu0.jpg

E sad da ti idem odgovarat na ova ostala pitanja,trebalo bi mi cijeli dan pisanja,a pošto je sve već napisano,pročitaj "Sticky" teme u podforumu Vanjsko Uzgajanje i neke stvari će ti biti,nadam se jasnije...

Rekao si da želiš biljkama omogućit sve dobre uvjete,to ćeš najbolje napravit tako što ćeš ti učit,jer si ti njihov roditelj,a ako ti ne znaš,neće ti one reć same šta im treba...
Ako to stvarno želiš,uloži ne samo para,nego i vremena i truda ponajprije na čitanje informacija koje se nalaze na ovom sajtu i forumu,i sve će bit u redu,skoncentriraj se na ono što čitaš,sve je već više napisano i više puta razjašnjenomtako da ti niko neće pisat sve ponovo,a i ovo što ti ja pišem nemoj shvatit kao da ti serem,već je to moja dobra volja jer nemam nikakvu obavezu to radit,ali želim pomoći jer znam kako je meni bilo kad sam tek počeo...

Dakle,čitaj....:matrix:

Želim ti sreću....:sun2:
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
sve zavisi koliko je hraniš, sorta, genetika...!! može bit od 10 grama pa do kilogram:icon_mrgreen:!!!
 
06.04.2008
0
0
0
39
posadio sam u biljke uz rijeku bosut. dakle po svemu sto sam procitao moj poso je uklonit muske biljke. zalijevanje nije potrebno jer bosut poznajem kao malo tko to jest nikad voda nece narasti da potopi biljke uvijek je vlazno a tlo je plodno pa netrebam dodavati nista. grijesim li?
 

Punx_Marijuana

Banned
Banovan
07.04.2008
0
0
0
35
i zanimali bi me neki dodaci za zemlju da mi biljka bude cvrsca i da bolje podnosi nepovoljne uvjete...bilo sta sto mi moze pomoci.
 
06.04.2008
0
0
0
39
ima svega. jos me nesto zanima nisam u mogucnosti susit u uvjetima koji su potrebni pa razmisljam hasisa napravit. koliko od 500 grama cvetova ga mogu dobit
 

KaraJack

Aktivan Član
Od cvijetova, 500g hmm.. trebat će ti više od cvijetova, ipak ćeš morat buds i cvet. upotrijebit. Imaš raznih methoda za hash produkciju, ako ne želiš wu bacit, ja ti preporučujem sito methodu, ako si iz slavonije hee tamo imaš seljake koji rade došta sa žitaricom i ti ljudi rade ili imaju sito ili če ti čak reći di i od koga moreš dobit sito po tvojoj želji. što više različitih sito debljina imaš što bolje pole ćeš dobit :D

Ova methoda je za mene super jer ne volim wu bacat a listove ne volim, svako ima svoj stil..

Od 500g trave mores nekih 50g hasha dobit i to ti je max..
 
06.04.2008
0
0
0
39
mislio sam gnjecit zrele cvjetove i na taj nacin. sto je sito metoda. i kakva trava ostaje nakon nje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.