Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
06.04.2007
14
0
0
37
Da ponovim pitanje iz druge teme..... Jel itko narucivao sjeme prek nirvana-shop i dali je sigurno kao i kod aliena
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Dobrodosao...

Obicno prodje do 2 nedelje nakon sto pismo stigne...Oni ce ti poslati mail o dostavci...Nakon toga salju semena i trebalo bi da stigne za 1 nedelju,2 maksimum...Nemoj brinuti nista za kes...Send cash je najsigurnija opcija...I uspeva uvek...To je to...

Enjoy...:signs046:
 
19.02.2008
16
1
0
41
Hvala na info. Ma kontam to je tako uvjek prvi puta ljudi su malo nesigurni u cjeli postupak. Ma sam nek one stignu i nije mi tolko za lovu. Evo vrijeme se proljepsava temperatura tla se polako dize premda ce trebati negdje mjesec dana da bude to to. Do tada proljetna gnojidba i pripreme pa polako. Hvala ti na odgovoru. DHMZ ima super dobru stranicu pa bi svima iz hrv preporucio da si pogledaju malo. Puno dobrih informacija za nas poljoprivrednike :)
 
15.02.2008
9
0
0
44
bratic je napisao(la):
Prvo sve pohvale za ovaj forum. Stvarno ste najjaci domaci forum ove vrste. Procitao sam skoro sve postove i mnogo toga sam naucio. Po struci sam poljop. teh. i mislio sam da vec imam dosta znanja al sam vidm da ima jos mnogo toga za nauciti.
Danas sam preko aliena narucio 10 sjemenki feminiziranog Purple powera platio sam opcijom send cash i to me izaslo 40e. U biti 35.50 al ko ce slati kovanice postom pa eto nek popiju cugu tamo ako im lova uopce i stigne..
Novce sam poslao u obucnom pismu izmedju dva a4 papira i markice platio 5kn... Nekako mi je malo.
Ima li ko iz hrvatske da je placao ovim nacinom da mi prenese skustva.
Mozda je bolje da sam platio preko banke pa nebi tripao tu hoce li stici tamo novac ili ne. Koliko traje cjeli postupak i kada da ocekujem sjemenke?

bok bratic ja sam naručival isto ko ti lova medju 2 papira al ja sam iz engleske naručival malo sam više platil poštarinu,a drugi put sam slao lovu prek banke i puno prije su mi sjemenke došle al sam i transakciju platio 100 kuna.tak ti dodju sjemenke za deset dana
 
19.02.2008
16
1
0
41
Zanima me sta kazu iskusne sadise o Purple power-u? Dali ga je neko sadio i kaka su iskustva sa tom biljkom? Ako ga recimo posadimo oko polovice 4 mjeseca kada ga skidamo i kaki su prinosi realno po biljci? Dali se jako isticu ti ljubicasti cvjetovi? Koliki je omjer lista i cvjeta?
 
15.02.2008
9
0
0
44
meni je purple bila jedna od najboljih nije bila visoka al sam je razgranao,jak miris i puno ljepila za prste sve u svemu dobra pljuga.



 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Evo da ne otvaram novu temu !!:. imam par pitanja !!

Uskoro planiram posadit 2,3 biljke vani u ovaj nas dalmatinski krs :p ..Polje ono ok a Zemlja je sa onako sa malo sitnih kamenja, neobradivana dosta sa dosta divljih trava, ima sunca dosta ,vlazna je ono ujutro rosa i te seme sad ce u proljece bit kise itd !.

Planiram pocet sa vatom pa u casu to sam vec radio !!.. (ali nikad dalje od toga :p)

.

1.Kad se presaduje iz case kolika biljka mora bit u cm od zemlje !? .

nakon presadivanja iz case >>>>

2 .Sad dali kod presadivanja iz case moram stavit umjetno gnjojivo tj dali ga uopce mora bit na pocetku !?

3.Dali je dosta 2,3 puta na tjedan zaljevat i koliko u litrama po jednoj biljci na pocetku po jednom danu a koliko nakon tjedan 2!?..

4.Dali je vazno naknadno iskopavat biljku i dodavat joj gnjojivo na korijen tj dali se moze bez dodavanja gnjojiva ili ipak treba makar ga prskat !..

5.Kad biljka procvijeta a to je kad se pojave bijele vlasi ona se mora skupa sa korijenom izvadit van prije nego cvijetovi pocrne skroz a vadi se dok su zuti/tamni. Dali izgubi skroz kvalitetu ako nije na vrijeme izvadena tj pocetak cvijetanja bijeli ili pak zavrsetak crni cvijetovi ?.

6.Dali je tocno da kad biljku izvadis skupa sa korijenom i stavis susiti naopako tj korijen prema gore .. njeni sokovi odu u listove i bude bolje kvalitete ?

7.Od biljke mozes pusit zelene listove i cvijetove tek nakon sto su potamnili/pozutili i osuili se ili mozes zarollat onak zeleno samo osusis :p ?..

8.Znam da trava vec osusena izvitri tj ako je previse na zraku nevalja !!.. zar na duzem susenju od 1 tjedna ne gubi na kvaliteti ?..

9.Ako pocnem proces od vate i sjemenke sad u trecem mjesecu za outdoords sadnju koliko ce mi trebat da biljka bude spremna za berbu !.. 3 mjeseca je minimum koliko znam !
Eto par pitanja !!.. :) .. peace
 

hempman

Aktivan Član
13.07.2007
67
1
0
50
1.http://forums.vutra.org/vanjsko-uzgajanje/877-klijanje-rast-u-casi-presadjivanje.html
2.odgovor u istoj temi
3.na ovo je odgovoreno na bar 10 razlicitih tema
4.obavezno vadjenje iz zemlje bar jednom nedeljno-ako hoces da je ubijes.Kakvo je bre ovo pitanje?
5.http://forums.vutra.org/vanjsko-uzgajanje/898-vegetacija-i-cvetanje-outdoor.html
6.no coment
7.isto
8.isto
9.vrati se na odgovor broj1. ili jos bolje procitaj sve teme o outdooru.

I ako mislis da sam ja bila okrutna cekaj da dodje Balkan da ti podvikne
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
bosandjeros je napisao(la):
meni je purple bila jedna od najboljih nije bila visoka al sam je razgranao,jak miris i puno ljepila za prste sve u svemu dobra pljuga.




Kad ti je bila berba,kolko po biljci i koliko visoke su bile?
 
15.02.2008
9
0
0
44
bok dirty
posadio sam je doma u 2 mjesecu i granao sam je dok nisam dobio mali bonssai,onda sam je odneso van u polovici trečeg mjeseca.
jednom sam je pognojio gnojivom kad sam je presađivao i to sa mpk gnojivom u granulama i ostavio je da priroda učini svoje,naravno još sam je jednom pognojio i 2 put mjesečno zalio(obilno).
berbica je bila u desetom mjesecu a, visina je bila jedan metar u zrak i jedan metar u širinu.
tjedan dana se sušila na prozračnom tavanu a,kad se osušila bilo je nekih 200grama pre dobrih vrhova
 
14.08.2007
0
0
0
44
Zasadio sam biljku pre skoro tri nedelje i drzim je kod kuce u saksijici.Cini mi se da dobro napreduje vec je visoka jedno 10cm.
Sad pitanje, posto sam poranio jedno mesec dana sa sadjenjem a planiram za koji dan da je presadim napolje ili vani kako hocete :) da li moze da bude nekih problema?
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
526
563
113
balkan
10 cm ,a jel musko ili zensko?

mislim zar ti nije prvestveno to u planu da saznas?

i ako imas samo jednu ,vjerojatno ces imati tu srecu da ce ti biti muski.

posadi ih 10setak drzi na 12/12 ono sto bude zensko sadi,muske bacaj.
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
hempman je napisao(la):
1.http://forums.vutra.org/vanjsko-uzgajanje/877-klijanje-rast-u-casi-presadjivanje.html
2.odgovor u istoj temi
3.na ovo je odgovoreno na bar 10 razlicitih tema
4.obavezno vadjenje iz zemlje bar jednom nedeljno-ako hoces da je ubijes.Kakvo je bre ovo pitanje?
5.http://forums.vutra.org/vanjsko-uzgajanje/898-vegetacija-i-cvetanje-outdoor.html
6.no coment
7.isto
8.isto
9.vrati se na odgovor broj1. ili jos bolje procitaj sve teme o outdooru.

I ako mislis da sam ja bila okrutna cekaj da dodje Balkan da ti podvikne

ma procitao sam

Neke informacije na nekim vodicima su bile netocne poput onog kako se sjemenka stavlja u zemlju pa sam za 1 trazio potvrdu !..

3. nemogu ih naci !!..

4. znaci gnjojit se mora tako da se gnjojivo stavlja kraj biljke !?.. dali je obavezno !?..

6.Dali je tocno da kad biljku izvadis skupa sa korijenom i stavis susiti naopako tj korijen prema gore .. njeni sokovi odu u listove i bude bolje kvalitete ?

ovo su mi provalili i kunu se da je istina !!..
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
što prije kad ti mjesec zađe,ono pa dođe sunce pa onda puše vjetar,al samo kad lastavice lete nisko i galebi se karaju....

Daj dosta više s ovakvim pitanja,sve je već rečeno više puta....:matrix:
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
@bosandjeros-dobro to zvuci,i prefino izgleda,nego jednu stvar ne razumjem...kako u 10. mjesecu a pise posvuda 8/9 mjesec.....:-( super mi je zvucala sorta nego ja nemogu zbog nekih stvari ove godine nista sto ima berbu nakon 8mj ili eventualno prvi tjedan 9mj.

1.Narucio bi Early Bud i/ili Super Skunk-oni ce svakako biti gotovi do tad jel,znam da gnjavim no to mi je bitno....bit ce gotovi u 8.mj jel?sigurno?..sorry sto vas gnjavim :-(.

2.No kako sam ljubitelj,najkrace receno high efekta svakako bi želio neku prilicno cistu Sativu poput Purple power(ocito ne cvjeta kako piše) ali može i Swazi(zbilja previsoko,do 3m znaci,morao bi se namucit da ju održim na visini od 1 do 2m) ili Hawaii Maui Waui no ona je teška za uzgajati :-( ili možda Nirvana Special.....jel koja od njih gotova na vrijeme sazrjeva(mislim na vrijeme za mene)?Druga sorta treba biti nešto što mogu ujutro zapalit da me potakne,da inspiraciju,onako nimalo uspavljujuca.......možda neko predlaže nešto od Nirvane za van gotovo u 8.mj a da odgovara opisu.


3.Još jednom sorry što vas gnjavim:hippy:
 
15.02.2008
9
0
0
44
to ti je bilo prošle godine i nisam je htio isčupati sve dok nije došlo loše vrjeme.znači što duže to bolje.
jedne godine sam ih prerano isčupao pa mi je bilo žao tako daih sad puštam do kraja,kolko ide ide..

bratic je napisao(la):
Strasno dobro izgleda. Od koje banke si nabavio sjeme ?

sory a rekli su bez reklama tak da ču ti reč samo da su iz engleske,da se nebi naljutili a tek sam se uključil u forum pa nebi htio da me smatraju ko crnu ofcu.mee-mee-mee...
samo malo potraži female seeds i to je to...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.