Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
35
milan.vts je napisao(la):
Evo da javim... TEMPERATURA JE BILA PROBLEM... danas sam video da su mi dva semena proklijala...malo su krenula da se otvaraju i da izlazi nesto iz njih... da jos malo sacekam ili odma da stavim u zemlju?

HVALA NA PODRSCI.......... :)


neka ti ovo bijelo sta viri iz sjemena bude velicine oko 4-5mm vani onda stavi u zemlju i zalij sa vodom da bude dosta vlage,to ti je sad vazno za početak a kasnije svaka 3dana zaljevas i to je to....:sun2:
 
30.01.2009
6
1
0
35
mozel neko detaljno na srpskom il bosanskom jeziku da mi objasni kako da okrastim(osecem grane da bi iz njih izasle dve nove)???

unapred hvala!!!:sun2:
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
Ovo vrijeme sto si proveo cekajuci si mogao iskoristi pretrazivanjem foruma jer sve lijepo pise.
Izaberes opciju da ti prikazuje po postovima i citaj.

Ja ti u inat necu napisati, nisi zasluzio.
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
to je valjda 100put napisano da se sjeme nesmije zasusit kad se stavi klijati, dakle stavit tanjuric sa sjemenjem u vrecicu je DOBRO.
Delboy , glistal i slicni ima oko 2-1-1 npk, sa dosta mikroelemenata i svim dobrim bakterijama i gljivicama koje se uhvate pod navodnicima i povecaju povrsinu korjena sto upija hranjiva zato se i koristi.Al treba zmjesat i pravog jaceg djubra dublje u zenlju kad baba poraste i krene rast da zeme sta joj pase.
 

Headonist

Aktivan Član
03.01.2009
170
18
18
34
pozdrav ekipa!

pročitao sam negdje da je dobro pokriti biljke dok su skroz male prerezanim plastičnim bocama za zaštitu od gamadi

da li je ta metoda efikasna?

hvala :sun2:
 

Vrh

06.04.2009
3
0
0
48
Evo i ja sam posadio svoju prvu biljčicu, tj. presadio sam je iz vrta.
Naime, samonikla je i jako sam bio sretan kada sam je prepoznao (izgleda netko bacio sjemenku :icon_lol:)
Presadio sam je u crnu zemlju koju sam pomješao s običnom zemljom u omjeru cca pola pola.
Napravio sam i drenažu u tegli od sitnih kamenja i finog pijeska i dobro se primila.

Jedino sam imao problem sa sušenjem listova i žutilom koj se pojavilo na grančici pred sam vrh biljke. To sam odrezao i sad se nadam da će sam rasti i rasti...
Stavio sam i malo stajskog gnoja na zemlju.
Zaljevam je svaki ili svaki drugi dan, i za sad se dobro drži.

Moja pitanja su da li je omjer onih gnojiva (fosfor, kalij...) dovoljan iz polovice crne zemlje i ono malo gnojiva koje sam stavio.

I glavno pitanje je jeli ženka, budući da su listovi dosta mali. Visoka je cca 20 cm i ima otprilike mjesec dana.
Sve biljke na slikama koje sam gledao na forumu imaju dosta veće listove pa sam u bedu da nije muška.

Molim znalce na pomoči i savjetima...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Sve šta bi ti neko odgovorija je nagađanje!Šaraj malo po forumu,nači češ i više nego šta ti treba:signs046:
 
01.02.2007
0
0
0
Interesuje me,ako neko zna:
imam dobro seme koje vec sadim dugi niz godina,ali..Prosle godine propustim da uklonim muzjaka koji mi napravi lom na steku.Naravon vutra daleko ispod proslogodisnjih kvaliteta.
Da li je seme umanjilo svoje genetske mogucnosti iz te,ajde da kazem previse osemenjene vutre?
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
ako ne dodaješ genetiku svaki put je slabija i slabija
poslije 4 generacije to vec nije to
mužjak je dominantan pa pazi sa čime ukrštaš

naravno da je potencija veća što ima manje sjemenki jer biljka ne troši resurse za njihovo stvaranje
sensimilija
bez sjemenki
 
03.02.2007
13
0
0
42
Interesira me jedna stavar!!
Kad biljkice proklijaju i stavim ih u casu da li ih mogu drzati pod vecim rezimom svjetla u namjeri da mi sto prije izrastu do zeljenih 10- 15 cm..
Mislio sam svjetlo staviti 20 - 4 jer mi je u interesu da sto prije ih vani stavim tj. izrastu do 15.cm, jer cu malo kasnije dobiti sjeme ali nisam siguran hoce li to imati nezeljeni efekat jer znam da bi mogla cvjetati kad bi dosla van radi rezima svjetla ili je premala za to!!
Molim strucne osobe da mi daju savjet i da li je to u redu jer su male!!
Pozzz & tnx.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Pa zašto dupliraš post u 2 različite teme?Neznači da če ti neko prije odgovoriti.Na ono prvo je da,ima na forumu režim svjetlosti ili google vutra.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.