Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
17.12.2007
9
0
0
44
mr.skunk je napisao(la):
teraj odma na 12/12 predcvjetale su daj slike !!!!!

Ne rece kako da prepoznam muske i zenske biljke??? Ne smeju biti zajedno,zar ne??
i nisu stare 9 nedelja,zeznuo sam se..52 dana su stare,zapisao sam kad sam ih od klijanja tj.zasadjivanja u case od 0.2l. A slike mogu da ti posaljem e-mailom jer ne mogu ili ne umem preko foruma.OK. Samo kazi po cemu se razlikuju muski od zenskih i da li da ih odvajam u neku drugu prostoriju?
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
gledaj tamo : http://www.vutra.org/muska-zenska.php
ima i negdje na forumu al mi se neda trazit.
imas i google za puuuuno slikica.
ovo za drugu prostoriju 0 bodova. ako zelis
pusit dobru vu baci muske jer ti ne trebaju, ako
pak zelis imat pun hed sjemenki ostavi musku zajedno
sa zenkama. muske u drugoj prostoriji ti ama bas nikako
ne koriste, osim mozda za ukras, ili ako ces tamo stavit
jednu zenku i musku pa da samo na njoj imas sjeme i sacuvas
genetiku. za slike odi na www.imageshack.us i upload.
imas negdje na forumu tutorial sa slikicama kako upload-at
slike - ni to mi se neda trazit.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Nisam bio na forumu par dana pa da velim nesto za onaj buble hash i metodu koju sam vidio i proslijedio..

Sto se kvalitete tice...
Ono sto ti ostane je ziher kvalitetno jer kada se to sve mjesa otpadnu samo trihomi.. ostalo ostane u mrezici.. nema veze kolko su sitne perforacije (naravno mora bit sto sitnije, dakle govorim o obicnoj mrezici za caj ili tak nesto) na njoj jer se nista ne mrvi na skroz sitno, nego se samo mjesanjem trihomi "izbijaju" iz mare. Ostatak biljke sto ostane je "velik". Temperatura vode pogoduje tome da se nataloze na dnu i onda jednostavnim postupkom isusivanja se to sve skup u masu.. masu hasha.

E sad sto se tice boje hasha na onom videu.

Brijem da taj nije 100% kvalitetan jer kao sto ste primjetili osoba nije to dobro posusila, ali jos jedna stvar je u igri. On je stavljo po 750gr bilja u kante od 25 l i to mjeso s nastavkom ne veeeelikoj bor masini.. E sad pretpostavljam da ako se postupak napravi finije, dakle s manjim kolicinama i finijim mjesanjem i susenjem na kraju da to tako ne izgleda i da je kvaliteta ok..

Ne znam, mozda se varam.. al vrijeme ce pokazat :kenny_revenge:

E i da jos jedna stvar za boju... naime pusio sam tamne hasheve i to u amsterdamu.. i boga mi pucaju. :kenny_revenge::mrtva_banana::violent018:
 
20.01.2008
19
0
0
38
Pozdrav svima ... imam jedno pitanje a to je koliki razmak izmedju biljke i sijalice (u pitanju je HPS 400w) treba da bude tokom veg faze ???? koliko sam chitao ovde u objasnjenju spominjete samo neonke i daljinu od 3-4cm ... znachi li to da moram da montiram neonke :D ili mozhe neko da me posavetuje koliko cm-a da drzhim udaljenost u veg fazi i da li ima razlike u daljini sijalice od biljke u veg i flowering fazi?? hvala u napred!!
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
zebratown je napisao(la):
Pozdrav svima ... imam jedno pitanje a to je koliki razmak izmedju biljke i sijalice (u pitanju je HPS 400w) treba da bude tokom veg faze ???? koliko sam chitao ovde u objasnjenju spominjete samo neonke i daljinu od 3-4cm ... znachi li to da moram da montiram neonke :D ili mozhe neko da me posavetuje koliko cm-a da drzhim udaljenost u veg fazi i da li ima razlike u daljini sijalice od biljke u veg i flowering fazi?? hvala u napred!!


Ja sam n00b na ovom forumu i u indoor growu, al ovo pitanje brate ti se proteglo forumom bar 100000000 puta tak da cak i ja znam odgovor hehe...

Al da ti odgovorim konkretno..
400W hps bi ti trebo bit kakvih 30-50 cm od biljke.. ovisi o ventilaciji.. dakle, trebo bi bit na dovoljnoj udaljenosti da ne spali biljke (30-33 celzija temp max)...
Neonke (neke) ne griju uopce i one se mogu stavit blizu...

Al da ne postavljas previse slicnih pitanja, imas sve na forumu, citaj dnevnike uzgoja to ti je najpametnije.. trebat ce ti tjedan-dva, al ono... potrudi se.. ipak se radi o ljepim biljkicama kao sto je marihuana.

E i nema razlike u daljini svjetla u veg i cvijetanju... Sto blize moguce, a da ne pali biljku.. to ti je recept za svjetlo

E i jos 1 stvar. ne moras montirat neonke mozes sve sa hps obavit (from seed to weed kak se kaze)

Jao jesam pametan :D
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
jos samo bi nadodao da pazis na ventilaciju...jao ti ga se ako imas dobro svietlo , a topline do pakla :) automatski moras dizat svijetlo da ne izgoris biljke...

toplinu mozes rjesit sa dobrod ventilacijom, cim bolja ventilacija to mozes hpsku vise pribliziti biljkama...imas opciju sa cool tube i slicno tako da hpsku mozes jos vise priblizit biljkama i naravno dobijes na urodu...!

sve ti pise po forumu :))

pozz
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
mjeri temperaturu kod vrha biljki a ne centimetre,
udaljenost varira od boxa do boxa jer svi imamo
drugacije uvjete, al na samom vrhu biljke do 30ak °c
je ok
 
17.12.2007
9
0
0
44
E uspeo sam da pronadjem kako da razlikujem zenke i muzjake:) Sve biljke Jack Herrer su zenke,do jedne..imaju izmedju grancica one duge bele dlacice.Ali sa G-13 Hush plant je katastrofa od 12 biljaka 9 su muzjaci!!! Izmedju nizih grancica(od vrha) imaju po nekoliko bobica,par njih uz bobice imaju i neke vrlo tanke listice..Sta sad ? 53 dana nege,rast od oko 100 cm,prelep zbun sa mnostvom grancica i kazu:Seci i bacaj!! Jebiga ako se mora,mora se.Jel ima neko suprotno misljenje ili alternativno resenje??
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
jedino alternativno rešenje je da odeš na zimovanje

ako nećeš sjemenke baci muške
ako hoćeš da oplodiš par hedova
sačuvaj mužjaka koji ti se najviše sviđa i odnesi ga jako daleko od biljki ženskih
i pazi da ne uneseš polen sa garderobom
imaš već objašnjeno za osjemenjivanje
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Ma pusti muzujaka neka radi za sta je stvoren!
ZAmisli kada bi tebe odneli daleko od dvocevki!
Odrao bi sebi kozu i napravio zulj!
 

pavel

Aktivan Član
13.01.2008
58
2
0
41
sto se tice ***********, to je stranica iz slovenije i salju postom i ok su. meni jucer dosle sjemenke a u petak ih narucio. inace sam iz Zagreba i treba mi propaljivac za 250w HPS.
zahvaljujem
 
06.04.2007
14
0
0
37
Ja sam svoj nabavio u elektrokovini u Prečkom. Imas propaljivača na dosta mjesta i nisu tak skupi cca.50kn, upisi u google (najcesce se koristi izraz VTNa umjesto HPS za visokotlačne natrijeve u cjenicima) pa pogledaj. (ak je reklama molim moderatore da obrisu post)
 

zae-BAN

Banned
Banovan
03.02.2008
0
0
0
46
hps filips 250 w=22eura i 400w=25 eura mala razlika u ceni(oranz spektar koriste se u osvetljenju parkova)koju da uzmem za box 1m x 0.5m visina 165cm
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Uzmi 250 W
E da ja nest pitam.
Jel stavljanje hormona za bolji rast korijenja (onaj sto se koristi pri kloniranju) poboljsava rezultate pri presadjivanju. Tipa da se biljka brze aklimatizira u novu zemlju.
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Da to je hormon koji pomaze tj podstice biljku da pusta koren!
I da koristi se prilikom kloniranja!
Umocis u to pa tras u zemlju!
Poklopis sa necim plasticnim i providnim pod neonke i prskas 3 puta dnevno nedelju dve dana i klonovi kao novi! :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.