Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
pa ne može ti sve odma bit jasno
čitaj malo dok ne sažvaćeš materiju
nismo ni mi naučeni rođeni
i ne postuj post za postom
 
26.11.2008
32
16
8
37
Uputio sam se sad mi je puno jasnije samo da narucim spore i to je to,pa ako bude kakvih problema tokom uzgoja ili nedoumica pitacu vas da mi pomognete.hvala vam puno. sta bih ja bez ovog sajta:)))
 
27.12.2008
2
0
0
30
Dan, :wave:

zvučat će smješno, al' aj, bolje da pitam nego da zase*em.
Naime, namjeravam sad u trećem misecu zasadit bliljčice ( i moram pohvaliti stranicu, educirao sam se koliko sam mogao :b_evil:).
Moj problem je što imam 0 iskustava sa bilo kakvom biljkom, imao sam kaktus, al' je krepao. :vb_kez:
Plan mi je ovakav:

-nabaviti feminizirane sjemenke
- kad naraste prebaciti na "odabrano mjesto"
- zalijevati svako 3 dana pošto je mjesto udaljeno 2 sata vožnje
- e, tu je sad mali problem...
naime, biljku treba hraniti, a tražio sam po forumu postupak gnjojidbe/đubrenja ( ako je to to ? :icon_mrgreen:). Znam da NPK su različiti u stadiju veg. i cvj.
Pa, ako bi itko bio ljubazan pa da mi pojasni kako kada nahraniti biljku, i količinski ?
Unaprid Fala.

E da, hoće li utjecati išta na biljku ako je poprskam tu i tamo s onom tekućinom ( imaju na forumu recepti) češnjaka/lovorovog lista protiv štetočina i drugih beštija ?
:popworm:
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
gle ak ces zaljevat svaka 3 dana (sto ces vidjet nepotrebno jer recimo ljeti ti pada kisha ponekad dosta cesto pa joj priroda daje vode...) joj mozes u mix vode ubacit tu i tamo gnojiva to ti je super.. kako se to radi pise ti sve na boci od gnojiva koje koristis

a mozes uzest i nekog prirodnog gnojiva (drekeca od krave recimo) i toga pobacat masu :D

u veg ti treba vise N
kad razvija cvijetni nastavak K (jeli?)
a u cvijetanju P
pa si tako gledaj koje ces gnojivo koristit
na kraju krajeva ti je to sve dost relativno u outdooru jer ne mozes gledat biljku svakih par sati i promatrat utjecaj hrane na nju.. onako odma
....
al sve ti je to daleko, citaj po forumu jos i neces nista zasrat

gud lak with :maryjane:
 
27.12.2008
2
0
0
30
Tarki je napisao(la):
gle ak ces zaljevat svaka 3 dana (sto ces vidjet nepotrebno jer recimo ljeti ti pada kisha ponekad dosta cesto pa joj priroda daje vode...) joj mozes u mix vode ubacit tu i tamo gnojiva to ti je super.. kako se to radi pise ti sve na boci od gnojiva koje koristis

a mozes uzest i nekog prirodnog gnojiva (drekeca od krave recimo) i toga pobacat masu :D

u veg ti treba vise N
kad razvija cvijetni nastavak K (jeli?)
a u cvijetanju P
pa si tako gledaj koje ces gnojivo koristit
na kraju krajeva ti je to sve dost relativno u outdooru jer ne mozes gledat biljku svakih par sati i promatrat utjecaj hrane na nju.. onako odma
....
al sve ti je to daleko, citaj po forumu jos i neces nista zasrat

gud lak with :maryjane:

Hvala :)
A svako koliko gnojivo treba dati ? ( Nikad mi u životu dosada nije trebao :vb_kez:)
________
Znam da sve ovisi o raznim faktorima, ali... jeli biljka (po iskustvu) spremna za branje u 8. mjesecu ?
I što mislite o tome da to područje osiguram nekom drugom biljkom ('amo reć koprivom :vb_devil: ima li igdje uopće kupiti sjemenke koprive ?)
?

Edit: Ove sve promjene iz veg. u cvj. su vidljive, znači da se ravnam po biljci. ( Ma, napravit' ću ja svoj outdoor grow topic, pa će mi dobri ljudi pomoć', nadam se :banana:)
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Sto se tice padavina ljeti, ako si juznije, ili na primoriju, nemoj se nadati da ce cesto padati. Imaces mjesec dana sushe minimum (nekada). Ako si sjevernije, u kontinentalnom dijelu, bice padavina.
Ako imas nedostatak padavina dovoljno je 2 puta nedjeljno, ili 1,5. :)
Testicles, that would be all...
 
27.12.2008
2
0
0
30
Silent Bob je napisao(la):
Sto se tice padavina ljeti, ako si juznije, ili na primoriju, nemoj se nadati da ce cesto padati. Imaces mjesec dana sushe minimum (nekada). Ako si sjevernije, u kontinentalnom dijelu, bice padavina.
Ako imas nedostatak padavina dovoljno je 2 puta nedjeljno, ili 1,5. :)
Testicles, that would be all...

Tnx, to misliš na zalijevanje, rajt ?

Kiki je napisao(la):
Hvala :)
A svako koliko gnojivo treba dati ? ( Nikad mi u životu dosada nije trebao :vb_kez:)
________
Znam da sve ovisi o raznim faktorima, ali... jeli biljka (po iskustvu) spremna za branje u 8. mjesecu ?
I što mislite o tome da to područje osiguram nekom drugom biljkom ('amo reć koprivom :vb_devil: ima li igdje uopće kupiti sjemenke koprive ?)
)

+ ako mi netko može reći o metodi prekrivanja biljaka kako bi brže procvjetale. (Nisam našao na forumu temu o tome. )
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
sve ti pise na forumu SVE SVE

al evo
biljka procvjeta kad skuzi da dan pocinje krace trajat
to znaci
da je mozes drzat u indooru na rezimu svjetlosti recim 18/6 ili 20/4 (il 24/0)
kad je prebacis van u proljecu
dan traje 14 h (otprilike)
to je drasticno smanjenje i ona si zabrije da mora cvjetat
pa krene cvjeta :D

nisam to nikad radio al budem :D

ugl SVE ti pise na forumu
do proljeca imas gro vremena, zato citaj i pitaj kad budes imo konkretan problem
a i praksa ce ti se pokazati ko najbolji ucitelj, zato naruci sjeme, posadi i gledaj kako kuja raste

tolko od mene
 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
prihranjivanje vani je relativna stvar, nisi rekao ni oćeš posadit u pustinjski pijesak il na plodnu njivu...
ako ćeš se potruditi oko zemlje u koju ćeš presaditi možda i ne bude potrebe, korjen većinom dođe do onog što mu treba
a što se prekrivanja tiče...ako se misliš svaki dan vozit 2 sata i tempirat fotoperiod...puno sreće...radije odaberi sortu koja ranije cvijeta...jer iovako ionako nećeš imat berbu prije kraja 8.-početkom 9. mj i sa najranijom indikom
 

nvidia

Banned
Banovan
07.01.2009
10
0
0
42
sadio bih ove godine, pa ako bi mi mogli reci kada da pocnem sa klijanjem?

i imam namjeru zasadit 1-2 biljke (odvojeno) u zdjeli i drzat na balkonu na suncu, pa koliko mi velika zdjela treba kad presadujem?

a ostatak biljki sam mislio raspodijelit na raznim lokacijama po sumi, ovdje ima ogromna suma..
 

fĿőШ∆S┬eЯ

Aktivan Član
05.06.2008
227
6
18
36
owe godine ćeš počet sa klijanjem za jedno 4/5 mjeseci...

a do tada ćeš čitati i školovati po forumu da ne ideš nespreman u hobi!
ništa od ogromne šume.
 

nvidia

Banned
Banovan
07.01.2009
10
0
0
42
fĿőШ∆S┬eЯ;87550 je napisao(la):
owe godine ćeš počet sa klijanjem za jedno 4/5 mjeseci...

a do tada ćeš čitati i školovati po forumu da ne ideš nespreman u hobi!
ništa od ogromne šume.



ma ja sam prosle godine imao 2 biljcice vec, poceo sam oko 4 mjeseca, tako sam mislio i ovaj, da stavim klijat oko pocetka 3, dok ne proklija sjeme, pa u zemlju i onda drzat lampu iznad, nesto jednostavno napravit da sto prije bude, da taman za ljeto kad je dan najduzi da bude u fazi cvjetanja...



cek nisam skuzio, sta da NE SADIM U SUMI? zasto?
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
36
hehe, kad je dan duzi u ljeti nema sanse da cvjeta
dan kad je duzi biljka ti vegetira
dan kad postaje kraci biljka ti pocinje cvjetati i nabijati hedove, ovisi koliko je hranis
ovo sta mislis pod lampu u 4.mje. nije lose, bice ti biljka razvijenija i veca za van i imaces puno hedova kad ona zavrsi svoj rad u otprilike 10.mje., ovisi koja sorta
i daj malo citaj po forumu, ako treba unazad 2 godine jer sve je to vec objasnjeno
imas vremena. SRETNO I DOBRO NAM DOSAO ILI DOSLA
 

nvidia

Banned
Banovan
07.01.2009
10
0
0
42
SlaMar je napisao(la):
hehe, kad je dan duzi u ljeti nema sanse da cvjeta
dan kad je duzi biljka ti vegetira
dan kad postaje kraci biljka ti pocinje cvjetati i nabijati hedove, ovisi koliko je hranis
ovo sta mislis pod lampu u 4.mje. nije lose, bice ti biljka razvijenija i veca za van i imaces puno hedova kad ona zavrsi svoj rad u otprilike 10.mje., ovisi koja sorta
i daj malo citaj po forumu, ako treba unazad 2 godine jer sve je to vec objasnjeno
imas vremena. SRETNO I DOBRO NAM DOSAO ILI DOSLA


"dosao", hvala!

:rasta1:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.