Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
39
BAT je napisao(la):
za tako mali box dosta je 250w


maslim da nisi u pravu...ja imam 600w u boksu 90x90 i visine 160cm i pored nje uvek imam gas da je i to slabo pa drzim i jednu fluo od 125w...
po meni je 250w preslaba 400w je idealna za taj prostor al ce ti trebati ct i dobra ventilacija ko sto rece Haza
 

BAT

Aktivan Član
01.10.2009
69
1
0
37
ja ipak mislim da ti teglice nisi u pravu pogledaj tabele sa lumenima, a od 600w ide u box 1*2*2m
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Poslusaj Teglicu i Haze-a,znaju sta pricaju(svaka im se pozlatila:respect:). Ako mislis na komplete iz Hidroponike,moj ti je savet da ih zaobidjes,jer njihov komplet od 400w kosta oko 9000din,a to isto(samo bez reflektora)mozes da kupis u MakTrade(iznad Depoa) za 3300din,a za razliku kupis ili cooltube ili brdo opreme(ph metar,carbon filter itd). Jeste da se u *********** dobija Agro koja je nesto bolja od ove obicne,ali za pocetak dok se ne ispraksujes,tu razliku neces ni videti,a razliku u ceni ces i te kako osetiti...
Pozdrav i srecno!

U tabeli su navedene max povrsine koje su za odredjenu vatazu,znaci ne valja manje lumena,ali vise svakako ne skodi!Ispravi me ako gresim!
 

BAT

Aktivan Član
01.10.2009
69
1
0
37
Da ali oni daju obicne elektrostart prig.koje moze za mh ili hps,aovamo dobijes prigusnicu philips koja moze na obe sijelice, ona kosta 4500 u elk.tehni
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Pa prigusnica je za MH i HPS,znaci mogu obe. U stvari na prigusnici pise da je za MH,ali iz iskustva kazem da moze i HPS. Philips prigusnica 4500 din a Elektrostart 1300+ za Philips moras koristiti i njihov upaljac koji je 950 din a Elektrokovina je 240 din+sijalica Agro 3300,a Son-T 1400=cooltube!
Jeste da Agro daje 10 mozda i 20 posto vise lumena,ali ovu jeftiniju kombinaciju uparenu sa cooltube-om moze mnogo vise pribliziti,tako da ce ipak imati vecu iskoristivost od Agro bez CT+ bice mu laksa kontrola temperature...
A ako imas kinte,onda zaboravi ovu raspravu i kupi Agro ili Greenpower+CT i nemaj brige. Moja razmisljanja su podredjena isplatljivoscu(odnos izmedju ulozenog i dobijenog i odnos izmedju skupljeg i dobijenog).
 

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
Bureksasirom je napisao(la):
Poz ;-) svima! Hocu prvi grow da uradim ali kako treba hocu da kupim (S (Small) GrowBox dimenzija 90x60 i visine 160cm znaci kupovna verzija ima sve te diidzamidze,rupe za ventilator itd...) sad odma prvo pitanje dali komplet 1 ili 2

1)Sistem sadrži:
250W HPS/MH Prigušnicu + Starter
250W HPS Sijalicu
MAX Light Reflektor
+ 2m kabla od reflektora do prigušnice
+ kabl sa utikačem
+ SVE POVEZANO!

2)Sistem sadrži:
400W HPS/MH Prigušnicu + Starter
400W HPS Sijalicu
Nine-Fold Reflektor
+ 2m kabla od reflektora do prigušnice
+ kabl sa utikačem
+ SVE POVEZANO!

Hocu da gajim lowraider #2 sta mislite dali je to dobar izbor ?
Sta je bolje od svetla opcija 1 ili 2 za doticnu vrstu?
Koliko bi lowradier-a#2 moglo da stane u taj box ?
Dali postoji nesto sto brze raste od lowradier #2 ?
Dali postoji nesto sto daje vise vutre a ima skoro indentican vremenski period rasta 6-8 nedelja :) :) ;-) kao lowradier#2

Bas sam dosadan zar ne ;-)

Slobodno bacite savete ;-) potrebni su



sto se tice svetla sijalica od 400w zadovoljava malo veci prostor ako procitamo upustva proizvodjaca, jos bolje pogledajte filmove kako gaje u velikim rasadima. Kada sam razgovarao sa uvoznicima Philipsa za Srbiju objasnili su mi da je HPS 400 w predvidjena za prostor od 12-15 metra kvadratnih. Bilje se ne zale i da imaju vise svetla ali nemas problema sa tim kompletom od 250w to je sigurno.
 
22.04.2009
34
3
0
35
cao drugari, zanima me da li bi biljka mogla da mi uspe u kucnim uslovima bez ikakve opreme, dakle u saksiju i na prozor, koliko bi joj trebalo da sazre u takvim uslovima, i jel biljka moze da izraste od semenke iz keta. Ili reznicom druge biljke konoplje(i da li ce u tom slucaju biti istog pola kao i originalna). poz
 
17.08.2009
38
0
0
43
Filter
Zanima me da li mogu koristiti filter od "gas maske" umjesto filtera s aktivnim ugljenom?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Ovan-radije ne pokušavaj,jedino šta bi ti uspilo je to da ti neki susjed ugleda biljku i navučeš sebi muriju na vrat.
Jedan-bilo je spomena na forumu o takvom filteru,pretraži malo forum.Ali mislim da bi prošlo jedino za PC box.Uglavnom,nemam iskustva s tim.
 
22.04.2009
34
3
0
35
cuj nisam bukvalno mislio na prozor, bez brige za komsije, nego me zanima prosto jel bi uspela biljka, i ovo drugo sto sam pitao
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Pa moguče je da bi i dobija nešto ukoliko znaš šta radiš,prozor ili ne treba joj direktnog sunca par sati s tim da posadiš kad otprilike bude vrime za outdor,znači da se strpiš još bar 100 dana.
Da,ukoliko je biljka ženka i reznica bi trebala biti ženka,ali to još zahtjeva više brige i pažnje jer ako je stresneš dat če ti:2flip:.
Radije kreni sa sjemenom ako nemaš iskustva,jednostavnije je.
Ni ja se ne hvatam klonova još,mejbi nekst tajm:))
 

doSnova

Aktivan Član
12.12.2007
93
14
0
33
www.ajmo-malo.co.nr
da vas pitam, relativno sam nov u ovome (citam forum odavno i razne dnevnike) ali me zanima par stvari

koja temperatura je pogodna za uzgajanje ? jel tokom celog zivotnog ciklusa biljke potrebna ista temeratura i ako mozete da mi napisete opseg temperatura znaci minimalna i maksimalna jer kako stoje stvari u boxu ce postati jako vruce ..

drugo pitanje je jel moguce izvesti grow sa sledecim svetlima : 23w plava, 63 w crvena ? razmisljam od starta do finisha sa ovim osvetljenjem, jel okej to ?

trece pitanje, sta koristite za sprecavanje svetlosti da izlazi kroz venilaor, jel ima neki materijal koji to resava bolje od drugih ? neki sundjer il tako nesto ?

cetvrto, gde da kupim adapter sa potencijometrom (od 1.5 V do 12V ) imao sam ga ali sam ga sjebao na vrlo nezgodan nacin

nov sam u gajenju trave ali zelim da naucim

hvala
 
23.12.2009
21
2
0
41
zdravo svima. ja sam totalni pocetnik u gajenju indor. prateci uputstva sa foruma sam stavio 10semena white haze na klijanje i isklijalo svih 10 :) isekao sam flase od 1,5 lit na pola, napunio na dnu sitnim belutcima kao drenazom, a ostatak kupovna zemlja za cvece iz holandije ph6 75% 10 pesak 15 perlit. posadio sam semena po savetima sa foruma, i u nedostatku boxa stavio u kartonsku kutiju osrednju. spolja sam je oblozio stiroporom a unutra ofarbao u belo. to mi je samo trenutno resenje, jos smisljam kako da se snadjem za box nemam ga gde zivim sa caletom, kevom, i zenom. trenutno sam ovo stavio u kucu moje tetke koja zivi u drugom gradu i ne dolazi preko zime, ali ne mogu tu da radim grow jer moze da dodje. ima li neko ideju kako ga najbolje stekovati? takodje, da li mogu da koristim nesto drugo umesto hps sijalica? trenutno koristim 2 philips stedne, daju 2400 lumena, ali to je samo dok ne niknu, da ih greje jer se ne greje prostorija gde sam stavio kutiju. da li mogu da koristim reflektor sa obicnom natrijumovom sijalicom, daje oko 30k lumena, njega mogu lagano da 'pozajmim' ?? molio bih sto vise saveta i odgovora jer je ultra hitno. to sam sinoc posadio, moram da se organizujem sto pre.
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.242
1.702
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
dimbe ----
1.Temperatura od 15-30 je ok , nevalja ići u extreme ...
2.Ne, to je malo ...može poslužiti za vegetaciju ,ali za kvalitetno cvjetanje i dovršetak biljke ...jednostavno pre malo svijetla(lumena)
3.Mašta
4.Chipoteka , buvljaci , pijace ... ja sam se kvalitetno izbedirao nakon što sam kupio dva kom. po 7okn u chipoteci , a par dana nakon toga odem kolegi napraviti box i nađemo identične adaptere za 10kn kom. ... jbg treba malo pronjuškat!!

weedman82
Kako ti palo napamet posadit 10kom.a još nemaš ni box , a ni osvjetljenje ...
Evo ovdje imaš hrpu savjeta ... u mom potpisu UNUTRAŠNJE UZGAJANJE
 
17.08.2009
38
0
0
43
Kad smo vec kod rasvjete zanima me sljedece.
Imam jednu živinu žarulju od 400W.
Pa me zanima ima li koristi od toga da tražim starter i prigušnicu?
I da napomenem zanima me samo vegetacija. Cvjetat ce outdoor.
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Ono moze,ali nije bas najpogodnija. Daje spektar koji biljka mnogo manje iskoristava,a velika joj je potrosnja. Ako vec moras kupovati i predspojne uredjaje,onda bolje uzmi i MH sijalicu,jer skuplji su prigusivac i upaljac od same sijalice tako da ti ne bi mnogo veci trosak bio,ali zato dobitak bi...
 
17.11.2009
2
0
0
38
zdravo;imam jedan problem sto se tice ventilacije imam fan-ove sa precnikom 20cm a rupa za dimljak i prsten za ulaz vazduha mi je 13cm i.da li kad bi prikacio to tako nebi gusilo ventilatore ili moram da kopam rupu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.