Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bmw

01.04.2007
10
0
0
48
dobro vece. Moram priznati da me je tekst o ph vrednostima i ph metrima prilicno zbunio pa stoga me interesuje da li tome moram posvetiti veliku paznju ili koristiti kupovnu zemlju pa time resavam problem? One mere i proracuni zbunjuju, voleo bih na kurs ali...
Hvala na savetu.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
da li tome moram posvetiti veliku paznju ili koristiti kupovnu zemlju pa time resavam problem?

Ne resava se problem... Gledaj da kupis zemlju sa 6.5 pH i da koristis kofu od 15-20 litara i da djubris par puta sa nekim slabim djubrivom. Ne bi trebao imati problema sa pH onda. Ali to je samo mozda... pH vrednost zemljista igra vaznu ulogu u gajenju. Dobro procitaj sve dok ne shvatis. pH metar nije neophodan za pocetak ce ti trebati lakmus listici.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
286
83
24
ph je nešto na što definitivno moraš obratiti pozornost jer problem sa ph zemlje u kojoj ugajaš može varirati s obzirom sa kakvom vodom zaljevaš kakva su gnojiva i koliko gnojiš etc. naravno marihuana će trpiti do neke granice no ako pređe preko tih granica koje ne tolerira može ti uništiti kompletno biljku(nutrient lock) . Moj savjet ti je ako nemaš novaca za ph metar kupi listiće ili traku za mjerit ph vode sa kojom zaljevaš te probaj kupit zemlju koja ima najbolji ph za marihuanu oko 6 za zemlju a malo niže za hydro
 
30.04.2007
22
0
0
47
Novi sam na forumu, točnije 10minuta novi, no i ne tako neupučen. Čitam več satima i informacije o točnoj temperaturi u boxsu i vlagi nisam našao. Tu i tamo po neki info ali ništa konkretno.
Možda sam čorav i mutav ali bi vas lijepo molio, s puno šlaga na vrhu da mi netko napiše koja temp. zemlje i zraka treba biti i kolika vlažnost?
PUUUUno hvala!

Indoor uzgoj mi nije stran, ali se uvijek svodio na sunce i vodu pa i rezultati nisu bili bogznakaki! Imam priliku staviti to na višu razinu pa vas molim za pomoč!
tnx
 
30.04.2007
22
0
0
47
Zlik je napisao(la):
Novi sam na forumu, točnije 10minuta novi, no i ne tako neupučen. Čitam več satima i informacije o točnoj temperaturi u boxsu i vlagi nisam našao. Tu i tamo po neki info ali ništa konkretno.
Možda sam čorav i mutav ali bi vas lijepo molio, s puno šlaga na vrhu da mi netko napiše koja temp. zemlje i zraka treba biti i kolika vlažnost?
PUUUUno hvala!

Indoor uzgoj mi nije stran, ali se uvijek svodio na sunce i vodu pa i rezultati nisu bili bogznakaki! Imam priliku staviti to na višu razinu pa vas molim za pomoč!
tnx

Našao! dete kreten! to sam!
hvala enivej!
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Vlaga bi trebala biti oko 60%, a temperatura max. do 28°C i to pri vrhu biljke.

bez šlaga... ;)
 

sch

04.03.2007
39
0
0
38
cvjeta tjedan i pol i primjećujem da interode nemaju dovoljno svjetla,htio bih odstranit listove koji rastu sa stabljike i rade sjenu interodama, te se one zbog manjka svjetla ne razvijaju kako treba. dal bi to bio pametan potez?ako da, koliko i kada?
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
ako si osigurao optimalnu rasvjetu svojim biljkama nije ti potrebno kidat lisce....

ako im nisi dao dovoljno svijetla kidanje ti nece nista pomoc...

Uglavnom mozes kidat ali umjereno i to pred sami kraj...

ima puno teorija, ima dosta i na forumu napisano o tome.. :)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
da da, jos ako kidas zdrave listove, to ce je sjebati samo.... bolje osiguraj jaču rasvjetu, a listovi i ostale grane same će naći sebi put.... samo dobro svjetlo organizuj....
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
cvjeta tjedan i pol i primjećujem da interode nemaju dovoljno svjetla,htio bih odstranit listove koji rastu sa stabljike i rade sjenu interodama, te se one zbog manjka svjetla ne razvijaju kako treba. dal bi to bio pametan potez?ako da, koliko i kada?

Klikni u mom potpisu na LST tutorial.
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
Prvi put. Pozdrav svima!

Imam pljesan(bjelkastu paučinu) u boxu na zemlji, kak da je maknem?

Imače ema neke zaraze ni niš. Izvinjavam se ak je već spomenuto negdje...:eek:hno:
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
286
83
24
daj neku fotku tog što nazivaš pljesanj , inače samo odstrani taj komad no bolje bi bilo kad bi nam sliku neku postao možda i nije pljesanj ...
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
ma je pljesan je, bjelkasto napuhnuto ko da je netko razvukao vatu po zemlji, ma pitam samo jer to smeta...
Biljke su okej, a brijem da je to tako jer nemam ventilator, neda mi se puno struje razvljačit i nemam baš vremena. Neznam, novi sam kak stavit slike i ne želim, samo oće savjet jer smeta za korijen etc... ... ...:eek:hno:
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
imam 4 posude od 2 litre, biljke su na 4. internodi s razmakom između internoda (parova listova) od 2-3 cm. Svaka posuda ima svoj mali reflektoric sa stednom zarujom od 20w (100w običnu mijenja) tip 860 florouscentna... Ma prekrasno rastu, zemlja je ručno skupljena, ph listići u redu, svjetlo gori 24/0 jer u istim posudama ukorijenjujem reznice. Kad vrhovi reznica malo padnu pokrijem ih choshkovima vrećice... " reznice su zakorijenjene, stvar "hoda"..
Jedino bi tu pljesan nekako maknuo... Grrrrr... Sta s tom pljesni???
Staviću slike kad nabavim fotić. Eto, bok.
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
6ak43go.jpg
moze li mi tko reci dali je ovo mudonja ili zenka .....
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
Admin: kad sam log in nemrem dalje od page 20 na pitajte što vas zanima, ne vidim svoje postove, HELP?

Mislim, 99 % da je dečkić, neće valjat...

H2O2 za protiv pljesni? Zakorjevavanje reznica uz to, utjecaj? Aj pogledaću...

Bok!:eek:hno:
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
286
83
24
koliko ja vidim mudonja no nevidim baš dobro u ovom trnztju:icon_lol: tako da ali evo s obzirom na svoje pijano stanje 99 posto muško :(
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.