Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
I meni je logično bolja druga varijanta s 2 lampe,ja imam 1 od 600w,da mi je bar 6 od 100w :))
Stanga,neville je jači al ta 2 tjedna se zna odužiti i na 4,s tim da ova "ranija" cvita također tjednima,pa sad ti zbrajaj i oduzimaj.
Ja sam isto takav,daj šta jače pa nek se čeka,al za sative je dobro imati koji grow iza sebe,šta ja nisan ima i kad raste toliko dugo a nemožeš da se počastiš mišljenje se polako mijenja,bar donekle.
Strawberry bi trema biti dobar haze,komunikativan a ne ove zabijalice koje ja imam :)
Al na tebi je,samo nek raste šta više i da popravimo taj ozonski omotač kad neče niko :))
I opet,ja sam sad napola na sativama,granica im je 9 tjedana al znam da to ide u nedogled,al štaču,radim ono šta volim pa makar i iša protiv sebe!
Sretno,i pokušaj poslušati #34-vorku :)

EDIT-ja bi sative i neonke koje ionako slabo svitlu zaobiša,nije da puno struje trošu al mislim da je struja ipak bačena bez nekih rezultata.
Ako želiš da te sative slibodno rastu bez LST-a samo jedna biljka če ti zauzeti 1m2.
Životinje su to,viruj mi!:icon_lol:
 
04.02.2009
21
0
0
36
imam jednu prozorsku domaju ima sad oko 2i po mera tako da znam o cemu pricas a onda je to mene zbuniko jeli pise tamo da u box dimnezija 1x1x2.5 stane 4 sative normalnim rastom
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.242
1.702
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Te sative koje ti imaš rastu nenormalno brzo , ako vec nisi imo iskustva sa tim sortama nebi ti preporucio da ih dugo vegetiras jer se nakon promjene na 12/12 utrostruče , SSH i AH#1 su bolja opcija od newilla i hawaiiana a i od strawberrya ...
Tako da ti je moja preporuka jedan SSH i jedan AH#1 ... vrlo rzgranate sative a i interode su im jako blizu ...
Inače trenutno uzgajam AH#1 i Hawaiian snow....mozes pogledat TU


A SSH sam završio i mogu ti reč da je to jedna od boljih sto sam uzgojio ...
U svakom slučaju imaj na umu da če rast abnormalno i pročitaj nešto o LST i toping tehnikama ... moglo bi ti dobro doč .

lst.
http://vutra.org/low-stress.php
 
04.02.2009
21
0
0
36
znaci hazeseeker ti mi preporucas da u kvadrat zabim 2 komada i to je to al opet mi je zao ove tr sjemenke bacit mozda da jos ubacim strawberry jel on raste kolko sam vidio ima jedan glavni top i nije bas razgranat
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Dali je iko od vas klonirao blubbery od dutch passion-a?
Meni za sad ne uspjeva,do sad je uvjek islo glatko a ovo :kackepieksen: nece pa nece!?:eek:hno:
U cemu je fora?
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.242
1.702
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
stanga je napisao(la):
znaci hazeseeker ti mi preporucas da u kvadrat zabim 2 komada i to je to al opet mi je zao ove tr sjemenke bacit mozda da jos ubacim strawberry jel on raste kolko sam vidio ima jedan glavni top i nije bas razgranat

Neznam care , samo ti znaš kakav je to prostor i kako češ ga ograditi a samim time i kolko češ biljaka posaditi.
U svakom slučaju bilo bi dobro kada bi mogao micati te pregrade u slučaju da ti zatreba više prostora .

Ps . imas na jutubu Greenhousove klipove o uzgoju navedenih sorti ...pa pogledaj.
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
zanima me do koje faze mogu držati biljke u podudi od 0,5 L ?

mozeli se izgurati do pokazivanja spola ?
...i koliko je dobro kada pokazu spol presadjivati u vecu ? (u fazi cvetanja)
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Možeš čitav klon izgurati do kraja sa 0.5l!
Naravno da možeš ih držati do pokazivanja spola, ali što ih ranije natrpaš u veću teglu to bolje.
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
#34 je napisao(la):
Možeš čitav klon izgurati do kraja sa 0.5l!
Naravno da možeš ih držati do pokazivanja spola, ali što ih ranije natrpaš u veću teglu to bolje.

....mogu li se obratiti za savet kad bude došlo do konova ?....

znači mogu gurati do pokazivanja spola u 0,5 l .....pa prebaciti (curice) u veće i nastaviti cvetanje ?
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
možeš naravno, ak nisam ja tu, imat će nekoga da ti objasni sve što ti nije jasno oko toga što si već pročitao(nadam se!)
inače 0.5l posude su super za određivanje spola ak se radi bez vegetacije sa više biljaka u malom prostoru.
Samo nemoj preterivat sa količinom biljaka jer se zna da recimo imaš prostor za 4 biljoze pa ti svi 8 što si posadio budu ženske.(kao kod mene glupog se jednom desilo)..šta ćeš...al to je već strategija uzgoja...a to je tvoja stvar!
 

asd

19.09.2009
1
0
0
35
koliko cesto treba zalivati u pocetku.biljka ima 3-4 cm 250w mh .malo su svetliji listovi. i koliko sijalica treba da se udalji od biljke
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
39
asd je napisao(la):
koliko cesto treba zalivati u pocetku.biljka ima 3-4 cm 250w mh .malo su svetliji listovi. i koliko sijalica treba da se udalji od biljke


pazi da je ne sprzis s tom lampom :sun2:ako su male i ne razvijene nemoj ispod 60 cm
a zalivanje uvek kad je posuda suva:bis:
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
Teglica_Unka je napisao(la):
pazi da je ne sprzis s tom lampom :sun2:ako su male i ne razvijene nemoj ispod 60 cm
a zalivanje uvek kad je posuda suva:bis:

...upijaj što ljudi kazu...
.......evo ja sam jos u "oporavku" od "blizine" MH lampe...skroz sam sje*ao biljke...

...a zalivanje...
.......verovatno najveca misterija za nas neiskusne...nemoj samo da te "ponese", pa
.........da preteras...gledaj i kada treba dodaj...nikad ranije !........
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
kod tehnike LST, što smijemo koristiti za vezati stabljike?

znam da nesmiju neki metali jer oksidiraju i otruju biljku.
mogu li metali oblozeni plastikom, hoce li zemlja biti sigurna?

ja bih nešto kao na ovoj slici

DSC01260_small.jpg
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Ja sam vezivao običnom žicom,nevirujen da je to išta utjecalo na nešto...
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
bugi, slobodno možeš koristiti sve što ti padne napamjet samo da nije suviše tanko da ne ošteti ozbiljno koru.
To o metalu prvog puta čujem...ja sam uvijek pored konopaca koristio i špojnice za papir(one su od metala!) i nikad nisam primjetio da na neki način škode biljkama.
Kad već metal bi škodio što čak i komercijalci koriste metalne mreže za ScrOG?
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
ok, super.

ja sam čuo za slučaj da je bakrena žica zeznula biljku i to jako brzo. ali naravno možda je bilo i nešto treće.
zvučalo mi nekako logično i krenuo tražit info, pa nisam našao.

hvala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.