Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Za gnjojiva neznam,vjerovatno se nađe.
Za hps search ili google puno znaju.Imaš temu-nabavka opreme po gradovima- kucaj u google ili tu.

 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Nemožeš.Čitaj malo dnevnike i teme o uzgajanju da vidiš o čemu se tu uopče radi i kako bi stvari trebale izgledati.
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
1x1x2 metra jel dovoljno 400 w hps ,

na raspolaganju još ima: 2X 4xcfl na reflektoru (daylight)

40 w ultra brihgt led blu/red dioda ploča (selfmade i to može osvjetliti fucking stadion)
 
26.12.2009
2
0
0
39
Poz ljudi uprvo radim moj prvi grow white widow sa 250w HPS stavicu slike dnas pa mozete videtu u dnevnicima uzgoja,svaki dan naucim nesto novo i shvatam da sto vise ucim manje znam ali znaja nikad dosta :) interesuje me vase misljenje za sledece.

Razmisljao sam sledeci grow da uradim mozda sa cfl sijalicama pa me interesuje
1. koliko trosi 4x200w CFL za razliku od 400w Philips master agro 400w (cuo sam da tih 800w od 4x200cfl trosi navodno manje struje od 400w hps to jest manji je racun za struju)
2. Dali bi grow bio bolji pod tim cfl sijalicama za razliku od hps
3. Dali je bolje imati sto veci cool tube ?(dali vece znaci bolje) za hps govorim 400w
4. Dali postoji neka varjanta da ubacim misee da se vrte na onim tockovima da mi proizvode struju za ganju xaxaxa ovo zadnje shvatite kao salu :)
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
daj ne pametuj uzmi hps od 400w,mali ct i sto jacu turbinu ,a ovo za miseve ti je odlicna ideja kako se ja toga nisam setio...
 
07.01.2010
4
0
0
37
...puno hvala haze!!!prolistam malo što ima u dnevnicima pa uskoro bacim koju fotku box-a i svega sto ide uz to!!!
pozzzz
 
23.12.2009
21
2
0
41
zdravo ljudi izvinjavam se ali mi treba hitna pomoc, kreteni iz distribucije svaki dan nesto rade u mom kraju i nestaje struja na po sat dva i to kada su mi biljke u fazi svetla. jedino sto sam se setio je da ubacim 3 jake lampe na baterije da sijaju na biljke. da li je to dovoljno da ih odzi budne dok se struja ne vrati. svaki savet je dobrodosao, i molio bih sto hitnije pomoc. unapred zahvalan vas weedman
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Lampe na baterije ti nista ne znace. Da znace zivot uzgajivaca bi kudikamo laksi bio!
 
23.12.2009
21
2
0
41
znam brate da je to nista, zato sam se i obratio za pomoc iskusnijim ljudima. ja ne znam kako bih mogao da pomognem mojim biljkama
 
27.12.2006
41
2
0
eh ovako ako moze pitanje,imam jednu biljku mislim clone zelim sebi uzet,a treba mi lampa sve sam izlisto po forumima,al opet bolje pitat,i odlucio sam se za ove sijalice ,i pitam vas da li mogu do kraja sa njima posto imam reflektor orginalini iz growshopa za ove sijalicee !!!|Molim vas pomozite mi


DSC00374.jpg
[/url][/IMG]
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Pise ti lepo na toj stranici sto si uslikao koja je za cvetanje(blooming) a koja je za vegetaciju (growing). Sad od velicine box-a ti zavisi koliko lampi ti treba. Imas lepu temu gde je vec obradjeno osvetljenje i tamo tabelu sa brojem potrebnih lumena za odredjene kvadrature.
 

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
Imam pitanje vezano za djubrenje. Interesuje me kada treba poceti sa djubrenjem biljke koja je na cvetanje. Da li odmah pri pustanju pistisa ili da sacekam da plodovi malo porastu??? Inace imam djubrivo ROSASOL-V N/P/K 17/9/29
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
simple way, best way!!!!
I dalje vidim,da smo podosta zbunjeni....-bombardovanje informacija,kerifeke cele...
Puno previse vremena, ulažete u "gluposti" da prije toga niste probali iskoristiti dani optimum...+ položite vise pažnje ,opštem znanju o biljnom svetu njihovom načinu delovanja,o koreninskom sustavu,uredite prostor funkcionalno a jednostavno.... Kad steknete samopouzdanje-onda se mžete igrati,uvečvat urod,kvalitetu...
Morate razumeti ,da je sve ovo -VELIKI POSAO I VEČINOM FAKE- treba im vaš novac!!!!
nek vi je sretno i beričetno :)
 
26.12.2009
2
0
0
39
Imam 2 pitanja

Pitanje BR1. 3 semenke su mi ostale u fazi mokre maramice i mrka i cekam da puste klicu vec 8 dana dok su 2 pustile odma posle 2 dana i treca posle 3 dana mislim ove 3 sto su ostale stoje tamo i pocrnele su skroz kao ugalj pa sad me interesuje da ih ostavim hoce li pustiti klicu ? ili da ih bacam ako su istrulile ako je to uopste moguce u nedoumici sam ???

Pitanje BR2. Sledeci grow planiram definitivno da uradim sa Easy raiderom F1 hibrid Ak 47 i Lowrayder 2 autoflower pise u alienu da od semena do kraja moze u idealnim uslovima za 48 dana da bude gotov a vegetacija mu traje samo 14 dana i treba ga drzati na 20 svetla i 4 sata mraka celi grow.Sad moje pitanje je dali se moze uspeti za tih 14 dana vegetacije uzeti klon (posle tih 14 dana jbg ne mogu ga drzati u vegetaciji jer je autoflower)
 

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
Bureksasirom je napisao(la):
Imam 2 pitanja

Pitanje BR1. 3 semenke su mi ostale u fazi mokre maramice i mrka i cekam da puste klicu vec 8 dana dok su 2 pustile odma posle 2 dana i treca posle 3 dana mislim ove 3 sto su ostale stoje tamo i pocrnele su skroz kao ugalj pa sad me interesuje da ih ostavim hoce li pustiti klicu ? ili da ih bacam ako su istrulile ako je to uopste moguce u nedoumici sam ???

ako ti nisu proklijale za 3-5 dana onda postoje male sanse da ce te biljke i uspeti i ako proklijaju. Znaci odma prepoznas kvalitet biljke pri samom klijanju. To ti je kao kod dece kad vidis da je zakrzljalo ti ga baci koj ce ti kura..c! Srecno
 
14.01.2010
2
0
0
33
ovako nov sam na forumu
a htjeo bi uzgajat sam svoje pa bi imo par pitanja ako bi mi koji iskusni uzgajitelji mogu dat par savjeta :)
koje lampe su najbolje da nabavim neonke ili one led lampe? i kolko bi me doslo odprilike
i dal mi se isplati koristit te neke dodatke zemlji da sto brze izraste? i ako da koje i kolko para dodu ;)
fala unaprijed ;)
i da kolko sjemenki bi trebo posadit u jednu zdjelu?
i dali se mogu kupit semenke iz druge drzave da nebudu ulovljene na grani
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
https://forums.vutra.org/forums/30-Uzgajanje
Tu imaš sve.Pod oprema za... češ pronači vrste lampi,za nešto ozbiljnije zaboravi ne neonke a pogotovo na led.Ima tema i o cijenama,a poučnih postova ima i sve je objašnjeno od nabavke sijemena pa do pušenja.
Prouči malo forum,ne vjerujem da če ti netko pisati več 100 puta odgovoreno.
I jedna sjemenka,jedna zdjela,jedna biljka:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.