Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Kupio sam feminizirane sjemenke Durban Poisona, HESI BLOOM COMPLEX(tekuče gnoivo) i HESI SUPER VIT (vitamini).. e sad.. ako neko stručno zna.. Nakon kolike visine(biljke) i koliko često treba gnojiti i koristiti vitamine prilikom zaljevanja? prvi put imam iskustva sa tekučim gnojivom i vitaminima pa da se nebi desilo nedaj bože... na forumu nisam ništa našao u vezi tekučeg gnoiva!.. pozz
 
07.01.2008
35
1
0
33
Da li neko zna da mi kaze sta znaci kad narucim semenke na svakom sajtu na kom sam gledao pise u opisu Sea of Green valjda koliko daje grama ???Ali me ninteresuje sta im znaci to.
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Sea of Green je sistem uzgajanja po koje m sjemenare racunaju koliku dobit imas na metar kvadratni u gramima. Sea of Green se odlikuje mnostvom stabljika na sto manjem prostoru, obrezivanje se cesto i ne praktikuje, tj. biljke imaju po jednu kolu. :)
 

EXtract

Banned
Banovan
02.04.2007
39
3
0
84
gargamel je napisao(la):
4 cega? cime to rezes? jel to tipfeler il tjeras segu
po forumu?

Zasto bi se salio ... zbunjen sam jer ne znam kako to da mi biljke rastu tolike i daju .... dovoljno ...

ako si u ovome sektoru i opredeljenja u gajenju klikni na tu Foto Galeriju i reci mi koliko je vicoka najvisa biljka u galeriji ...

ja smo pitam da li bi trebao da proklijavam seme u ovo vreme ili da cekam maj ? I sta je bolje ?
 

EXtract

Banned
Banovan
02.04.2007
39
3
0
84
jel ovo dovoljno veliko za jul/avgust ?

i kada treba klijati seme ? ako neko od experata more da pomogne .... ?

 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Biljka ti je odlicna svaka cast!
al stvarno ne znam zasto to pitas..uradi isto kao sto si uradio i sa ovom i vrijeme klijanja i sve isto neznam zasto pitas takva pitanja
 

EXtract

Banned
Banovan
02.04.2007
39
3
0
84
Narquila je napisao(la):
Stavi ih na klijanje pocetkom aprila..vidis u martu je dva puta pao snijeg pa ko god je mislio sadit pocetkom marta zajebao bi se..komotno ti njih posadi u aprilu..ja sam znao pocetkom maja saditi pa su se razvile kako treba..

evo zbog cega pitam ... pa mi nije jasno jel ovaj savet jos uvek na mestu ?
Mislim trebam li nesto da i ja menjam u gajenju, recimo klijanje u aprilu ili maju ?
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
E jbg sada...ja kazem da bi se neko zajebao da je posijao OVE GODINE U MARTU(izbacio van) jer je dvaput pao snijeg...
Kako ne kontas ***** ga ja
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Koje tekuče gnojivo za fazu rasta(vegetacije) vam je najbolje? i koji je najidealniji omjer N-P-K za vegetaciju? pozz
 
06.04.2007
14
0
0
37
Pod unutrasnje uzgajanje imas tak dobar vodic za gnojiva evo link


http://forums.vutra.org/unutrasnje-uzgajanje/643-prihrana-biljki.html


Pa kad procitas otrci do najblize poljoapoteke i kupi sta ti treba... I po mogucnosti koristi search
Preporucam ti da kupis hormone za razvoj korjenskog sistema za poludrvenaste biljke (cca 50kn), plantelina gnojiva List i Cvet (cca 60kn zajedno, nisam ih jos poceo koristiti tak da neznam jel dobar izbor al kazu ljudi da je odlicno gnojivo)
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
plantela mi se cini dobra. imao sam na pocetku vegetacije
neko cudno gnojivo sa guanom i biljkama se uopce nije
svidjalo. ali na plantelu jako lijepo reagiraju. nisam vidio da
se netko zali na plantelu. ne kazem da nema bolje nego da
mislim da je dobro...
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
1.Koliko dugo može biljka rasti u čaši dubine 5cm?Samo dvije će biti tako a ostale kak spada ,jer cu dvije staviti na drvo pa da se ne vidi,kolko mogu tako biti u tim čašama.

2.Pitanje je puno važnije....sadim najvjerovatnije samo 1 biljku u cvijetnjak i nju cu moci pažljivo nadzirati a ostale idu u divljinu...Imam na raspolaganju ova gnojiva:
a)N-P-K- 7-14-21 + 24 SO4
b)N 27(amonijski 13.5,nitrat 13.5) + magnezijev oksid 4.8
c)N 7(nitrat 1.75,amonijev 1.75,karbaminidni 3.4),3 fosfat topljiv u vodi,5 kalijev oksid,0.001 guano = to je floridor guano tekuče gnojivo

E kako da to iskombiniram kroz vegetacijski i cvjetajuci period.Procito sam cijelu temu sa gnojivima,nitko nije koristio baš ova no mislim da mogu poslužiti pa bi vas molio da mi date savjet kad,koliko puta,koliko i s kojim gnojivom od ova 3 gnojiti biljke.Mislim da je bolje i to nego ništa a vjerujem da vi znate kako da ih najbolje iskoristim.
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
ako je ovo trece onaj guano od galeba, a ne od sismisa,
mislim da sam ja to imao. ako ti iza ne pise precizno
kolko ga moras stavljat i kako cesto, i u nekoj zelenoj
boci, onda je to to, sto sam spomenuo malo gore.
meni nisu lijepo reagirale na to u vegu, plantelu vise vole..
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Zar a) i b) ne može poslužiti? Pa kolko sam ja skužio ljudi koriste sve moguce omjere NPK i tako postižu bolje rezultate nego bez icega.Guano je od šišmiša.
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Guano je G od morskih ptica, foka i shishmisha koje se moze koristiti kao djubrivo zbog visokog N i P, nema miris. Zbog istog razloga guano je jedan od sastojaka baruta.
 

greenmengace

Aktivan Član
20.09.2007
135
3
0
34
e ljudi sta ke kazete za borovo zemjiste...lista marihuane se pravise mrsni...do sada eve go 25 mar plana sa klijanje je uspesan sada sljedi sadenje u casici ...pozzz ..svima..iz makedonije
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.