Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

kasper

Banned
Banovan
12.12.2008
0
0
0
39
ljudi.:aj ak je netko imao iskustva sa špricanjem biljke radi boljeg učinka i te fore,pa nek pojasni malo''?'dal se to uopce radi?
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.242
1.701
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
s cime bi ju sprico --- ako je mislis spricat vodom to je ok , najbolje svakih par dana za vrijeme vegetacije , ali kad pocne cvjetanje ...nebi ju trebo vise tako cesto ...ili ju nebi trebo uopce....
i nikako ju nemoj spricat dok ti svjetlo gori ...zbog par razloga...
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Kakvo spricanje?
s a cime spricanje
ne razumim te?
kakav bolji ucinak?=

sta ti ljepa nasa biljka ne daje dovoljno dovar ucinak
ko bi je htio bolju?
nemoj brijat tebra o prskanju
jer je nepotrebno
i glupo iskreno da ti kazem
posto nema ucinka
a i ako oces da ima ucinka
nije to taj kojeg svi volimo

zato je samo osusi
baci u rizlu
i upali
to je sve sa moras znati

EDIT

ebemusunce
kako su ovi admini brzi heheheeh
vec rugi put brishu lika kojem ocu kenjat :D
 
24.09.2008
29
1
0
40
cao ekipo, jel neko zna kolika treba da bude temperatura u boxu kad je sijalica HPS 400 i koliko biljka treba da je udaljena od sijalice
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
a oko 22-3-4-5 celziija
lampa oko 50 cm udaljena

to ti je neki difolt

al sve opet ovisi o ventilaciji
i mogucnostima boxa
al eto uzmi to kao neke bazne vrijednosti
 
01.10.2008
28
1
3
50
Treba da presadim biljke, pa posle toga idu na cvetanje. Posto mi je ovo prvi put da presadjujem, a citao sam razlicita misljenja kako je bolje. Pitam vas za misljenje. Da li da natopim zemlju vodom da omeksa pa onda da prebacim biljku, ili da je prebacim kad je zemlja suva pa da sve zajedno zalijem. Kako ce biti bolje za koren
 

octo

Aktivan Član
27.09.2008
81
0
6
45
seximilijan je napisao(la):
Treba da presadim biljke, pa posle toga idu na cvetanje. Posto mi je ovo prvi put da presadjujem, a citao sam razlicita misljenja kako je bolje. Pitam vas za misljenje. Da li da natopim zemlju vodom da omeksa pa onda da prebacim biljku, ili da je prebacim kad je zemlja suva pa da sve zajedno zalijem. Kako ce biti bolje za koren
ovako ja sam isto kao ti nisam nešto stučan u svemu tome ali ću ti reći kako sam ja i bilo je sve ok uzmeš biljku lagano otreseš zemlju koja se skupila na korjenu ne moraš ju očistit do kraja od zemlje napraviš joj mjesta tj. rupu u novoj tegli saksiji i lagano spustiš zatrpaš sa zemljom svježom lagano zaliješ i to je to
meni je bilo ok bez nekog velikog stresa :b_jump:
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
36
octo ma kakvo otresanje zemlje s korena, tako će samo da ošteti korjenje.

Malo neka bude zemlja vlažna da nije suha skroz kako bi moglo da zemlje ostane šta je više moguće da se korjen ne ošteti tako da se biljka prije oporavi od stresa i prije krene normalno rasti.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
@slamar šta ti pričaš da treba zemlja bit vlažna prije presadjivanja ja nebi rekao da to stoji jer postoji mogućnost da ti od težine zemlje radi vode koja je u njoj da ti otpadne dio korjena ... to se dešava mnogim početnicima zato fino poslušajte mene i isušite zemlju korjen će stisnut zemlju u kompaktnu masu i bez problema u veću teglu a onda tek obilno zaljevanje ...

uostalom napravio sam ja slikovnicu kako presaditi biljku josh davno prije pa eto https://forums.vutra.org/unutrasnje...i-biljku-slikovnica.html?highlight=slikovnica
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
35
Ja sam presađivo biljkicu dok je jos postojala =) ali nije mi palo na pamet okrenut i ono ko frulu drzat =) hehe....super ti je slikovnica...sad znam za drugi put....
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
svako ima svoj način
bez zalivanja se presadjuje samo kada je korijen skroz napunio saksiju
naravno samo manje saksije i vrlo se lako "izvuče"komplet zemlja i korijen zajedno
pod uslovom da je skroz suva zemlja,ako je mokra lijepi se i kida korijen
otresanje zemlje ne preporučujem jer je prevelik šok za biljku da ostane bez zemlje pri korijenu
za manje biljke i ne tako veliki korijen obavezno zaliti
biljka između srednjeg i do malog prsta a dlan na zemlji
okrene se i polako vući i samo ispadne
tako komplet presaditi u drugu saksiju
 
01.10.2008
28
1
3
50
Slikovnica je odlicna, i posluzila je nameni.
Danas je 30. dan vegetacije.
Biljke sam poslednji put zalio pre 3 dana.
Danas su presadjene u skladu sa uputstvima.
Iz saksije su izasle takvom lakocom da imam osecaj, da je bilo dovoljno samo da ih stavim pored vece saksije, i one bi same preskocile.:cool44:
Nije pomenuto u uputstvima, i meni trenutno nije potrebno posto sam posao zavrsio, ali zbog ljudi koji ovo budu citali.
U slikovnici nije receno da li presadjivati bolje po danu, po noci ili je sve jedno.

Pre nedelju dana sam im odrezao vrhove, da neidu preterano u visinu. Sada posto sam ih presadio radim LST, tako da povezujem grane i spustam ih dole. Da li da spustim sve grane odjednom, ili sada nekoliko pa ostale za koji dan.

Prilikom povezivanja imao sam problema sa velikim listovima, ispod internoda. Oni sto izlaze direktno iz stabla biljke.
Ja te listove do sada nisam cupao.
Da li se ti listovi otkidaju da bi se grane vise razvijale?
 

octo

Aktivan Član
27.09.2008
81
0
6
45
lucas5 moj savjet neka baci i sve ispočetka i neka pročešlja forum ima svega što bi ga trebalo zanimati ako nešto misli saditi
 
08.08.2008
13
0
0
47
kupio sam 5 kom standard cool white 29524 f15w/33-640 850 lumena i mislio sam s tim napravit box samo za majku i klonove pa molim za savjet jel to,to ili sam se malo zaletio...
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
pa to bi ti trebalo biti ok za vishe informacija pretraži forum ali cini mi se da imaš i pod DIY sekcijom u Oprema za unutrašnji uzgoj par box-eva ...
 
08.08.2008
13
0
0
47
sve sam procito i prije nego ovo me jako zbunjuje zbog cega sam se i zabrinuo da moram ponovo kupovat evo sto je smokemashine napiso ,pa bih volio da znam na cemu sam


i da odma nesh razrijshimo...nema bilo koje neonke,i nemozhe da samo pishe coolwhite...mora biti redni broj(internacionalna oznaka) 8(TRIBAND)na pochetku(i svako to mozhe nabavit)znachi....(tld 865 Cooldaylight(philips),860 coolwhite(sylvania,osram),840(daylight) ili za cvatanje(830)
sve ostale neonke se mogu koristit u spajzi...rasti che biljke...ali ne zhelim znati kako ::histerija
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.