Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
U redu je pitati ali prvo procitaj temu "Kloniranje" title "kako klonirati bilku" da ne bi ovde postavljao glupa pitanja. Mogo si ostaviti mail da ti preprica neko sve i posalje da se ne cimas ovde.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
E znam da odgovor na ovo moje pitanje sigurno postoji negde na forumu, ali pitacu ovde da ne moram da pretrazujem satima. Inace do sada nikada nisam gajio vutru, ali ove godine cu ici na fax i selim se od keve i caleta, pa cu za svoje potrebe i gajiti. Interesuje me koliko para treba na pocetku da se ulozi u taj projekat? :D Znaci pravljenje box,kupovina semena, hps-a, djubriva znaci bukvalno sve...

Zavisi... neki minimum je mozda 100-120 evra... a optimum bi bio 180-200 evra. Ali opet to ne treba uloziti odmah. Ima tu dosta improvizacije... Za pocetak ti treba samo saksije, zemlja i semenke... i neka stedna ili 3-4 neonke CW. A kasnije kada kupis HPS trebace ti i bolja ventilacija i bolji box a djubrivo u sustini nije skupo... 3-5 evra. Ustvari HPS je najskuplji... 50- 80 evra 150w-400w.

541891498 evra

jebote covece u cemu je tvoj problem?

Opusti se... hteo je da kaze da je trosak veliki i stalno iziskuje ulaganja... i sitnice za kupovinu.

E da... u opremi za unu. uzg. imas cene materijala za box, koliko je HPS... i kako i sta spojiti... procitaj pa onda pitaj sta ti nije jasno i cega nema da dopunimo.

po treci put editujem...
E znam da odgovor na ovo moje pitanje sigurno postoji negde na forumu, ali pitacu ovde da ne moram da pretrazujem satima.

http://forums.vutra.org/search.php? Kucas rec i stavi dole da ti se otvori kao post i naci ces gomilu korisnih info.
 

hsrt

Aktivan Član
05.01.2006
69
3
0
Inq je napisao(la):
Opusti se... hteo je da kaze da je trosak veliki i stalno iziskuje ulaganja... i sitnice za kupovinu.
Da, i pored toga, obidji neke podforume gde ima sve napisano
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Čuj stari...cijena ti ovisi o puno faktora...:sun2:

Pitanje je prostora (hoćeš li biti u stanu ili domu)...koliko ćeš maks svjetla moći staviti,koliko biljaka...
hoće li to biti neki stealth ili ćeš ih moći fino pustiti da rastu u stanu,a ne u ormaru...
ima puno faktora...bar ja tako gledam...:icon_lol::icon_lol::icon_lol:

Misliš li počinjati sa nekom osnovnom opremom (svjetlo,ph trake,termometar/hygrometar) ili još nekim 'profi' dodacima tipa cooltube,pH mjerač i filter od aktivnog ugljena...to stvarno utječe na cijenu...

Osnovni paket bi te ispao po mojoj slobodnoj procjeni (gledano po tome koliko sam ja dao za neke stvari) 100e pa nadalje...ispod toga ne smije ići,odnosno ne bi trebalo!
...(i to je samo za opremu)

PEACE!:banana_dred:
 

PSG fan

Aktivan Član
03.01.2007
107
4
0
35
Imam jos dosta vremena ali sam vec sada hteo da pocnem da nabavljam neke stvari za koje sam siguran da ce mi trebati, jednostavno ne mogu finansijski izdvojiti toliko para odjednom za gajenje vutre, pa sam prinudjen stekati kes kako bi za par meseci mogao da imam sve sto mi treba. Bas zato sto hocu da imem sve ono najneophodnije da ne moram bas mnogo da improvizujem jer ce mi to biti prvi grow.
hvala na odgovorima
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
E pa najosnovnije ti je rasvjeta... tj.dobra lampa (znači neku od npr: 400W + prigušnica) to je najskuplje. Na početku odmah stavi biljke u veće posude (što veće to bolje, manje ćeš imati problema sa PH)...Ako planiras biljke staviti u stan ili negdje gdje će ti biti "na oku", ne moras odmah sve kupovati...(cooltube, hydrometar itd...itd) pogotovo pošto ti je prvi grow... termometar (da znaš koliko lampu spustiti a da ne spržiš vrhove), zemlju, posude i možeš početi... :) Ovdje ti je najskuplja znači rasvjeta. HPS lampa će ti trebati kad dodje cvjetanje, do tada možeš se poslužiti nekim (naravno dok ne skupis) sijalicama sa plavim spektrom (taman dok vegetiraju, skupićeš monete za HPS-ku) :)
Sretno
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Za početak, najbolje uzeti zemlju čisti humus (treset) i zemlju sa suptratima, npr: "Flora" ima isto pakovanje zemlje obične i sa suptratima (samo ova sa suptratima, na kesi piše sa strane pa tako bolje pogledaj pakovanje, i naravno protresi (vidi da nije slučajno šuplja tj. pukla plastična kesa (onda ono iza sto piše koliko čega ph, NPK više ne važi, zato pazite i ne uzimajte zemlju ako je otvorena.
Mix ove dvije zemlje je dosta dovoljan sto se tiče gnojenja, sve ima u sebi za malo duži period, tako da napočetku (sa ovim postupkom) nema potrebe za dodatnim gnojenjem, naprotiv, možete sjebati korjen biljke, tako i samu biljku.
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
PSG fan je napisao(la):
E znam da odgovor na ovo moje pitanje sigurno postoji negde na forumu, ali pitacu ovde da ne moram da pretrazujem satima. Inace do sada nikada nisam gajio vutru, ali ove godine cu ici na fax i selim se od keve i caleta, pa cu za svoje potrebe i gajiti. Interesuje me koliko para treba na pocetku da se ulozi u taj projekat? :D Znaci pravljenje box,kupovina semena, hps-a, djubriva znaci bukvalno sve...

evo upravc sam završia (90%) svoj prvo box,i mogu ti reć ovako(jer smo u sličnoj situaciji,prva godina,nemaš para itd..),ako uzmemo u obzir da ces u tom svom novom stanu robu držat svugdi i na svim mistima samo ne u ormaru,znači ba mjesto več imaš:)
improviziraj šta više možeš jer ti je tek prvi grow i tribaš barem optimalne uvjete prvo ispunit pa ćeš s vrimenom još tunirat:) box...
Ja sam platio,hpsku 250w+balast+starter+kabeli+timer oko 350 kuna (45Eura),onda zemlja,djubrivo (ono za sobno cviće NPK 7-4-8 ),pitari,destilizirana voda,kalorifer mi hladi,digitalni sat mi miri temperaturu...a reflektor sam nabavia ilegalno(ako te zanima kako na pvt)...i to sve za oko 120 eura...

možeš za još i manje ako uzmeš u obzir da su nekim stvarima manje cijene u srbiji;-)

pa eto par sličica mog prvog boxa...
http://img02.picoodle.com/img/img02/7/2/4/f_DSC00912i_67a1m_c0eab0a.jpg
http://img02.picoodle.com/img/img02/7/2/4/f_DSC00913i_67a1m_de4d229.jpg
http://img01.picoodle.com/img/img01/7/2/4/f_DSC00914i_67a1m_578a272.jpg

reflektor još isam instalira jer ga malo treba doraadit za hpsku a sad neman vrimena jer učim za ispit,matematika u utorak pa ću onda...
Bile su dvi billjke medjutim jedna nije ipak poživila mnogo nakon šoka razdvajanja..
....
I evo moje mališe...novih šest komada dobro napreduju-domaćica

http://img01.picoodle.com/img/img01/7/2/4/f_DSC00915i_67a1m_fb241cc.jpg

još ih je devet kod kolege u stanu,što ti je također dobra okolnost ako si nekim frendom u poslu,ko i mi,manji trošak...

eto to ti je recept hehe
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
e da i jedno pitanje...

jel se može po sjemenkama bar naslutit od koje vrste potječu...ono po boji, veličini..

recimo smedje sjemenke,malo veće sa crnim pjegicama ka pas dalmatinac:icon_lol: ?

il male blido zelene sa bilim prugicama...?

jel to sve beznačajno ili?
 
04.01.2007
5
0
1
jedno pitanjce, nisam u potpunosti siguran nisam nigdje nasao na forumu a jednostavno sam znatiželjan :) koja BOJA MH sijalica je potrebna za fazu vegetacije: toplo žuta, bijela ili boja dnevnog svijetla??? Znam da MH sijalice sadrže plavi spektar ali nisam siguran da to ima direktne povezanosti sa tim!?!?!?
 

lazar

Aktivan Član
05.02.2007
67
0
0
41
Na prostoru od 90x50 cm sa visinom od 150 cm planiram da zasadim dve biljke koje rastu oko 80cm. Interesuje me dali je hps lampa od 150w dovoljna za taj prostor. Nasao sam i povoljnu prigusnicu i hps od 400w, ali se plasim da se taj mali prostor ne zagreva previse (to su jeftinije varijante, 250w ne dolazi u obzir jer mora da se ceka na njih).
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
uz adekvatno hladjenje nebi ti triba bit problem,dapače...

al pričekaj da ti "instruktori " to još kažu hehe
 

hsrt

Aktivan Član
05.01.2006
69
3
0
Kush jedno pitanjce, nisam u potpunosti siguran nisam nigdje nasao na forumu a jednostavno sam znatiželjan :) koja BOJA MH sijalica je potrebna za fazu vegetacije: toplo žuta, bijela ili boja dnevnog svijetla??? Znam da MH sijalice sadrže plavi spektar ali nisam siguran da to ima direktne povezanosti sa tim!?!?!?

http://forums.vutra.org/showthread.php?t=207
http://forums.vutra.org/showthread.php?t=567

lazar Na prostoru od 90x50 cm sa visinom od 150 cm planiram da zasadim dve biljke koje rastu oko 80cm. Interesuje me dali je hps lampa od 150w dovoljna za taj prostor. Nasao sam i povoljnu prigusnicu i hps od 400w, ali se plasim da se taj mali prostor ne zagreva previse (to su jeftinije varijante, 250w ne dolazi u obzir jer mora da se ceka na njih).

ako imas dobro hladjenje, mozes i 1000w da stavis ;)
150w ce ti zavrsiti posao, ali 400w ce ga mozda udvostruciti :)
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Na prostoru od 90x50 cm sa visinom od 150 cm planiram da zasadim dve biljke koje rastu oko 80cm. Interesuje me dali je hps lampa od 150w dovoljna za taj prostor. Nasao sam i povoljnu prigusnicu i hps od 400w, ali se plasim da se taj mali prostor ne zagreva previse (to su jeftinije varijante, 250w ne dolazi u obzir jer mora da se ceka na njih).

400w je previse... mozda sa cool tube-om. 250w je optimum i 2 biljke koje hoces bi lepo rasle. 150w je premalo. mozda da pregradis box na 50x50 i da gajis samo jednu biljku.

Kush jedno pitanjce, nisam u potpunosti siguran nisam nigdje nasao na forumu a jednostavno sam znatiželjan :) koja BOJA MH sijalica je potrebna za fazu vegetacije: toplo žuta, bijela ili boja dnevnog svijetla??? Znam da MH sijalice sadrže plavi spektar ali nisam siguran da to ima direktne povezanosti sa tim!?!?!?

Sto vise kelvina... znaci plavo bela boja svetla od 6000K bi bila savrsena.
 

hsrt

Aktivan Član
05.01.2006
69
3
0
Ma mozes staviti i 70W, pa ces imati 10gr, a mozes staviti i 400W pa ces imati 60gr.
Sto vise to bolje, uslov:ventilacija! i samo ventilacija
 

lazar

Aktivan Član
05.02.2007
67
0
0
41
:sun2: Hvala na savetu za lampu. kupio sam hps od 250w, nije jos povezana, ali video sam da je ovde vec sve fino objasnjeno i dokumentovano.....
Mislio sam da ventilaciju u box-u resim pomocu dva kulera za komp od 120mm. Ali, imam mali problem, (jos nisam kupio te koje planiram da stavim u box) nisam siguran kako da ih povezem sa adapterom jer onaj koji je u mom kucistu ima tri zice (crvenu, plavu i crnu). Iz adaptera idu samo dve, pa ako je neko ovo vec radio, ili zna kako nek' pomogne:eek:hno:
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Probaj... stavi prvo crvenu i crnu... pa crvenu i plavu... to je struja od 12V... nece faliti nista kuleru a ni tebi... Ali mislim da su crvena i crna. Ma prosto je... videces...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.