Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Svirač_Trube

Aktivan Član
08.11.2007
214
14
0
32
ovako uvezi grijanja... frend mi je izmislio da izvadimo grijač iz sušila za kosu.. i ugradimo termostat na to da se pali kada padne temp ispod 16 i da se gasi kad prede 28.. kako vam se cini ta ideja?
 
30.11.2009
17
1
0
45
Duxkg je napisao(la):
Pozdrav svima,treba mi mala pomoc .Kupio sam ovaj ph merac http://www.***********.com/?id=509a49caa3bfcb5def55ab1f68dbd902 problem je sto svetlost-vlaznost meri dobro ,ali kad hocu da izmerim ph ,igla se uopste ne pomera,cak sam i iscedio malo limuna,ali i dalje nista.I zanima me jos 1 stvar ,kako da povecam vlagu u boxu (koja mi ne prelazi 30%) stavio sam posudu sa vodom i ,takodje sam probao i sa vlaznim peskirom,ali nista .Uzgred imam ovaj box http://www.***********.com/?id=bf8011dd0bc4be1c32ed1f457976acc4 ,A sorta je Dutch passion WW naruceno iz alien-a.
E pa taj ph merac je sranje ali evo kako sam ja resila problem sa njim - slobodno mu lupi macolu u toku merenja po staklu gde je kazaljka 2-3 puta ,probaj bez zezanja ima da proradi i ph ,a sto se tice vlaznosti u box-u mislim da je problem u meracu iz hidroponike (temp pokazuje tacno ali za vlaznost nisam sigurna)
 

Duxkg

Aktivan Član
21.03.2009
49
1
0
36
Probao ,nema sile i dalje ph skala ne radi ,ali nema veze skoknucu sutra do apoteke i kupicu lakmus papir.A sto se vlage tice,sta moze da se desi biljci ako ima manje vlage nego sto bi trebalo?Neke biljcice su pocele da mi zute pa se brinem da nije zbog vlage,a zalivam ih sa destilovanom vodom,dok mh drzim na nekih 70-80cm iznad .
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
pa manja vlaga moze usporiti rast i privuci napasti,ubaci neku posudu s vodom u box to bi trebalo rijesiti pr.s vlagom
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Svi kukaju za taj PH merac iz ponike :icon_lol::icon_lol:
Iskreno ni meni se nije mrdala skala na tom meracu,sve dok sam ph spustao limunom,nekad sam trebao da nacedim 2 limuna da bi ph pao -1...probaj malo jabukovog sirca cep dva pa ces videti kako skala mrda :rofl: ali naravno ne zalivaj s tim!
A ako si vec uzeo iz ponike sto nekupi bre i PH-...kod mene bar stim fino funkcionise samo nije bas precizan ali odradjuje bar toliko koliko :)
A ti sto pricas za te grejace s fena,moze ali nije pametno bas ;) iz sigurnosti...moras da stavis to pored venta jer ce se jako puno pregrejati,nisam siguran dali moze da dodje do spoja ili ce zica od grejaca sama puci od prevelike toplote!!!!
 
30.11.2009
17
1
0
45
Pitanje oko zalevanja ,jel bolje zalevati svaki dan po malo npr 200ml ili 2-3 puta nedeljno vecom kolicinom vode ako imate velike posude (25l) a biljke su u prvoj nedelji vegetacije ?
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
pa svakako ova druga solucija
a kasnije kad biljoze malo ojacaju i kad se razgranaju,mos da radis sta te volja
u pocetku malo vode ili jedva,bolje malo zedne nego presite:icon_lol:
 
25.12.2009
1
0
0
36
evo i mene,jeste da sam novajlija na vasem sajtu,a i u celoj prici oko uzgajanja...pa bih vam bio zahvalan samo da mi pomognete oko mog problema... Zapravo,pre nekih 8 dana sam postavio semenke,sve se primile...e sad imam problem...pocele su da rastu u vis...ok...tako i treba ali svetovi su jako jako mali...i nerznam u cemu je problem...da li zbog nedostatka svetlosti...pre nekih 15 sam morao da poduprem jednu biljku pod nesto posto se janda savila od velicine...ja cu ubaciti sliku i kao nisu nraocito jasne jel mi lossa kamera na fonu ali svaka odgovor i pomoc bi mi dobro dolsa da znam kako dalje i cume ju problem... hvala u napred
album.php
 

krasta-zg

Aktivan Član
03.07.2008
335
43
28
35
ako su se kao sto kazes toliko izduzile da si ih morao podupirat.onda je nedostatak svjetla..
 

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
Ljudi ja imam problem da li da prebacim bilje na cvetanje ili da ih ostavim jos malo na vegetaciji. Evo par slicica pa mi pomozite.
Prvi put gajim indoor imam neonke filipsove aguarele imaju 10000 K . Biljke mi od samog starta rastu nekako nabudzeno nemam potrebe za
podupiranjem. pogledajte i pomozite

PC251365.jpg


evo jedne izdvojene

PC251366.jpg

PC251368.jpg

PC251367.jpg
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
45
ako su to biljke s avatara onda kume sve
lepo baci u smeče i ponovo al svaku biljku
u svoju teglu i kupi brate jebbbenu rasvjetu
o kojoj sve al fakat sve šepi na ovom forumu..
sretan žičbo i lagano..POZDRAFF!!!
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
@*******

jao predivno to izgleda! nemoj jos na cvatnju, nek jos malo porastu,

kolko imas mjesta u boxu?
 

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
Imam tacno za te cetri saksije. Ali jednu sam biljku obrezao kako bi pustila podmladke da bih uzeo klonove mogu i to da postavim da vidis da li je ok odradjeno i da li mogu da uzmem sa nje klonove. A sto se tice rasveta imam u boxu hps 400 i naravno ventilaciju, postavicu i to u sledecem postu.
 

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
evo moja box sta mislite jel dobro zamisljen

PC251365-1.jpg


skica.jpg


a ovo je cool tube od dve plasticne flase koje imaju zapreminu 3l, isecena dna flasa, spojene na krajevima aluminiumska cev precnika 12cm
i izduvni ventilator za kupatila takodje precnika 12cm. U boxu imam konstantnu temperaturu 27 C.



ovo je biljka kojoj sam isekao lisce kako bi pustila podmladke koje hocu da iskoristim za klonove da li sam to dobro odradeo?



hvala na pomoci unapred!
 

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
Duxkg je napisao(la):
Pozdrav svima,treba mi mala pomoc .Kupio sam ovaj ph merac http://www.***********.com/?id=509a49caa3bfcb5def55ab1f68dbd902 problem je sto svetlost-vlaznost meri dobro ,ali kad hocu da izmerim ph ,igla se uopste ne pomera,cak sam i iscedio malo limuna,ali i dalje nista.I zanima me jos 1 stvar ,kako da povecam vlagu u boxu (koja mi ne prelazi 30%) stavio sam posudu sa vodom i ,takodje sam probao i sa vlaznim peskirom,ali nista .Uzgred imam ovaj box http://www.***********.com/?id=bf8011dd0bc4be1c32ed1f457976acc4 ,A sorta je Dutch passion WW naruceno iz alien-a.


Moguce je da ti merac uopse i ne radi, ali koliko sam ja upoznat potrebno je izvaditi iglu kojom ne meris. jedna je za vlaznost a druha za ph vrednost, svetlost meri preko senzora koj je na glavi meraca.

Vidim da si se lepo opremio ali nemas iskustva sa opremom, da bi povecao vlaznost savetujem ti da kupis jednu pumpicu za vazduh i veliki rasprsivac, stavi u posudu sa vodom dubine 20 cm u box i imas potrebnu vlaznost garantovano cak i vise. Ja tim sistemom dizem vlaznost u citavoj sobi koja ja 3x3m. a imas nekoliko slika koje sam postavio pa vidi kako to funkcionice
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
45
kume sve tu lepo al čisto sunjljam da
če kultuba od plas.flaša izdržat toplinu
lampe od 400w al šta reč..sretno!!
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
HAHA moglo bi ode biti vatre, ajde salu na stranu, jesi ti normalan!?!?!?! PA ISTOPIT CE TI SE PLASTIKA, MOGUCE DA DODE DO ZAPALJENJA PA CE BITI UŽE RODBINE PEČENIH NA RAŽNJU...
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
jebalo majku,tip je spaljen il se mnogo shali
de bre upali to na 5 minuta,pa nam posalji fotku:sun2:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.