Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Hvala lepo! samo me zanima posto ja imam BIO NOVA Graund superMix za Vegetaciju A za cvetanje BN PK 13+14 i jos za cvetanje BN TML jeli to dovoljno za sve sto mi treba! Ili bas moram posvetiti paznju oko P kod zakorenjivanja?
 
05.06.2007
5
0
0
52
Pozdrav svima.Prema savetima sa ovog sita porucila sam semenke i dovela ih do klijanja.
Imam terasu u potkrovlju koja je osuncana ceo dan i dobro zaklonjena od pogleda pa planiram na njoj da uzgajam moje nove mezimce.Dakle zivece napolju,a opet u saksijama,pa me interesuje koje upute da pratim za vanjsko ili unutrasnje uzgajanje ili za takve uslove postoji nesto trece.
Ovo je prvi put da se oprobavam u uzgoju dragih mi biljcica i svaka pomoc mi je dobrodosla.
 
04.06.2007
7
0
0
40
Jučer sam vidio u pet shopu neonku za terarij od 15W (tropski uvjeti), pa me zanima da li je netko probao sa takvim neonkama uzgajati i ako ne isplati li mi se to kupiti?
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Shkabo je napisao(la):
Pozdrav svima.Prema savetima sa ovog sita porucila sam semenke i dovela ih do klijanja.
Imam terasu u potkrovlju koja je osuncana ceo dan i dobro zaklonjena od pogleda pa planiram na njoj da uzgajam moje nove mezimce.Dakle zivece napolju,a opet u saksijama,pa me interesuje koje upute da pratim za vanjsko ili unutrasnje uzgajanje ili za takve uslove postoji nesto trece.
Ovo je prvi put da se oprobavam u uzgoju dragih mi biljcica i svaka pomoc mi je dobrodosla.

Posto uzgajas na terasi prati vise vanjski uzgoj jer nece ti trebati lampe, neces imati problema sa temperaturom i vlagom;
Jedino ce ti trebati vece saksije(kante) i bilo bi ti najbolje posto prvi put sadis da otvoris dnevnik uzgoja jer ces kao pocetnioca imati dosta problema koje ce trebati rjesiti;
 
07.04.2007
0
0
0
36
Znam da sam malo dosadan ali sta cu kad sam jos uvek pocetnik!
Interesuje me list od biljke da li ima dovoljno thc za pljuganje odnosno koja je razlika izmedju bada i lista jer koliko sam razumeo neki lisce uopste ne konzumiraju!? :costumed-smiley-027
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Shkabo je napisao(la):
Pozdrav svima.Prema savetima sa ovog sita porucila sam semenke i dovela ih do klijanja.
Imam terasu u potkrovlju koja je osuncana ceo dan i dobro zaklonjena od pogleda pa planiram na njoj da uzgajam moje nove mezimce.Dakle zivece napolju,a opet u saksijama,pa me interesuje koje upute da pratim za vanjsko ili unutrasnje uzgajanje ili za takve uslove postoji nesto trece.
Ovo je prvi put da se oprobavam u uzgoju dragih mi biljcica i svaka pomoc mi je dobrodosla.


pa balkon je vani ali opet toliko specifično,da je najbolje pratiti vanjski i nutrašnji uzgoj.
Gledaj da ti u vege fazi bude sto vise na svetlosti a u cvetanju ti treba oko 7 sati direktnog sunca i bit če ok

sretno
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Kako se tj kada pocinje sipati prehrana u zemlju ako vec imamo gotov supstrat kao naprimer ovi! Dali mi praporucujete nest! Hvala unapred


SEEDLING
veoma fina struktura, 2 puta prosejana mešavina crnog i belog treseta, kreč, kompleksno min. đubrivo kojem su dodati Radigen mikroelementi
6,0pH 0,7Količinađub. [ g/lit. ]
za setvu semena svih vrsta cveća, čak i za vrste osetljive na so

STECKMEDIUM
fina struktura belog treseta, 25 vol. % perlita (1 - 7,5 mm), kreč, kompl. mineralno đubrivo kojem su dodati Radigen mikroelementi
5,7pH 0,5Količinađub. [ g/lit. ]
za ožiljavanje i razmnožavanje reznica svih vrsta cveća i lekovitog bilja

SUBSTRAT 1
fina struktura, mešavina belog i crnog treseta, kreč, kompleksno vodotopivo đubrivo sa mikroelementima
6,0pH 1,0Količinađub. [ g/lit. ]
za klijalište, naročito za spororastuće i na so osetljive biljke uzgojene u plitkim posudama i saksijama prečnika do 9 cm

SUBSTRAT 2
srednja struktura, mešavina belog i crnog treseta, kreč, kompleksno mineralno đubrivo sa mikroelementima
6,0pH 2,3Količinađub. [ g/lit. ]
za saksije i razvoj bujnih i na so tolerantnih biljaka u dobrim uslovima
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
vis emanje svi ti substrati imaju hrane vise nego dovoljno za tri sedmice
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Koji režim zalivanja je preporučljiv u zadnja 2 tjedna cvijetanja? Možda 1 tjedan svako 2. dan, a zadnji tjedan nikako ili...?
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
pa bilo bi poželjno ih zaljevati što više a da ju ne prezaliješ radi samo ispiranja korjenskog sistema a i same biljke. Go away fertilizer go away :)
 
05.06.2007
5
0
0
52
Hvala na odgovorima.
Poslusacu vase savete,pocela sam da vodim dnevnik :icon_lol: i uz vasu pomoc nadam se da cu imati uspeha.:bis:
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
pitala-pitao si za zadnje dva tjedna cvetanja koliko zalivat- svaki dan ispiranje.To jest sto vise vode,tako da ispira zemlju i izlazi iz posude.Inačer kod normalnog zalivanja se zaliva toliko da ne teče van-ako je uradjena dobra drenaža
Sa ispiranjem češ dobiti barem 40% bolji ukus!!!!!!!!!!!!

sretno
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
SLO-Era je napisao(la):
pitala-pitao si za zadnje dva tjedna cvetanja koliko zalivat- svaki dan ispiranje.To jest sto vise vode,tako da ispira zemlju i izlazi iz posude.Inačer kod normalnog zalivanja se zaliva toliko da ne teče van-ako je uradjena dobra drenaža
Sa ispiranjem češ dobiti barem 40% bolji ukus!!!!!!!!!!!!

sretno

Ma kužin "normalno" zalivanje i drenaža je OK:icon_wink:, al ovo ispiranju sa svakin zalivanjen, lagano a ne odjedanput...:thumb:
Znaći, ovo je bolje nego provest totalni flushing...
Fala meštre :joint2:
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Ako za uzgoj koristim celu prostiriju dali postoji mogucnost da se temperatura regulise Klima udedjajem ako mi to finansijski ne predstavlja problem?
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
naravno da da samo probaj uzet neku malo bolju klimu sa inverterom jer te imaju i vlažnost kontrolu !!! a to je jako bitno i trebaju se često mjenjati filteri da nebi dobio nekakve gljivice ili kojekakve napasnike
 

sch

04.03.2007
39
0
0
38
ovak, mislim da mi je biljka gotova i spremna za berbu, ali nisam siguran.nekako mi je čelav gornji dio biljke.sav je u lišću, a pravih vrhova ko da ni nema,a cvijeta 2 mj..šta da radim?slike sam stavio u galeriju
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ako vidiš da je ostatak biljke gotov poberi jer neke biljke imaju tako malo da se izrazim zdrmanu genetiku pa im se može desiti loš "flower to leaf ratio" ili u prevodu biljka se više koncentrira na produkciju male lisne mase koja je inače uz sami cvijet nego u sami bud production .
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
sch ne vidi se dobro u galeriji malo to zoomiraj

jeli ti se to oprašilo-mužjakom,hemijem
 

sch

04.03.2007
39
0
0
38
nije hermafrodit,samo mi izgleda ko da su donje grane sazrijele a vrh biljke je prelisnat (ima lisnatih grana ali nema cvjetova.šta da onda berem ove druge grane?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.