Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Palampidopul je napisao(la):
Pozdrav ljudi...
Dakle ovako, pre 3 meseca sam zasadio neki skunk (semenku sam nasao u paketu) i imala je dosta problema u razvoju tako da sad ima samo 30-ak cm. Interesuje me par stvari...
1. Da li bi neko na osnovu slika mogao da mi kaze da li je vreme da je prebacim na cvetanje i ako nije kada bi trebao to da uradim?
2. Kako da se resim ovih fleka na listovima( merio sam ph vrednost sa nekim listicima i listici su samo promenili nijansu (potamneli vrlo malo) iste boje... inace istu boju dobijem i kada merim ph vode kojom zalivam biljku dok se za djubrivo dobije svetlija varijanta)?

Box je 45x60x100cm
Svetlo HPS 150w sa improvizovanim hladjenjem.

1. mozes na cvetanje odmah ali to sto si zapoceo je scrog i treba prvo popuniti mrezu do 80%. Pogledaj malo po forumu ima vise o scrog-u.

2. Te fleke meni lice na pH probleme ali nista mi to nije jasno sa tim tamnim i svetlim listicima... moras da imas nesto da uporedis boju pa nama da kazes koliki pH imas.

sta to sa vrbom ili aspirinom????????
objasni malo

Ima tema na forumu o tome... ako ces pisati Lazare... napisi tamo gde je ta tema.

sta se tice cvetanja mislim da si to odavno trebao ucinit, as ce ti biljka narast bar za duplo, a primjetio sam da si malo ogranicen s prostorom ako se ne varam

Nemoj pisati i davati odgovore u vezi stvari koje ne znas dovoljno. sorry malo grubo zvuci ali moram tako...
On radi scrog... malo je ubrljao ali moze se ispraviti... biljka nece narasti duplo jer se koncetrise na mnogo vrhova pa porase par centimetara. Bice to dobro samo nateraj biljku da raste po horizontali i nemoj je rezati. Probaj da spustis mrezu jos dole pa stavi ta dva vrha u horizontalu pa ce oni pustiti vrhove i popuniti ti dobar deo mreze...
 
13.03.2007
6
0
0
90
Hvala Inq za informacije...
Sto se tice ph listica, oni su u originalu roze, kad ih stavim u djubrivo ili vodu i limun oni posvetle (isto roze samo svetlije) , a kad stavim u vodu kojom zalivam ili vodu i zemlju iz saksije oni potamne vrlo malo (ka ljubicastom) .
Dakle ako gledam po listicima meni je zemlja bazna pa bi trebalo da stavim nesto da joj smanjim ph, a na dosta mesta sam procitao da kad se dodaje djubrivo zemlja se pokiseli pa mi je malo frka da ne napravim glupost.
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
baD smOuka je napisao(la):
sta si zabrljao?????

Naveo sam jedan nacin placanja a poslao drugim i nisam naveo odgovarajuci broj banke u tom njihovom mestu vec su poslali u amsterdam pa su oni tamo preusmerili gde treba, sreca da se u normalnom svetu stvari ne gube tek tako ovde bi uplata nestala i svi bi slegali ramenima.
a curu nemogu da resim jer mogu samo da ti kazem da mi je to zena!!!!! ;)))
Paa.. iskreno se nadam da sam pogresno procenio.
Sto se tice ph listica, oni su u originalu roze, kad ih stavim u djubrivo ili vodu i limun oni posvetle (isto roze samo svetlije) , a kad stavim u vodu kojom zalivam ili vodu i zemlju iz saksije oni potamne vrlo malo (ka ljubicastom) .
Dakle ako gledam po listicima meni je zemlja bazna pa bi trebalo da stavim nesto da joj smanjim ph, a na dosta mesta sam procitao da kad se dodaje djubrivo zemlja se pokiseli pa mi je malo frka da ne napravim glupost.
Ne valjaju ti listici. Vodu prokuvaj i pusti da se istalozi da bi odstranio visak minerala a zatim dodaj djubrivo dok ne postignes optimalan ph.I malo H2O2 nece smetati.
Ona biljka izgleda kao da joj fali azot ali ne vidim ostalo lisce, osim toga fleke po listu su mi nejasne , kod jednog druga sam video iste simptome i nismo provalili sta ih je izaazvalo pa ako neko zna neka kaze.
 

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
Inq je napisao(la):
Nemoj pisati i davati odgovore u vezi stvari koje ne znas dovoljno. sorry malo grubo zvuci ali moram tako...

SORI!!!!!!!!!!!!
nije bilo nista zlonamjerno ja sam samo napisao svoje misljenje, a i u samom pocetku sam napisao da je to samo moje misljenje i da se ne pouzda u njega, ja ucim i ucit cu dokle god to budem radio i mislim da je praksa puno bitnija od teorije!!!!!!!!!!!

nego hajde da upitam ja tebe nesto kad vec toliko znas

-sta bi ovo moglo bit?????
vidim prvi put u dvije godine prakse ovako nesto
temp:23-30
vlaga:40-60
ph:6,4

- danas sam ih prvi put prihranio NPK: 6:3:6- 1L vode/5ml gnoiva
 

Prilozi

  • bo.JPG
    bo.JPG
    65 KB · Pregleda: 23
  • bo1.JPG
    bo1.JPG
    28,6 KB · Pregleda: 21
  • bo2.JPG
    bo2.JPG
    39,7 KB · Pregleda: 16
  • bo3.JPG
    bo3.JPG
    54 KB · Pregleda: 17
  • bo4.JPG
    bo4.JPG
    25,5 KB · Pregleda: 18

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Nedostatak N (azot,dusik). Trebalo bi da zuti list sve vise i vise i da ide to zutilo unazad. To ja onako iz prve... sada nemam vremena nesto vremena sa analiziram. Baci neku fotku danas popodne pa cu ja biti online pa cemo videti kako to napreduje.
 

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0


vidi sam ali to su se pojavile zute pjegice izmedu vena lista i sire se od vrha prema dnu, ako je problem u nedostatku N ja sam ih jucer gnoio, to bi trebalo da se prestane sirit osim ako nije problem u necem drugom?????
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Ja i GloSS smo pricali na shoutu... Ja bih rekao da je nedostatak N u ranoj fazi razvoja a on kaze da je nedostatak nekog mikro elementa. Mislimo da bi trebalo da sacekas da se jos malo razvije pa cemo videti. Ako ceo list pocne iz zelene da ide prema zutoj onda je N a ako te mrlje krenu da se samo uvecavaju onda je neki mikro element.

Eventualno je moguce da im nije prijalo gnojenje... sacekaj pa cemo videti... Ako neko tacno zna sta nije OK neka napise.
 

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
to se pojavilo prije nego sam gnoio, a i cini mi se da se te mrljice samo sire da list ne zuti, ali pustit cu jos koj dan da vidim kako ce reagirat na gnoivo pa cemo vidit

slikam ju ponovo za kojih 3 dana!

nego o kojem bi se mikro elementu moglo radit???????
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
prema dostupnom materijalu iz kojega sam uspoređivao...a radi se o
poljoprivrednim kulturama, moglo bi se raditi o nedostatku Cu bakra i Zn cinka..

jedino je kod njih izraženija pojava žućenja ruba listova sa pratećim klorozama...
(smeđim flekama):vb_whip:

Stvarno nemam ni približno toliko iskustva da bi znao kako se koji element manifestira
kod marihuane...
 
13.01.2006
32
3
0
da li neko zna zbog cega su poceli mladi listovi na vrhu da se savijaju na dole . sliku sam stavio u galeriju slika
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
vrsta? temperatura? dan postojanja? vegetacija? vlaznost? pH? bolja slika? svetlo? gnojenje?
 
13.01.2006
32
3
0
domacica , 30 c , veg. 3 nedelje, pre tri dana stavljena na cvetanje, vlaznost 50 % gnojena npk12,36,12 pre 4 dana prvi put , svetlo hps 400w
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
slika je nejasna... ako nema zutih listova... usporenog rasta.. ili nekih problema onda nije strasno. oce od previse N da se podviju listovi... ili od manjka vode... ali stvarno ne mogu reci tacno sta je bez lepe slike...
 

lazar

Aktivan Član
05.02.2007
67
0
0
41
Posto sam od danas biljke stavio na cvetanje, da li bi trebao da odmah sklonim posude sa vodom koje su bile u boxu u fazi vegetacije (zbog vlage), ili mogu da ih ostavim dok se ne pojave prvi cvetovi? Samo da napomenem da ne znam kolika je vlaznost vazduha, i da je nisam merio jer nemam cime....
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Kako da ti neko da savet ako ne znas kolika je vlaznost? Ako su ti biljke velike vise ce one vlaziti vazduh nego nekakve posude tako da ih mozes skloniti da ne smetaju. Nisam primeti da im nesto fali ni na 35% vlaznosti.

Nego zna li neko sta je u pitanju kada se nazubljene ivice listova zavrcu prema gore a i blago su deformisani narocito pri kraju lista. Imaju zelenu boju a pojavljuju se i kapljice vode kao da je vlaga prevelika a nije.
 

lazar

Aktivan Član
05.02.2007
67
0
0
41
Pazi... Posto su uspesno zavrsile vegetaciju i visoke su 60cm, nije vise ni bitno kolika je trenutna vlaznost. Suvisna vlaga im samo smeta kada se pojave cvetovi... Samo sam hteo da znam dali im je ta vlaga potrebna dok se to ne desi. A to da one vise vlaze od nekih posuda, je tacno, ali ipak je veca vlaznost kada im dodas i doticne posude.
Sve u svemu, nadam se da je makar jedna zenka, :sun2:
Ihhh... napusen sam...
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Negde u onim Frank&Rosenthal knjigama sam procitao da bube i pauci vole ako je mala vlaga a mozda se i osuse malo vrhovi listova, sve u svemu nista. Ako dovuces odnekud parazite svejedno nece biti dobra. Ako je vlaga prevelika gljivice su tu da nanesu stetu. Neke vrste su sklone da im pobudjaju hedovi.
Citiracu samog sebe nebi li neko primetio:
Nego zna li neko sta je u pitanju kada se nazubljene ivice listova zavrcu prema gore a i blago su deformisani narocito pri kraju lista. Imaju zelenu boju a pojavljuju se i kapljice vode kao da je vlaga prevelika a nije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.