Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Pa nemoj tako da gledas...250w nije nista PC ti trosi vise ako je 400W :) 2-3 sijalice u kuci koje gore konstantno isto trose vise od HPS-a 250w ;)
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.690
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Ajde da i ja nešto tampi ...
Mene malo jebe elektrika ...uvjek sam imo drame sa strujom . :)
Imam neki spaljeni balast na kojem rade 150 i 250w žarulje , a na balastu se spominje i 400w , e sad pošto se ja nekontam u ono elek. znakovlje mene zanima dali se može dogoditi kaBUM ako stavim 400w lampu na taj balast ...
Što se događa kada na kit od 250w prišarafite 400w ?Dali jednostavno ne radi ili ...? Ja osobno imam taj multi kit , ali moram pitat da nebi bilo potrebe za generalkom !*?
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Ne znam bas za takve progusnice(baci fotku). Da bi radile sa razlicitim vatazama pretpostavljam da bi trebale imati vise izvoda 150w,250w,400w...ako je neka takva,nikakav problem. Ako i nije ne bi trebalo nista posebno da bude,samo onda ne koristi takvu kombinaciju da ne bi skratio vek lampi. kaBUM biva u obrnutoj situaciji,kada na jacu prigusnicu stavis slabiju sijalicu...(mozda ni tada ne bude kaBUM nego samo CAP)...
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Haze kako je kiLDer napisao ako je kombinirana onda ok ako ne mislim da neće da radi .
kaBUM je vrlo lako moguć u obrnutoj situaciji naravno,daj sliku od balasta ako može pa vidimo kako i šta kaže on.
Po ovom kako si ti napisao i nemora da ima više izvoda ako je tih karakteristika od 150do400W ja sam ih viđao i sa jednim izvodom .
A ako imaš instrument za mjerenje strujnih jačina onda ćeš lako da vidiš koliko daje na grlu kad je uključiš bez sijalice ili prije samog ulaza na žicama koje ulaze u grlo mislim sa ti je lakše pristupit izvoru tako.
To ti nebi trebao biti neki problem ali se pazi struje da te nedrmne ipak i da nebi instrument ispržio.....

Usput da pohvalim ovaj LINK koji si stavio gore mislim da će biti mnogima od pomoći i da vide koji je rizik u ovom,mada pored ovog i kad niko nezna osim tebe samog za BOX to je ono pravo ako misliš da dobro općenito prođeš i bez plavi anđela koji uvjek motre....
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Da nije Vutre,kome da se obratim kad iskrsne problem,uztreba savet ili jednostavno prijateljska pohvala...Tesko da bih izdrzao nikome da ne kazem.
 

BAT

Aktivan Član
01.10.2009
69
1
0
37
Nemozes to da povezes na 400w,taj balast nemoze da napravi amperazu,Riknuce sijalica,a u jos gorem slucaju i sujalica i balas,a ni upaljac nemoze da se uskladi! 99,9% sam siguran!
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Daj ne preterujte kacio sam slabiju sijalicu na vecu i obrnuto...jedna mi se istopila od toplote moze da dodje do eksplozije,ipak radi pod vakumom ili sta vec...
Haze to kada si mi rekao 2 valjkasta,nisam ja lepo skontao ni znao da postoje takvi upaljaci ;) znaci imas kondezator,upaljac i prigusnicu ali koliko vidim na slici taj balast je od 150W!!!Dzabe ces kaciti 400W,samo mi nije jasno kako tako pricate sijalica ce pregoreti ako je prikacite na slabiju prigusnicu!?!?!Da je veci napon pa ajde moze da dodje do toga(visak struje napona i BOOM) uostalom tu je i kondezator koji stiti sijalicu od naponskog udara!!
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Ne moze da pregori ako se kaci na slabiju prigusnicu nego ako uopste zasvetli,sija dosta slabijim intenzitetom i skracuje joj se zivotni vek. Ta prigusnica je od 150w,tako da ne moze sijalica od 400w.Mozda bi isto svetlela kao i ta od 250,ali mislim da ti ta od 250w ne svetli punim intezitetom kao sto bi trebala. Jedino upaljac pokriva veci raspon tj ide od 70w-400w(u mom slucaju). Kondenzator ne moze da zastiti sijalicu od pregorevanja...on samo malo dodatno pegla napon i time produzuje radni vek sijalice...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Ajde neka bude kako vi kazete,mogao si to odma da kazes coveku a ne sada tu copy paste ;)
KilDer prijatelju ne izvrci moje reci,nisam rekao da ce kondezator da zastiti sijalicu od pregorevanja kad dodje do tog trenutka nista je ne moze spasiti!!!Citaj malo bolje,ili sam ja toliko pglu i nepismen pa ne znam da objasnim neke stvari :icon_lol::icon_lol:
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Nisam to ni mislio prijatelju,nisam te najbolje razumeo,kond nije ni obavezan,ali posto je jeftin nije zgoreg staviti ga...Nego da ne tupimo o kondu vise posto on na sam rad lampe nema uticaja,sto se tice stavljanja jace lampe na slabiju prigusnicu iz prilozenog se vidi da to sljaka,ali verovatno ne kao sto bi radila sa preporucenom prigusnicom. A ako si zadovoljan kako radi,onda i ne moras nista menjati,samo cepaj. Ja se licno vodim time da sto manje ulazem(silom prilika)
 

BAT

Aktivan Član
01.10.2009
69
1
0
37
koliko ulozis u opremu takva ce ti i berba biti, a ovo je ionako kriv.delo,zato kad radis radi kako valja! nisu za dzabe naptavili setove Hps Sijalica po Watima! Da moze to kalemljenje svi bi to radili!
 
03.01.2010
10
1
0
39
Yo svima ,ja sam nov ovde...
Imam par pitanja:
-ima dosta vrsta ,pa da vas pitam ,koja je razlika medju njima? (outdoor)
-kada je najpogodnije za outdoor sadjenje (binsr)
-wtf je ovo sto nam valjaju ovi po gradu (nadje se neka dobra...) ali one semenke koje nadjem u ket nisam vido na netu... :S (neke tigraste ,zelene i bas okrugle ko da ih arhitekta pravio...)
-koliko dugo mogu semenke da stoje tj. nesto kao rok trajanja... ?
-dali je preporucljivo zasaditi u neke posude pa posle prebaciti na lokaciju...
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
-mali meleon vrsta(razlike su ogromne)
-prolece
-tigraste valjaju
-pun *****
-stovishe preporucljivo...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avantura
26.11.2009
15
0
1
49
pozdrav groweri....moze li mi netko od iskusnijih growera objasniti za sto tocno sluzi balast...tema ima previse tako da se ne snalazim bas...pa ako moze netko onako dat prosjecan osrednji odgovor...sto ce meni balast..hvala unaprijed
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.