Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Ljudi ima li nekog ko bi hteo da se menja prigusnica,ako neko ima prigušnicu od 250W koju ne koristi a potrebna mu je prigušnica od 400W neka se javi =)
Imam HPS od 250W ali jedna mi je vec pregorela na prigusnici od 400W....
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Ljudi ima li nekog ko bi hteo da se menja prigusnica,ako neko ima prigušnicu od 250W koju ne koristi a potrebna mu je prigušnica od 400W neka se javi =)
Imam HPS od 250W ali jedna mi je vec pregorela na prigusnici od 400W....
reveneger imam i ja slican problem sa listovima kao da ih nesto jede malo po malo,ne hvali parce ali zato list je sve vise i vise oštecen(pegav)
 
16.09.2008
0
0
0
46







bile su 4 jednu sam mušku iščupao prije tjedan dana a sad i ovu drugu,jedna je ženska ova kaj cvjeta a za ovu drugu nisam siguran pa ak ko zna....
 

Headonist

Aktivan Član
03.01.2009
170
18
18
34
revenger - takav sam ja problem imao u indooru, onda sam sve posprejao otopinom češnjaka, čilija, papra, i još svakakvih začina koje sam našao po kući
nakon toga se nije više pojavljivalo
možeš isto to napraviti od koprive i češnjaka, ili kako ti već paše
čuo sam da neki stave i žlicu deterdženta da se bolje lijepi na biljku
 

Soundcraft

Banned
Banovan
19.05.2009
9
0
0
50
Zanima me spol ove biljke...

[FONT=&quot]http://www.box.net/shared/5141xiflfp[/FONT]



A također i zašto ova biljka ne cvate intenzivno?

[FONT=&quot]http://www.box.net/shared/kzx8b6ogpq[/FONT]
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Prva biljka ti nije čista žena sigurno...ali je je čisti mudonja ili je u ''najboljem slučaju'' hermić. Ako hoćeš siguran odgovor, neka slike budu kvalitetnije.
 
18.08.2009
0
0
0
45
Razni savjeti sa vaseg foruma pomogli su mi da postanem ponosni vlasnik dvije zenske biljcice od cca 90 cm koje drzim na balkonu i koje samo sta nisu usle u fazu cvjetanja, i sad bas moram na godisnji sto znaci da me nema bar 5 dana. Ima li ko kakav prijedlog sta se tice zaljevanja (bez pumpi,tajmera,chuk norisa i sl) pozdav ekipi zakon ste!!!​
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Kupiš infuziju iz prve apoteke, probušiš dno flaše iglom, drugi kraj u saksiju.
Odlučiš kakvom brzinom će voda teći i to je to.
Možeš omotat teflonskom trakom(prodaju se u prodavnicama za vodovodne opreme i sl.) tamo gdje si gurnuo iglu u flašu da ne curi voda.
Nikako za duže vrijeme jer se ph vode mijenja.

p.s. Jel nemaš komšije ili su bez očiju?
p.s.2 Chuck Norris ti može pomoći. Al čuvaj ga se!Nikako za početnike:icon_lol:
 
08.03.2009
7
0
0
33
Pozdrav svima, evo mene nakon nekog vremena..
Evo do sada je sve islo sve kako spada i nadam se da ce tako i ostati...
Htio sam vas pitati kako ja mogu prepoznati kada je najbolje za ubrati plodove i kako da prepoznam koji je muzjak da ga ostranim... I usput dali bi bilo dobro da dam malo plantele protiv insekata (biljka je napravila one vrhove i listovi su dosta veliki ali su tu i tamo malo zgrizeni od insekata...)

Zahvaljujem unaprijed. :)
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
citaj,citaj,citaj,citaj,citaj,citaj,citaj...i...citaj,citaj...(pa clan si od 3. mj.!!!)
jel SVE pise i u nazad 2-3mj. je sve napisano i temeljito objasnjeno bar 5 puta(minimalno)..nemoj se ljutit al stvarno nema smisla pisat i trosit slova i mjesto vise na to (smatram da je ovo sto sam napiso puno korisnije bacena misao i tekst neg da sam ti konkretno odg. na pitanja..jbg.)
poz..
 
18.08.2009
0
0
0
45
hvala za savjet,fora sa infuzijom radi savrseno. Ph me ne brine toliko,vise me strah kako ce reagirati na stalni dotok vode jer su cijeli dan na suncu. A sta se komsija tice jedino me moze bit strah da gamad vidi pa da popusi
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Ma nema na ćemu zbog toga smo svi tu;)
Inače ne brini oko stalnog dotoka vode, pogotovo kad ima više sunca i ako si dobro pripremio zemlju bit će sve u redu.
 
23.08.2009
5
0
0
42
dali neko zna zasto mi ovako izgleda biljka,redovno je zalivam,zute mi listovi i na kraju kao da je izgorela?
image001.jpg
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
pitanje ti je za ovjde (mislim) https://forums.vutra.org/problemi-tokom-uzgoja/
Jesi li gnojio?Čime? Koliko? Koliko često? Pitam jer izgleda ko da si pregnojio.
Što misliš pod "redovnim zaljivanjem"? Ak to znači svaki dan- stani. Čekaj da ti se prvo zemlja dobro isuši.
Izgleda i kao manjak kalija...tak da bolje napišeš još nešto o biljci...ph zemlje, posuda...
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
2.Koliko su stare vaše biljke ?
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
Kad budeš popunio ovo bit ćemo sigurni da li se radi o manjaku kalija ili o pregnojavanju.
Inače ti nije uopće loše biljoza ;) moglo je bit puno gore
 
23.08.2009
5
0
0
42
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?-semenke
2.Koliko su stare vaše biljke ?-od kraja marta
3.Koliko su visoke vaše biljke ?-oko metar,ocekao sam joj top,da je komsija nebi video
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? kanta za farbu 20l
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )zemlja je vrhunskog kvaliteta,na dzaku je pisalo(supstrat)drugar mi je doneo iz japan tobaka,oni koriste tu zemlju za sadnice duvana,nisam je mesao.
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?-svako vece,istu koju i ja pijem sa cesme.
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?stvarno ne znam,ne znam ni kako se to meri,cime,gde da kupim
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?blumi se zove,domace je proizvodnje,srbije,N-5,8%,P2O5-4,6%K2O-3,5%,nije nista extra,nisam imao vise para,ali sada imam pa mi recite sta da kupim,i stavio sam jednom punu saku azotnog-vestackog djubriva na 2l vode,kada se rastvorilo zalio sam biljku istom vodom,i mislim da od tada ovako zute listovi.
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? sunce
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?nema nista u blizini od 4m2
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
13.Koliki je ph zemlje ?ne znam,voleo bi a i ja znam,sutra cu kupiti nesto,pa cu izmeriti
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? ne
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? pokusavao sam par puta,ali nikada do cvetanja,samo sam citao o tome,nemam prakse ovo mi je prvi put.
 
23.08.2009
5
0
0
42
zaboravio sam da napisem da sam stavljao taj blumi,3-4 puta mesecno,tako i pise na ambalazi,i kada sam stavio i ono azotno,nisam sipao nista sem vode mesec dana,i evo sada sam pre 2 dana sipao opet taj blumi,a azotno nisam vise stavljao.da biljcica se i meni svidja i jako dobro mirise,inace je seme super skunk,nadam se da ce biti dobra,zato moram da joj pomognem da je izlecim,smorio bih se kada bi mi uvenula skroz,posle toliko meseci cekanja,odmah cim ustanem idem u poljoprivrednu apoteku.pozzzzzzz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.