Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
@Man_in_a_box - Korjenu treba odprilike 7-14 dana s tim da moraju imati odg. uslove, moraju biti na 24/0 režimu, i moraju imati više vlage nego inače kad stavljaš sjeme na klijanje) s tim da je najbolje ih staviti u neku posudu i poklopiti nekim plastičnim poklopcem, i dovoljno je dva-tri puta dnevno otvoriti, malo (malo sasvim) navlažiti biljke i poklopiti ponovo i to naravno staviti pod neonke (one vece su najbolje) i rezim 24/0, s tim da se mora paziti da se otvara posuda gdje su klonovi kako bi dobili svjezeg zraka... ali najbolje bi bilo drug, da nadjes i skines negdje filmove (ima pravo dobrih i extra poučnih, koji ti objasne sve od a to ž sto se kaze....)

@Bull - Ne vjerujem da staklena vuna moze posluziti.... nisam experimentisao tako da ne mogu reci sa 100% sigurnošću, ali sam 99% siguran da ne moze...
A zasto ih jednostavno ne stavis kao i svi drugi u dobar mix zemlje.... ja ne znam da se kod nas moze naci rockwool (little pots) ... bar ne u SA!!!
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Kamenu vunu se može naći na svakom skladištu građevinskog materijala. Slovenski Tervol košta oko 60kn (manje od 10E) po kvadratu. Znači kupiš kvadrat i režeš na mjeru koja ti treba.

Samo bi upozorio da kod rada sa kamenom vunom OBAVEZNO nosite zaštitnu masku za lice i rukavice. Čestice kamene vune su toliko sitne i abrazivne (poput azbesta), kad ih udišemo, zakopaju se u naša pluća, tamo ostaju i razdiru tkivo. :flamed:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Splitsko dite je napisao(la):
Eh sad već nisam siguran,ma slikat ću ja to uskoro pa dat vama na anlaizu kojeg je spola jer meni izgleda da su cvitovi potpuno ženski samo me ta jaja nerviraju,ne znam šta znače...

možda mi je sjeme iz Černobila... crni loool

Koliko imas biljaka jos pored te???? Ja sam imao slicnu biljku, koja je zenska ali izbacivala kao mala jajašca (ali kasnije to nisu bila jajašca kao sto sam mislio, (nego iz njih je krenulo sa zakasnjenjem doduse isto bijele dlačice) tako da nisam ništa kidao.... Ovo se najviše dešava kod "divljakuša", mada dobro pogledaj, meni je sekunda falila da tu biljku bacim skrooz, kad na kraju se ona najvise razvila, i dala fine cvjetove, a vrh je bio extra dobar...

Evo slike:

Ovo je što sam skinuo sa te biljke koju sam htio baciti..... (naravno ovo izabrao najvece vrhove) a one ispod i manje cvjetove, to je zavrsilo u mikrovalnoj na express susenje kad je nestasica :) :icon_lol:
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
BrkZorba je napisao(la):
Alo ljudi!
Ponukan svim ovim mini grow reportovima dobio ideju da i ja
pokusam nesto pa me zanima da li se u box-u duzine 80 cm,
sirine 40 cm i visine 160 cm da sta upotrebljivo dobiti?
Isao bih sa 250 HPS-om.
Hvala na odgovorima!


Mislim da bi i jedna od 150W bila dovoljna... iako na forumu postoje dvije različite informacije o površini... ovdje kaže 0,5x0,5m dok je ovdje 0,3x0,3... možda netko zna koji je točan odgovor?
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
Rekao bi da nema tocnog odgovora ili da su oba tocna :) Te mjere su uzete kao neki prosjek, jer ipak na kraju temperatura u boxu ce odredjivati iskoristivost svjetla.
Uz jednako hladjenje, jaca lampa nece imati svrhe jer ce se morat drzat na vecem razmaku od biljaka, za razliku od neke slabije lampe, koja ce se moc spustiti nize.
Ipak se sve svodi na kraju,na sto veci broj lumena na sto idealnijoj temperaturi da bi rezultati bili sto bolji.
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
E , likovi , hvala vam za odgovore . . . . . . . sutra cu onda pokusati naci negdje kamenu vunu ............ ajde pozzzzzzzz :icon_lol:
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
Kad smo vec kod dimenzija. Koliko bi 400w maksimalno mogao pokriti povrsine flower boxa?
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Kad smo vec kod dimenzija. Koliko bi 400w maksimalno mogao pokriti povrsine flower boxa?

optimalno je 1m2 ko sto rece brain ali mozes cak i 1.5m2.... rast ce biljke.

Mislim da bi i jedna od 150W bila dovoljna... iako na forumu postoje dvije različite informacije o površini... ovdje kaže 0,5x0,5m dok je ovdje 0,3x0,3... možda netko zna koji je točan odgovor?

0.3x0.3 je teoretski. To je premala povrsina za uzgoj a i hps bi mnogo zagrejao sve to. Tu tabelu je stavio neznalica koji ne radi indoor (pokupio je od negde). Cela tabela je losa jer tamo pise hps 250w na 45-60cm od biljke a ja sam drzao na 25-30. 0.5x0.5 je realna povrsina za 150w a moze cak i malo veca. Izmenicu tabelu kasnije. 80x40 je mnogo za 150w jer bi morao da je podigne da osvetli sve i time bi izgubio dosta lumena. 250w odignuta ta osvetli sve to bi dala lepe rezultate.
 

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
sta ova kamena vuna od TERwola se moze znaci koristit, nego dali ce klonovi brze pustit korjen u k. vuni ili u zemlji?????

moji box je dimenzija 150-70-50 dali da stavim u njega 400w ili bi to bilo previse??????

ps.: odo ja ovaj petak na parti, dodem doma, a u boxevima sve prazno, ostao sam bez majki, klonova, kifova, semenki, ostale su samo posude, sve ispocetka!!!!!!!
ali takav je zivot, to su napravili ljudi koji ne cijene moji rad, trud, vrijeme(netko mi je unistio 2godine zivota)... :(((((((((((
lagano sam depresivan mislim da je doslo vrijeme da se ja iselim iz ove usrane zemlje
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
inq mislim da nebi jer moj je malo veči , jedino što bi trebao je dobro ventilaciju složiti. ja recimo imam sedam coolera i stvar je na granici :) no cool tube nebi bio problem uopće .
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
0.7x0.5=0.35m2
sunce daje oko 40.000 lumena po m2 po suncanom danu. 250w hps daje 27500 lumena ali se gubi oko 30%. znaci oko 20.000 stize do biljaka. znaci oko 0.5m2 moze da se osvetli sa 250w da bude optimalno. odnosno 0.7x0.7 moze lepo pod 250w ali lst ili scrog. A 0.35m2 pod 250w moze i normalni uzgoj sa rezanjem. da napomenem da sa 150 i 250w treba koristiti malo naprednije tehnike zbog maximizacije uroda.

moze i 400w na tu povrsinu ali zasto bacati 150w po satu.
 
13.12.2006
10
0
0
42
@ Bezze Sa-Hvala druze sto si mi ovo opsirno objasnio, mislim da je za sada sve na zadovoljavajucem nivou, pokusacu da skinem nesto ipak radim ove stvari prvi put.
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
ps.: odo ja ovaj petak na parti, dodem doma, a u boxevima sve prazno, ostao sam bez majki, klonova, kifova, semenki, ostale su samo posude, sve ispocetka!!!!!!!
ali takav je zivot, to su napravili ljudi koji ne cijene moji rad, trud, vrijeme(netko mi je unistio 2godine zivota)... :(((((((((((
lagano sam depresivan mislim da je doslo vrijeme da se ja iselim iz ove usrane zemlje
Za to je uvek bilo vreme u ovim krajevima i nemoj propustiti priliku ako se ukaze. Lako ces se vratiti ako ti nesto ne bude po volji, mislim korak unazad nikad nije bio problem.
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Baš radim box 100x65 visina 200... imam jednu HPS od 250W... kvadratura odgovara površini za tu žarulju, ali ne znam da li će zbog pravokutnog oblika biti dosta...?

Koliko biljki je pametno uzgajati u tkvom boxu?
u planu su master kush i sour jack

thx
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
100x65 je mozda veliko za 250w ali nije nemoguce.

KOLIKO BILJKI U BOX ?

Vrlo cesto postavljano pitanje. Najpre kada neko to pita treba da navede o kojoj se vrsti radi, koja tehnika uzgoja, koliko duga vegetacija...

naveo si vrstu... ali kolika vegetacija? ces rezati? lst? scrog? sog?
 

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
visok 150, sirok 70, dubok 50, ispuh zraka: ploca s dva kulera promjera 15cm(svaki) i termostat(koristi se za regulaciju temperature servera), upuh zraka: culer promjera 20cm(skinuo sam ga u nekom dizalu)(ja ga me koristim jer sa ova dva za ispuh postizem odlican protok zraka)palim ga po potrebi

temperatura: dan:25-28 noc:25-22
vlaga: dan:45-60 noc:50-65
to su mjerenja udaljena od lampe 40cm

sada imam 150w i gajio sam jednu po jednu biljku sto se tice cvetanja ako stavim 250w,a za iste pare mogu uzet od 400w, dali mogu gajit 4 biljke (bez rezanja, lst...)????

Eddie je napisao(la):
Za to je uvek bilo vreme u ovim krajevima i nemoj propustiti priliku ako se ukaze. Lako ces se vratiti ako ti nesto ne bude po volji, mislim korak unazad nikad nije bio problem.

nemam priliku ali cu je stvorit, znam ljude u holandiji(amsterdamu preciznije), kontaktiram ih, neki poslic gore ubost i slobodno se bavit hobijem ;)
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
4 biljke (bez rezanja, lst...). Pa mozes... ali bolje bi bilo da rezes ili lst ili scrog jer ovo kazem po ko zna koji put... sa sijalicama od 150w i 250w treba rezati ili radeti lst ili scrog. Odnosno treba uradeti super croping(lst,scrog,sog,fim)... sto cu izgleda morati da napisem ceo topic o tome...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.