Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
BossGrow je napisao(la):
kako inq vodi dijalog izmedu sebe i quote-a
hehehe :p
Btw: To je "najkulturnije" ponašanje na usenet grupama, (pošto forum spada tu u neku ruku), ovo èist primjer primjene nettique (pravila i ponašanja na usenet grupama)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Rade je napisao(la):
Evo i jednog pitanja sa moje strane. 8)
Procitao sam na forumu da mnogo vode tera biljku da brzo raste u vis ali ja imam problem,nisam je zalivao mnogo i ona je porasla nekih 25cm a listova ima samo 6 i to racunajuci one prve nazubljene.Listovi su takodje mali svega 6-7cm duzine. Kako da malo usporim rast biljke u visinu a da joj pomognem da se razlista? :?:

Prvo kao i svi do sad što su ti rekli, su u pravu!!! Rasvjeta ti je slaba skrooooz, a biljka ide u visinu (i štrkljavo raste u potrazi za jaèim izvorom svijetlosti, (imao sam davno takvih problema dok nisam im nabavio "mangupsko" sunce :))
I naravno bez odg. HPS-ke sa komplet zajebancijama, biljku neæeš "privesti" kraju nikako...:(
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
kako inq vodi dijalog izmedu sebe i quote-a
hehehe

xaxaxaxaxaxa... Posto je pocetnik ovako ce najbolje da shvati...

I naravno bez odg. HPS-ke sa komplet zajebancijama, biljku neæeš "privesti" kraju nikako...

bas tako... ali za sada moze i 3-4 neonke odgovarajuceg spektra...

Btw: To je "najkulturnije" ponašanje na usenet grupama, (pošto forum spada tu u neku ruku), ovo èist primjer primjene nettique (pravila i ponašanja na usenet grupama)

i lako za shvatiti... ovako ce on da izvuce najvise iz mog posta i pitace samo za onu recenicu koja mu bas nije jasna a nece da napise "nista ne razumem".

xexe vodi dijalog izmedu sebe i quote-a xaxaxaxaxaxa
 

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Hvala Inq,naravno i svima koji su mi odgovorili.
Sutra idem u Bg za dzabaka pa cu iskoristiti priliku da pojurim neku jeftiniju varijantu rasvete.
Studentski zivot je tezak :)
 

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Obecavam na jesen ako bude srece da se sretnemo svi ce te probati ono sto cu ja se nadam odgajiti. :band:
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
sta se odma prasina dize
apsolutno se slazem da je takav odgovor najjasniji i najkulturniji
pa uduvan bio i bilo mi smjesno pa postao nebuloze
sad mi izgleda ok
treba mi truba :?
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
imported_Inq je napisao(la):
Drzimo te za rec.
Samo mislim da pravilno postanje (nettique, svi znaju koji su odrasli na DOS-u i usenet grupama, ali očigledno da se ovako "bespotrebno" širi baza na serveru. (Tako sam ja dobio poruku od nekog admina (moderatora), ne znam sad tačno. I kao ovdje je prihvaćeno da kad se nekome obraćaš staviš znak @Ime_nekoga - Poruka
Jer ima mnooogo ljudi koji komentiraju tekst od 50 i više linija, za recimo svoje 2 rječi... Upravo to i stoji u nettique (pravilnik o ponašanju na forumima, news grupama itd.)
Evo npr: Mislim da je Growzilla postao ogroman post o svim (malte ne) vrstama i to poredano po abecedi (svaka čast), i sad odmah naravno neko (napušen ili ne... ne bitno) će qoute kompletan post (ogroman) radi par rječi. Za to isto ima pravilo u nettique, da je dovoljno qoute-irati samo jednu prvu liniju teksta ukoliko je tekst veliki i ima se potreba komentirati isti....
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
Pozdrav ciloj ekipi na forumu...
Apsolutni sam početnik u uzgajanju i već nekoliko dana upijam vaše vrijedne informacije,najveći problem mi je adekvatna svijetlost koja je z Zagrebu moran priznat ka malo preskupa za jednog studenta hehe...
Jedna natrijeva od 150w je oko 20 eura a još bi triba nabavit adekvatni transformator jer ona ne ide na 220 pa onda još neki kua al neznam kako se zove :)
uglavnom iman 3 neonke cool white,2 halogene žute i jednu crvenu reflektorku od 60w...
u pitaru (saksiji:)), su mi dvi stabljike oko 23-4 cm...
jel im to bar minimum svitla...i ventilator sam im nabavia hehe
di ću nabavit ph trake i kakve posljedice to može imat ako ph ne valja...

Pozdrav
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
Fala stari...

Šta se tiče fotki tu već iman tehničkih problema,slika sam ih sa digitalcem malo su ka velike pa kad bi mi neko reka kako da tih par sličica umanjim i utrpam sve u jedan post bilo bi super...:icon_lol: :icon_lol:

Kad već spominješ žute listove iman nešto slično.neke ka mrlje,žute,mislim da sam ih spržia malo sa djubrivom al ipak...:eek:hno:
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
AJMEEEEE....kako dobro čeka sam Intera na tiketu za 800 kn i dočeka sad će biljice dobit svoja adekvatna svitla...hvala supersportu:icon_lol:

što se tiče rezanja vrhova mislim da mi je to prijeko potrebno pa jel ima tu neka poseban caka di i kako ih odrezat..
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Splitsko dite je napisao(la):
AJMEEEEE....kako dobro čeka sam Intera na tiketu za 800 kn i dočeka sad će biljice dobit svoja adekvatna svitla...hvala supersportu:icon_lol:

što se tiče rezanja vrhova mislim da mi je to prijeko potrebno pa jel ima tu neka poseban caka di i kako ih odrezat..

Mene malo brine to sta su ti dvi biljke u jednome pitaru ... Ako se korjenski sustav jos nije razvio, preporucija bi ti da ih stavis u odvojene pitare i po mogucnosti napravi neki box ... ako vec nemas.

Sta se rezanja tice, pregledaj forum, pisalo se o tome,ili Google.

Sretno sa biljcicama.
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Poseti http://www.irfanview.com/ i skini njihov preglednik slika pa u njemu u otvori sliku i u image meniju odaberi opciju resize/resample. Tu sliku smanji na recimo 800x600 i snimi u jpg ili gif format sam recimo 80% kvaliteta. Ako nisi zadovoljan mozes i sa nekim drugim parametrima probati.
Inace jako dobar program ima sve osnovne opcije za pregled i prepravku slika, pet puta brzi od slicnih i pritom besplatan.
Slike okaci na http://www.keepmyfile.com/ ili http://www.imageshack.us/ gde ces dobiti thumbnails link koji ces ubaciti u post.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Kad već spominješ žute listove iman nešto slično.neke ka mrlje,žute,mislim da sam ih spržia malo sa djubrivom al ipak...

Da to je to? Treba da izmeris pH.
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Mozda im fali kalijuma... ili si preterao sa djubrenjem... Izmeri pH. To je jedini nacin da znas sigurno sta je a i mi da ti kazemo. A sto se tice reguliranja pH imas temu specijalno otvorenu za pH (potrazi je preko search-a) i tamo imas sve objasnjeno.

Mislim da nece biti problem razdvajanje. Nemoj da zalivas 3-4 dana i onda ih izvadi odatle i polako sklanjaj zemlju i razdvajaj ali pazi da ne ostetis korenje.

Ako ih ne razdvojis jedna ce ugusiti drugu najverovatnije ili ce jedna biti dosta manja.

Kupi velike saksije 10-15L kada presadjujes jer time smanjujes sanse za nove probleme sa pH.

Ako mislis da ih je nemoguce razdvojiti ubij manju da ne bi ubio obe.
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
hmmm....dobro,dobro...a jel se možda već može reć spol,dosta su različitog rasta pa ono...

...evo baš sam ispraznia ormar i oblipia ga folijom....
...box is under construction...:icon_lol: :icon_lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.