Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
13.05.2007
1
0
0
46
biljcica mi je 50 cm velika, imam je oko 2, 5 mj. kombinirano zarulja 300w i na prozoru
listovi su vec drugi sa 9 ,
kada ce da procvate? i koliko joj onda treba da sazrije?
mozda je treba presadit u malo vecu vazu ova je oko 4 l , inace je HAZE a ja sam malo nestrpliv, pa ako imate koji savjet
pozdraw:bis:
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Dali mogu staviti HPS sijalicu bez prigusnice i na koju razdaljinu od biljke?

NE bez prigusnice. A za razdaljnu imas u opremi napisano od koliko W koja razdaljina.
 
30.04.2007
22
0
0
47
Prvi nasad se sunča!
(DOMAČIKUS-NATURALIS-ODKOZNAKOJEŽIŽEALINEMAVEZE) đabe!
10 evra -Box: v80 š60 d50 (0.3m2(ofarban bijelom/mat bojom)) oko
31 evra -Sylvania HPS-SHP-T 150w+prigušnica+starter
10 evra -tri ventilatora 90mm (ispravljači od starih mob-ova)
12 evra -alu cijev za reflektor 90mm, E40 grlo, gibljiva cijev 90mm (sve spojeno čini
"otvorenu cooltube"(btw. radi) desno puše hladni na lampu, prolazi kraj lampe i lijevo usisava tolpi i piči van.
10 evra -lanci, šarafi, kleme, obujmice, prekidači...
73 evra -sve zajedno




zadovoljan sam izradom, s obzirom koliko je sve koštalo.
imam malih problema s temperaturom, varira između 28-29, ali vani je isto toliko a u sobi možda i više, pa mislim da za sad nije frka.

Imam pitanje, na fotki se vidi da su biljke male (10-tak dana na suncu i halogenkama) i udaljene su od lampe 40-45 cm. Zanima me koliko ih još mogu približiti lampi da ne izgore i dali to ima nekog velikog efekta?

VELIKO HVALA svima koji su napisali nešta pametno na forumu i meni je koristilo (i nastavit če koristiti) i spc. hvala torcidi spalatu što me je razuvjerio od gluupih dučana (gdje misliš da češ proči jeftinije, a pola toga nema) i uputio na pravo mjesto! TNX!
 
14.05.2007
3
0
0
40
Na Nizozemskoj banki "Kcbrains" sam uzeo sjemena od vrste MANGO!
Upotrebljavam jednu sijalicu od 600w HPS! Poslije 30 dana, 24h svijetla, promjenio sam na 12/12 dan/noc! Poslije 14 dana obracuno sam da moram ubrazati to nekako i zato sam smanjio na 11h dana i 13h noci! I sada poslije 30 dana cvijetanja izgleda vrlo gotovo! Odprilike 85% od bjeli dlaka su smedje ili crvenkaste boje! Kako je to moguce? To bi jos trebalo 30 dana cvijetanja! Nije se valjda toliko moglo ubzati radi jednog sata manje dana?

Molim komentare od nekog sa iskustvom, spekulacija imam i sam dosta!
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Evo je zasadjena prije 3-4 tjedna, sve je bilo super:icon_lol: do prije par dana kad sam primjetia ove zuto-narancaste fleke na donjim listovima:eek:hno: . Ako netko zna od cega bi to moglo biti..... pomozite jer ne bi tia da tako lipa biljcica zbog neke gluposti propadne, a nesto mi govori da to nebi nitko od vas volio vidjeti.Uglavnom ovo mi je prvi ipo grow(u tih pola racunam neke experimente kod prike), tako da ne znam ove neke finese o biljkama pa ono, ako znate pomozite kojim savjetom...
2.jpg
...
1.jpg
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Kod takvih problema obično odmah se misli na pH vrijednost i količina zaljevanja vodom (da ne govorim ako si još tako malu i gnojio).... btw: sliku ne vidim, ali iz teksta imam osjećaj da previše zaljevas vodom, tj.... provjeri pH vode kojom zaljevas, inace kao sto isto rekoh nekom, imas na pocetku (ne na forumu, nego na www.vutra.org) tu imas u vuvi bolesti pa uporedi....
provjeri isto i pH zemlje, ne znam u cemu su (da barem vidim sliku.... :( ), najlakse ti je sa lakmus papirom (najjeftinije)...
Haj pokušaj opet sliku staviti....
 
30.04.2007
22
0
0
47
malo me temperatura i vlaga j....:eek:hno:
jel to radi vremena? pa u ljeto ću morati ugraditi u box klimu!
jel tako svima, ili?
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
nećeš morat ugradit klimu. Ugradi par ventilatora koji pušu po vrhovima biljki gdje je najtoplije. Treba ti ventilator smješten pri vrhu box-a a koji izvlači zrak van. Na donjoj strani box-a, stražnjoj, treba biti par rupa kroz koje ulazi svježi hladniji zrak. Da se svjetlo ne vidi kroz te rupe napraviš od cijevi "S"...
 
30.04.2007
22
0
0
47
Ograz je napisao(la):
nećeš morat ugradit klimu. Ugradi par ventilatora koji pušu po vrhovima biljki gdje je najtoplije. Treba ti ventilator smješten pri vrhu box-a a koji izvlači zrak van. Na donjoj strani box-a, stražnjoj, treba biti par rupa kroz koje ulazi svježi hladniji zrak. Da se svjetlo ne vidi kroz te rupe napraviš od cijevi "S"...

rupe postoje, tri venta na kutiji a jedan unutra. jedan isisava a dva upuhuju, jedan unutra puše u vrh biljki!???! sad se malo normaliziralo, ali sad je i vani hladnije.
strah me za sutra šta če biti! vlagu sam sredio sa mokrom krpom sad je 59%:bis:
neznam, vidjet čemo sutra,
TNX
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
Neznam jel trebaju za mali box ventilatori koji upuhuju?
Oni samo bespotrebno hlade posude što nije dobro zbog korijena, biljka voli toplu zemlju, dapače...
Zalijevati sa "lukeworm" 23 stepeni vodom. To im se sviđa. Neznam ja bih radje stavio 2 venta koji izvlače zrak i 2 venta koji puhaju u biljke. Tako bi tem. brže ošla van. Još kad bi s nutarnje strane rupa ulaznog zraka na razmaku od rupe stavio pločicu da zrak ne puše direkt u posude...
A dobijo bi i podtlak u box-u, zrak bi ulazio i na vrata i nedovoljno zadihtane spojeve-još više hladnoće.
Podtlak-tlak manji od vanjskog---vakum vutra :)))
 
30.04.2007
22
0
0
47
Možda sam samo nestrpljiv ali mi se čini da biljčice rastu presporo. :eek:hno:
Kad su nikle kratko su bile na pravom suncu i nekim neadekvatnim štednim oko tjedan dana. Sada su u boxu oko tjedan (0.3m2) ispod 150w HPS i mislim da je to ok snaga, ali mislim da su premale (3.5-4 cm) za samo crveni spektar pa nerastu!?!
Kupih 2kom štednih Philips CDL 865 (daylight) 1250 lumena i planiram dodati uz HPS.
Zanima me dali če ta količina lumena utjecati išta na vegetaciju (da ju pojača) uz HPS, kao dodatak plavog spektra (s obzirom da ga u HPS-u nema)?
To bi bilo nekih 15% ukupnog lumena u boxu.
:sick:
...i da! kupio sam "kemika" lističe za PH. Kada ga umočim u vodu on mjenja boju sve dok se neosuši, onda stane. Kada je (vremenski) točno očitanje i dali ako je boja između (po prilici) boja u tabeli znači da je PH negdje između te dvije vrjednosti.
Uh! I sebe sam zbunio, sori. Ako netko zna poduvam mu ga! :)
 
30.04.2007
22
0
0
47
Ograz je napisao(la):
Neznam jel trebaju za mali box ventilatori koji upuhuju?
Oni samo bespotrebno hlade posude što nije dobro zbog korijena, biljka voli toplu zemlju, dapače...
Zalijevati sa "lukeworm" 23 stepeni vodom. To im se sviđa. Neznam ja bih radje stavio 2 venta koji izvlače zrak i 2 venta koji puhaju u biljke. Tako bi tem. brže ošla van. Još kad bi s nutarnje strane rupa ulaznog zraka na razmaku od rupe stavio pločicu da zrak ne puše direkt u posude...
A dobijo bi i podtlak u box-u, zrak bi ulazio i na vrata i nedovoljno zadihtane spojeve-još više hladnoće.
Podtlak-tlak manji od vanjskog---vakum vutra :)))

Nepuše nijedan na posude. Jedini koji upuhuje zrak direkt u box je mini vent. neznam dali ima 5cm i nalazi se savim na dnu u čošku. Ma ništa, mini. A drugi koji vuče zrak unutra je u tubi od reflektora pa ni nema dodira sa biljkama. Taj zrak odmah prolazi van.

Tu desno od lampe mi sada (od jučer popodne) visi na lancima jedan od 90mm i mogu reči da sam ga danas ugasio (ohladio na 22c) pošto je vani bilo malo hladnije nego jučer. Sad je ok, vidjet čemo kada upekne.
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
Prvo; za rast biljkama treba plavo-zeleni spektar svjetlosti. Znači štedne žarulje tipa 860, 865, pisati će vam na kutiji, odnosno DAY LIGHT. Za prvih par tjedana to je dovoljno. Ako posadite biljke u posudu od minimalno 2 litre to je također dovoljno-zemlja mora biti!: prosijana, navlažena(kupovna zemlja često stoji dugo i prosuši se, kad ju zalijete voda procuri u podložak- napunite teglu-posudu i potopite je drugu posudu punu vode, ostavite je par sati, izvadite je i neka se ocijedi..)
Temperatura zraka i korijena je također važna za rast. Mlada biljka ne bi smjela trošiti svoju snagu na hlađenje. To nije problem kod štednih žarulja ( DAY LIGHT- tip 860) ali HPS je. Biljka se hladi otvaranjem STOMATA, sićušnih rupica s donje površine lista. Ako primjetite da su se rubovi listova savili prema gore-temperatura bi Vam trebala biti prva briga. Kad temperatura prijeđe 30 stupnjeva biljka troši snagu na hlađenje-isparavanje vode da se rashladi umjesto na rast...
Zaostajanje u razvoju mlade biljke: posadite u veću posudu; 2 litre, presadite tek kad prvi korijenčić proviri kroz rupicu na tegli. Ne tresite zemlju s korijenovog busena, presadite u komadu- stavite da Vam stabljika biljke leži među prstima, okrenite sve tutokompleto naopako (korijen gore). Nek sve težinom leži na ruci koju ste stavili oko stabljike. Lupite nježno nekoliko pute po posudi i probajte izvući posudu. Nema žurbe.
Stavite u veću posudu (stavili ste komadiće cigle u rupe na odvodnji, nadodali zemlje) biljku, nasipajte zemlju gdje fali, zalijte, kad se zemlja slegne nakon zalijevanja, dodajte još zemlje kojiko fali, malo zalijte.
Oštećivanje korijena je glavni razlog zaostajanja u razvoju. SVE KREĆE OD KORIJENJA!.
Nemojte otresati zemlju s korijena. Za to postoje gnojiva.
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Biljke su na vegetaciji nekih 30ak dana, u nedjelju sam ih gnojio Poly Feed-om 20/20/20 +ME, međutim ne sadrži magnezij koji im očito nedostaje. Imam drugo gnojivo, Kristalon Jesen 6/12/36 +3% MgO, po sastavu je pogodno za cvjetanje, ali ima magnezija... tako da sam u nedoumici, što da radim? Da li zaliti sa time i kada?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.