Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
05.04.2008
15
1
0
44
Ljudi, jel moze i za mene mala pomoc?

Evo o cemu se radi:
Imam 30 biljaka od kojih su 20 od nekih semenki nekih vutri koje su mi se svidele i 10 semenki thai-haze-a, proredice se u avgustu, naravno. Bitno je da kazem da su proklijale sredinom marta, tako da su vec porasle lepo, a juce sam ih sve presadio, svaka je dobila 10-15 l saksiju, napreduju super. E sad, sve su na terasi koja je super zaklonjena drvecem ali ne smem da pustim biljke previsoko, jer ce u tom slucaju biti vidljive komsiluku sa obe strane. Moram da ih na neki nacin nateram da ostanu sto nize, a da ipak iskoristim njihov pun potencijal, dakle prostor nije problem, samo visina... Samo nemojte da mi kazete da citam po forumu i naucim sta je sog, scrog, a sta lst. Svakom metodu sam posvetio sate i sate online literature, ali nijedan od ovih nisam probao, pa ne znam koji je od ovih najbolji izbor da biljke budu sto nize. Sta mislite sta je najbolje da probam??
 
05.04.2008
15
1
0
44
Hvala na brzom odgovoru i savetu, undercover!

Da li mozes da mi dash neku procenu koliko smem da ih savijem i koliko ce ici u visinu, racunajuci na to, da naravno, necu da kidam vrhove pre nego sto potpuno sazri?!
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Imam 2 pitanja:

1.Biljcice su mi dosta male oko 5 cm no već sam ih posadio van i zanima me koje od ova dva gnojiva da koristim:a) NPK 7 14 21 + 24 SO4 ili b) N 27 + magnezijev oksid 4.8 te koliko da stavim u zrnima?To 10-ak cm oko stabljike inace jel ali pošto su male bliže ili?

2.Nešto mi je potpuno pojelo neke biljke,samo je stabljika ostala.To je puž,jel?I njega mogu sprjeciti piljevinom i/ili bijelim lukom jel?

Unaprjed hvala na odgovorima.
 

High Times

Aktivan Član
05.12.2007
78
3
0
73
Feniks je po egipatskoj mitologiji sveto mitološko biće koje je u obliku vatrene ptice.
Govori
Feniks je po egipatskoj mitologiji sveto mitološko biće koje je u obliku vatrene ptice.
Govori se da živi 500, 1461 ili 12594 godina (ovisi o izvoru), feniks je muška ptica crveno-zlatne boje. Nakon kraja životnog kruga feniks izgori, a iz pepela nastane mladi feniks. Mladi feniks pepeo pretvori u jaje i šalje ga u grad Heliopolis (grčki Grad sunca) u Egiptu. Govori se da se izliječi kad je ozljeđen, a to dokazuje njegovu besmrtnost - simbol vatre.
Još jedna osobina mu je da pomoću suza može izliječiti bilo kakvu ranu.
se da živi 500, 1461 ili 12594 godina (ovisi o izvoru), feniks je muška ptica crveno-zlatne boje. Nakon kraja životnog kruga feniks izgori, a iz pepela nastane mladi feniks. Mladi feniks pepeo pretvori u jaje i šalje ga u grad Heliopolis (grčki Grad sunca) u Egiptu. Govori se da se izliječi kad je ozljeđen, a to dokazuje njegovu besmrtnost - simbol vatre.
Još jedna osobina mu je da pomoću suza može izliječiti bilo kakvu ranu.
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
Biljke su 4 dana na 12/12. Jucer sam ostavio 14 svjetla slucajno (sranja s timerom). Sad dalje nastavljam s 12/12 normalno. Zanima me jel to moze stetiti biljakama, valjda nisam nest shebo? sry ak je debilno pitanje
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Brener ne brini najvjerovatnije im nece im nista bit, ali nemoj ponavljat takve greske jer bi mogo brat sjeme umjesto hedova!
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
DirtyDeeds je napisao(la):
Imam 2 pitanja:

1.Biljcice su mi dosta male oko 5 cm no već sam ih posadio van i zanima me koje od ova dva gnojiva da koristim:a) NPK 7 14 21 + 24 SO4 ili b) N 27 + magnezijev oksid 4.8 te koliko da stavim u zrnima?To 10-ak cm oko stabljike inace jel ali pošto su male bliže ili?

2.Nešto mi je potpuno pojelo neke biljke,samo je stabljika ostala.To je puž,jel?I njega mogu sprjeciti piljevinom i/ili bijelim lukom jel?

Unaprjed hvala na odgovorima.

Jel može bilo tko odgovorit? I još jedno pitanje dodatno 3. Kad je po vama najkasniji datum za sadit oudoor ali tako da bude isplativo, recimo da se dobije bar 50-ak grama,pitam jer nikako da dobijem travu sa sjemenkama a posadio bi još par?
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Rađe nabavi neko drugo gnojivo,a ako ne,onda gnoji sa ovim prvim pod a) jer ovo u zrncima je uglavnom namijenjeno za travnjake,ima previše dušika u odnosu na druge elemente i ne može se pravilno dozirati,i znamo što bude ako ima previše dušika....
A za ove nametnike probaj onaj prirodni sprej protiv kukaca,googlaj,čitaj....:chef2:
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Ma oba gnojiva su u zrncima, to stari koristi za vocke gnojit.Imam još guano tekući ali mislim da to nije baš najbolje rješenje za outdoor a i nezgodno mi to koristit. Onda da stavim za pocetak 5-6 zrna a)? Hmmm....kad malo bolje razmislim vido sam ja tamo par puta zeca......ostala je samo stabljika od tih biljcica a nekak mi se cini da malo koji kukac jede na taj nacin i jos za samo 2 dana. Mislim da cu prvo pokušati samo stavit bijeli luk, napravio bi pesticid od Duhana, znam da bi on bio 100% djelotvoran ali mislim da su biljke još premale da bi podnjele taj otrov.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Popisaj se oko biljaka.. miris covjeka odvraca velike zivotinje poput zeceva, svinja itd..

Gnojio ja jos uvjek ne bi.. ako su 10cm, a ako i budes gnojit otopi najvise 2 zrcna u litri vode.. od svakog gnojiva po jedno.. cisto reda radi da prime neke nutrijente.
Tako bi bar ja napravio jel..

A tekuci guano ti je fenomenalno rjesenje pogotovo dok su u vegetaciji.. ne kuzim zasto ti je nezgodan za koristiti? Kukce sa dugana ubija nikotin.. a cini mi se da na ostale biljke nikotin nema nikakav utjecaj bez obzira na njihovu velicinu.. ako si nesiguran razrijedis malo jace taj pesticid i fin..
 
05.04.2008
15
1
0
44
UNDERCOVER je napisao(la):
Evo ovako. savijaš je malo po malo kako joj nebi prekinio dovod hrane itd. kroz stabljiku..

Jel ovo znachi da bukvalno mozes da savijesh biljku tako da skoro lezi na nivou saksije?! I to nije stresno za biljku?!
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
pun k je mozes savit , ali u ranijim fazama dok jos stabiljka nije toliko ocvrsnula ....

naravnomozes i kasnije ali puno manje .

vjerojatno neki stres predstavlja kad je netezes vamo-tamo, pa ne znas sta bis pa je

vratis na drugu stranu i vrtis ko muha bez glave !

inace to lagano napravis i nemas beda :)

nebi LST biop toliko hvaljen da dobivas hermice !

pozz
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
elephant0r je napisao(la):
Popisaj se oko biljaka.. miris covjeka odvraca velike zivotinje poput zeceva, svinja itd..

Gnojio ja jos uvjek ne bi.. ako su 10cm, a ako i budes gnojit otopi najvise 2 zrcna u litri vode.. od svakog gnojiva po jedno.. cisto reda radi da prime neke nutrijente.
Tako bi bar ja napravio jel..

A tekuci guano ti je fenomenalno rjesenje pogotovo dok su u vegetaciji.. ne kuzim zasto ti je nezgodan za koristiti? Kukce sa dugana ubija nikotin.. a cini mi se da na ostale biljke nikotin nema nikakav utjecaj bez obzira na njihovu velicinu.. ako si nesiguran razrijedis malo jace taj pesticid i fin..

Ma to sam i mislio popišat se okolo i odrezat malo kose pa razbacat bar nje imam dosta... Ma znam da još nije za gnojit ali neznam zapravo koliko je dobra zemlja na mjestu na kojem sam posadio......trebala bi biti dobra jer je biljka u 2 dana narasla primjetno,brže nego dok je bila u kupovnoj zemlji...E a pošto je tlo zbilja vlažno a tako ce i ostati još jel mogu onda samo par cm od biljcice zabit u zemlju 2-3 zrna, znam da mogu al jel bi to bilo dobro.Procito sam sve na forumu o gnojenju ali svugdje se spominje šaka kao mjera meni a meni se to cini puno...Ajd napiši kak da gnojim i kolko,ak nije problem u zrnima tak mi je najednostavnije odmjerit pa da ne gnjavim svako malo kolko da stavim.A za guano pretpostavljam ko i sa vecinom gnojiva 1/2 doze no sobzirom da je to u zemlji vani onda bolje cijela jel? A za nikotin nebih baš reko da je bezopasan.........tako sam citao a i iz iskustva sa nekim drugim biljkama znam da treba pažljivo, mislim da nema šanse da bi ju ubio ali vjerovatno naštetio više nego samo malo dricnut list. I NAPOKON sam opet dobio travu sa sjemenkama 2-3 sjemenke al još bolje,super za pušit + super za posadit, prejebena pa evo još nešto za posadit. Šta ti misliš do kad mi se isplati sadit? Recimo kad bi posadio još par u 6. mj da dobijem i 50g od te biljke to je bolje nego ništa.... Nemam baš puno sjemenki jer sam sakupljo vecinom samo od pravo dobrih trava a sad u zadnje vrjeme samo bez sjemenki dobivam, nije da se bunim ali eto volio bi posadit još malo...
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ma po meni ako ce biljka primat vodu nije kasno zasadit ni krajem 6mj.. bolje ista nego nista!
A za gnojenje ti neznam reci jer nisam koristio to u zrnu.. ali sam zato koristio tekuci guano i biljke ga obozavaju... za vegetaciju pogotovo..

A te sjemenke od "pravih trava" koje skupljas je vjerovatnije da ce bit bolje, ali ako je trava losa za pusit to ne znaci nuzno ako je uzgojis da ce biti losa.. mozda je ta koju si pusio bila uzgojena u katastrofalnim uvjetima a genetika je vrhunska!
Nikad neznas..

U svakom slucaju sretno..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.