Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
30.12.2009
2
0
0
34
Hellou ljudi...imam pitanje...koliko gljiva treba za posteni trip,iliti koliko ih ide u jednu porciju?

Hvala
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
A gle,nebi trebalo biti problema,nadam se da je vent bar malo jači:)
Nego...mislim da bi bilo korisno da ga staviš u jednu cijev promjera 20cm,tako da ima veči potisak a ne da manja rupa koči samu cirkulaciju,ako me kontaš.Bar 10 cm da je duga ta cijev.
Da bude kao mala turbinica,neznam kako da objasnim...
 
23.12.2009
21
2
0
41
ljudi da li mogu da koristim za grow prostoriju 2x 2,5x2,2 i da stavim 250w hps za par biljaka, i koliko bi ta jacina sijalice grejala prostor?
 

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
weedman82 je napisao(la):
ljudi da li mogu da koristim za grow prostoriju 2x 2,5x2,2 i da stavim 250w hps za par biljaka, i koliko bi ta jacina sijalice grejala prostor?

za par biljak u prostoriji mozes da koristis hps 250w, samo ces da smanjis razdaljinu sijalice od biljaka. Imaces problema sa vlaznoscu vazduha u tolikom prostoru, pokusj da pregradis deo gde su ti biljke, to mozes dobro da uradis sa nekim reflektujucim najlonom. Malo maste sve se moze i nista ne mora da bude tako skupo
 
23.12.2009
21
2
0
41
hvala. pazi meni ce biti najveci problem ventilacija jer ne mogu da busim zidove ili tako nesto. da li je dovoljno da povremeno otvaram prozorcic, mislid da je prostor dovoljno veliki za par biljaka da disu lako
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Svrha smanjivanja prostora je najviše da svijetlo "ne bježi" i da se odbija od stranica opet na biljku, jer za tu lampu od 250 bi bilo najbolje da ugradiš prostor max 80x80cm,s rigipsom(knauf) i napraviš srtandardno usis i ispuh za zrak u sobu koju češ provjertavati ili na sami prozor.
Mašta je granica:)
 
23.12.2009
21
2
0
41
e ideja je odlicna, ja razbih glavu razmisljajuci. imam par rigips ploca i njih cu da iskoristim za box. da li moram da imam cool tube ako napravim bas visok box i dobar sistem razmene vazduha?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Polako,kad dođeš do toga i uališ lampu i izmiriš temperaturu u boxu onda češ znati.Vjerovatno nebi trebala.
 
26.11.2009
15
0
1
49
pozdrav groweri...ja imam jedno realno pitanje nevezano bas za ovu temu, al neznam gdje da ga svrstam.....sto je sa predstavnicima zakona u HR i Srbiji, imate li saznanja da je ikad iko pao sa svojim boxom i growom, koliko je uopce rizik uzgajanja, povecana potrosnja struje, postoje li metode i hvataju li se uopce groweri, znate li vi osobno da je ijedan grower pao, jer me stvarno zanima rizik uzgajanja biljke nam svete...hvala unaprijed na odgovorima ;D
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.242
1.702
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Da ... ima ih mnogo koji su pali ..i bit će još mnogo koji če istim putem jer ljudi nemogu držati jezik za zubima ili su jednostavno neoprezni .
Ali ako paziš i šutiš ... nebi trebao imati problema .
Ako se zakon promjeni možda ćemo lakše disati .
 
26.11.2009
15
0
1
49
al uglavnom padaju zato sto su budale pa ne sute?....ili policija prati nekoga ili vec kako pa nade sa senzorima toplinu iz stana podruma itd?
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.242
1.702
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Sumljam da bi na sitnog uzgajivača išli sa senzorima i termo kamerama ... Prije če se dogotiti old skul klasik ... uvate te sa 1 jointom i dolaze u pretres ... Zato pamet u glavu i jezik za zuube
banana_smiley_28.gif
 
23.12.2009
21
2
0
41
ljudi meni nije jasno kako mogu da nesto uopste lociraju toplotnim detektorima, i ne verujem da je to istina. pa toplota moze da dolazi od bilo cega, ima milion izvora toplote. ja mislim da vecina ljudi ne moze da izdrzi a da se ne pohvali nekome ili tako nesto. ja licno ne verujem nikome, ako mi uspe grow pusicu sam, kao sto i inace radim 10 god, i nikad nisam imao problema. za mene zna bukvalno par likova iz drugog grada gde uzimam, i oni ne znaju ko sam i odakle sam. totalo stealth :))) imam malo dete i ne zelim ni mrvicu da rizikujem.
e sad imam pitanje, ako me struja bude kostala npr 20e mesecno, i ulaganje u box 200 u kolikoj meri mi se isplati, tj koliko moze da mi rodi od 5 biljaka, white haze je u pitanju?
 
17.08.2009
38
0
0
43
weedman82 je napisao(la):
ljudi meni nije jasno kako mogu da nesto uopste lociraju toplotnim detektorima, i ne verujem da je to istina. pa toplota moze da dolazi od bilo cega, ima milion izvora toplote. ja mislim da vecina ljudi ne moze da izdrzi a da se ne pohvali nekome ili tako nesto. ja licno ne verujem nikome, ako mi uspe grow pusicu sam, kao sto i inace radim 10 god, i nikad nisam imao problema. za mene zna bukvalno par likova iz drugog grada gde uzimam, i oni ne znaju ko sam i odakle sam. totalo stealth :))) imam malo dete i ne zelim ni mrvicu da rizikujem.
e sad imam pitanje, ako me struja bude kostala npr 20e mesecno, i ulaganje u box 200 u kolikoj meri mi se isplati, tj koliko moze da mi rodi od 5 biljaka, white haze je u pitanju?
Termo kamere su skupe ko čivit. Sumnjam da netko to ima, a inače odlično rade.
Pogledaj na Youtube http://www.youtube.com/watch?v=iLp6DQjDjxw.
Medjutim kod nas policija ima "night wision" i na dojavljenoj lokaciji čekaju 0-24.
Zato ljudi jezik za zube. I samo je dobar pas bolji od "night vision".
Mislim da ti se isplati, jer znas sto imas.
 
23.12.2009
21
2
0
41
ja mislim da sam 100% siguran jer u mom mestu ne zna ama bas niko da ja pusim maru. tako da smatram da ne postoji nikakav rizik da bih ja bio sumljiv ili tako nesto. i ne znam dal da pravim filter jer u kuci gde cu gajiti ne zivi niko. znam da se puno oseca, pogotovu kada cveta ali opet smatram da mi nije potreban
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.242
1.702
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Ma termo kamera vas razjebe ko male majmune ako imate kvalitetno osvjetljenje u boxu ... Ako u grow prostoru imaš 1,2,3kw lampi ...jbg blještiš ko sunce na termo kameri .Nas se to netiče ...ipak nismo komercijalni uzgajivači pa da blještimo :) Da nepričam puno potrudit ću se da nađem neki klipić...
[video=youtube;qUmB5g7U3Zk]http://www.youtube.com/watch?v=qUmB5g7U3Zk&feature=related[/video]

NA 2:22 ... thermal imaging !!
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
E ljudi imam jedan problem :p
Samo da pozelim svima SRECNU NOVU GODINU :)...neka se sve zelje ispune(heh lako je reci),da bude sto vise masnih hedova i i i i i...los sam ja za ovo ;)
S namerom sam ovde postao ovo iako nema veze sa temom,jer ipak ovo se valjda najvise cita ;)
p0z
 
23.12.2009
21
2
0
41
ma kakvi 3kw i ovih 250w mi je opterecenje.

ne znam u kojoj meri me stiti od termo kamera to sto je na kuci fasada radjena stiroporom 5cm debljine, mislim da je to dobra izolacija?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.