Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Ja mislim da si se zajebo ako ti je ovo lampa :

http://www.prismaecat.lighting.philips.com/ecat/Light/ApplicationRouter.aspx?fh_secondid=928024803361_2&fh_location=%2F%2Fprof%2Fen_GB%2Fcategories%3C{fepplg}%2Fcountries%3E{en_GB}%2Fstatus%3E{act}&fh_search=TL-5&fh_eds=%C3%9F&fh_refview=search&tab=&family=&&left_nav=gb_en&


Premalo lumena i premalo watta, i ne idealna temperatura boje, moras ih puno naslagat i nisu efikasne, radje trazi hps/mh 150/250w ili ako bas zelis fluo onda idi na kompaktne fluo zarulje 65w 2-3 komada i da vidis, a ova tvoja fluo cijev 15w je premalo, neznam kako ide wattaza al mislim da je standard 32w ili jos i vise....


chears, doomer :D
 
08.08.2008
13
0
0
47
evo sta je tripco napiso


Srvarno mali box po svim dimenzijama. Što kaže Inq, ne možeš da ubaciš linerane fluo od 60cm (tačnije, 59cm). Postoje kraće, koje su od 47cm - 10W i 43,8cm -15W, s tim da su ove prve mnogo slabe, a od Osram-a (ne znam za druge firme) se mogu naći samo u varijanti Interna sa temp. boje od 2700K na 650 lumena (a to je malo, kao što ćeš videti), što bi eventualno moglo da posluži za cvetanje. Dakle, njih odbacujemo.
Ove od 43,8cm imaš, kao obične (Osram Basic) Daylight (6500K) na 740 lumena, ali mislim da je bolja varijanta za veg. Osram Lumilux Cool White (4000K) na 950 lm. Obe imaju isti vrh u plavom delu spektra na oko 435nm što je dobro za veg., s tim da Daylight ipak ima malo više plave svetlosti a manje žute u odnosu na CW.
Onda, pošto ti box ima osnovu 50 x 50, površina je 0,25m. Za indike ti je potrebno 25000-30000 lux, za suptropske sative i većinu hibrida 35000-40000 lux, a za tropske i ekvatorijalne sative 45000-50000 lux. U tvom slučaju, redom, 6250-7500, 8750-10000, 11250-12500.

Ups, dok sam ja pisao, došlo do obrta situacije. O.K. za klonove i rasad, može i upola manje svetiljki od ovog, dakle završavaš sa 5 Cool White.



nije problem u watima i lumenima posto ce to bit isto takav box nego mi je ovo problem


smokemashin

i da odma nesh razrijshimo...nema bilo koje neonke,i nemozhe da samo pishe coolwhite...mora biti redni broj(internacionalna oznaka) 8(TRIBAND)na pochetku(i svako to mozhe nabavit)znachi....(tld 865 Cooldaylight(philips),860 coolwhite(sylvania,osram),840(daylight) ili za cvatanje(830)
sve ostale neonke se mogu koristit u spajzi...rasti che biljke...ali ne zhelim znati kako ::histerija
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
ja neznam sta bezveze quotash a ljepo sam ti napiso : D


Lampa ti je 4040 kelvina to je sve sto trebas znati...

Lampe 4000 kelvina su neutralne lampe ali pogodne za vegetaciju i poticu grmoliki rast,,

Dobra ti je lampa za vegetaciju ako si zadovoljan s lumenima, wattazom, i cjelokupnom iskoristivoscu..

Neka te ne bude te oznake, jer to je samo oznaka proizvodjaca, ti kad nadjes sebi pogodnu lampu u lumenima i temperaturi boje to je sve sto trebas, moze bit i kineska a vjeruj mi te kineske sigurno ne pocunju s brojem 8 niti imaju takvu slicnu oznaku....
 
08.08.2008
13
0
0
47
ovo je rubrika pitaj sto te interesuje!!
ovo nije bez veze qoutanjea kad je smoke mashin napisao to sto je ,zbunio me i nisam htio sastavljati box ba da nemam nista na kraju
cak si i ti napisao prvo da nevalj pa da valja???hallo!!??
inace hvala na trudu uveliko si pomogo(ne),da??
za veg box dimenzije 70 visine 50*60
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
predatores je napisao(la):
cak si i ti napisao prvo da nevalj pa da valja???hallo!!??



Pa reko sam ti da ne valja kad je ebenih 15w onda si ti reko da ti watti nisu vazni, onda ti kazem da je dobra lampa ako ti watti nisu vazni, ima dobru temperaturu boje 4040 kelvina, dakle pogodno za vegetaciju a moze i kao pomoc cvjetanju.


Evo reko si da imas 5 takvih zarulja naslagane jedna do druge uz reflektor jel tako ? znaci 75 watta imas

garantiram ti da ces moc dignut 2 - 3 biljke koje ce imat klonove dobre za rezanje s tom tvojom lampom !

trebat ce ti mozda mjesec - mjesec i pol od sjemenke
 
08.08.2008
13
0
0
47
Evo reko si da imas 5 takvih zarulja naslagane jedna do druge uz reflektor?


makakav crni reflektor (ja ga nisam ni spomenuo)5 lampi i to je to plus 1stedna osrm warm white od 21wat 1250lumena
i to ce bit vjecni vege box

hvala,nemoj me krivo shvatit u nicemu samo niko ne zeli ostati na sivom kad postoji crno i bijelo
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Nema problema, samo ja ti pricam o temperaturi boje sto je jedino bitno biljci a ti meni pricas o oznaci proizvodjaca, ja prvo moram uzet lampu pogledat kolko daje lumena koju ima temperaturu boje i eventualno testirat u growu onda mogu rec e ova lampa sa tom i tom oznakom je dobra za grow kao sto je reko i smoke machine, a ja cu tebi sad rec da na mojoj lampi pise jedino Made in china, a lampa je predobra za vegetaciju, 65w je i s njom sam digo 2 majke s pun K klonova


Jos jedan savjet posto ti stvarno nedostaje lumena a svjetlo bacas s 5 lampica preporucio bi ti da rezes glavu sto prije biljci tako da ju drzis sto nizom i grmolikom jer ako ti ode previse u visinu dole ti nece primat nista svjetla
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
alo ekipa, pozdrav... došla jesen/zima, outdoor još daleko pa ponukan nekim vašim izvedbama igram se malo sa štednim žaruljama u namjeri da napravim male bonsaie. zanima me sljedeće:
- što vam je iskustvo pokazalo, nakon vegetacije pod plavim spektrom cvitanje odradit samo isključivo s crvenim spektrom ili da i u cvitanju isto bude prisutan plavi spektar?
inače radi se o cdl 865 1450l i 827 ww 1550l (23w)
držim ih u malim pitarićima, od 280cc i plan ih je uopće ne prisađivat nego dohranjivat.
namjera je baš ono bonsai, outdoor je real thing, ovo je dexterov labaratorij, čista zabava.
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
to i činim, ali pitam rezultate tuđih zezanja.
nalazim na forumu i na netu općenito, oprečna mišljenja
prvi pokus je vegetacija samo plavo, cvit samo crveno pa ćemo vidit
 

octo

Aktivan Član
27.09.2008
81
0
6
45
naručio sam preko kanabisa neke stvari prije 3 dana i jave oni meni prije dva dana da je naruđba poslana ali ja čekam čekam pa kad će to
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
octo je napisao(la):
naručio sam preko kanabisa neke stvari prije 3 dana i jave oni meni prije dva dana da je naruđba poslana ali ja čekam čekam pa kad će to

Evo cim sutkinja izda nalog sutra ujutro ti upadaju : D


Sala mala sta si narucio ako se smije znat, doci ce ti u pon najvjerojatnje....
 

octo

Aktivan Član
27.09.2008
81
0
6
45
doomer je napisao(la):
Evo cim sutkinja izda nalog sutra ujutro ti upadaju : D


Sala mala sta si narucio ako se smije znat, doci ce ti u pon najvjerojatnje....
fosfor i supervit zašto pitaš?
 

octo

Aktivan Član
27.09.2008
81
0
6
45
znam da je supervit buster ali nisam nigdje našao koje to sve vitamine ima pa me zanima koji su ako netko zna ?
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
36
Imam priliku nabaviti od frenda lampe one naranćaste boje šta su za vanjsku rasvjetu pa me zanima dali bi mi one poslužile za cvjetanje jer bas i nemam para za HPS iako već sam našo di ima za kupiti.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Vanjska rasvjeta je HPS.(ne sva,ali velika vecina)i on ce ti dati HPS zarulju.Negdje se vec spominjalo prije tjedan dana za vanjsku rasvjetu.

Ali ti takodjer mora dati i prigusnicu i starter u kompletu sa zaruljom,ako se zarulja skida sa stupa onda su ti i ostali dijelovi na stupu,tj. U STUPU.Ako ti daje zarulju upakiranu u ambalazimnovu,opet moras kupiti starter i prigusnicu.Stoga definiraj sto ti daje...pise li na ambalazi..

Ovak ti mozda objasnjavam totalno krivo i na blef....neki podatak ili slika zarulje bi dobro dosla :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.