Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Ograz je napisao(la):
Jedna reznica koju sam držao na 12/12 je dobila bijele dlakice po vrhu, između listića. Znači ženskica je. Šta sad?
Nazad na 18/6 ha? Nije se još korijen razvio ali napreduje...

Ako se ukorjenila i po;ela dalje razvijati onda ju ostavi na 12/12 i zavrsi ju do kraja a ako zelis majku napraviti onda je to druga stvar

steta bacit zenku no nisam vidio nikake slike tvojih ljubimica mogao bi nesto staviti online
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
Ma premala je reznica , ako je ostavim da iscvjeta neću ništa dobiti od nje. Ja bi nju puknuo sad na više svjetla (20/4 kako mi je u veg. boksu u kom i ukorijenjujem reznice).

Jel to okej? Ne bi da sad tako mala ostane, a koliko sam čitao može da se nastavi vegetacija. Meni je problem što nisam imao sjemena, izniknule su mi samo 4 biljke i kratak sam s biljkama tako da mi sve što naraste paše...
Sad ide reznica broj 2 na testiranje...
Eto. Hvala i papa!
:icon_lol:
 
04.04.2007
11
0
0
44
Prvi put uzgajam biljku.
Ne drzim je u box-u, drzim je u sobi, jednostavno.
Temperratura je dosta visoka u stanu i ne koristim nikakvu dodatnu ventilaciju, osim sto je prozor otvoren. Meni se, amaterski, cini da nema dovoljno svezeg vazduha. Ne znam moze li to da utice lose na biljku?
Kupila sam HPS sijalicu, 400w, i drzima je na udaljenosti od 1m od prvog dana, rezim 16/8
Biljka je do sada (1 mesec izrasla oko 30 cm)
Ja sam je od pocetka stavila u posudu od 3l i polako planiram da je presadjujem.
Napredovla je vrlo lepo, zalivam je svaka 2 dana (2dl vode).
Pre desetak dana sam je prvi put prehranila.
Nisam mogla da koristim nista od onoga sto se preporuchuje na forumu posto ne zivim vise u YU, ali sam kupila prehranjivach na bazi morskih algi sa N, P, K, Fe, Zn, B, I, Br, Cu, Ni, Mo, Co, Si, Al.
Pre tri dana biljka je pocela da vene. Rast je usporio i listovi su se "obesili".
Ne vidim nikakve promene na listovima, fleke i sl. Tek na po nekom listu, jedva primetno na ivici braon, kao od toplotnog shok-a, ali bas jedva primetno.

Ako neko moze da mi kaze gde gresim, ili kako da reagujem da spasem biljku bilo bi bas super

Thanks
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Koji je procenat tog n-p-k (12-8-4 ili 4-4-16)? i koliko si stavila (propisanu dozu? 1/2 doze?) ?
 

for

18.05.2007
36
1
6
53
Pratim ovaj forum vec neko vrijeme, ali sam se tek danas registrirao, pa cu postaviti neka pitanja.

Prije svega, pronasao sam( i nije toliko tesko) VIALOX NAV-T, SON-T lampu od 150W, cijena je nesto oko 13-14 eura. Zanima me, dali je i ovo lampa sa samo crvenim spektrom svjetlosti i dali je dovoljno da je u fazi vegetacije kombinujem samo sa nekoliko neonki.

Moje drugo pitanje tice se sjemena.Ljudi, kako u BiH nabaviti kvalitetno sjeme.Prije godinu dana narucivao sam sjeme preko www.nirvana-shop.com, ali sjeme nikada nisam dobio, ne znam zasto.

Hvala na eventualnim odgovorima, koje mozete slati i putem pp, a novih pitanja svakako cu imati.
Do sada sam poprilicno neuspjesno uzgajao biljcice, tako da jako puno znam o greskama.
Sve sam ih osjetio.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
VIALOX NAV-T neznam sta je...
SON-T su standardne phillips tubularne hps lampe.
150w bi trebalo bit dovoljno za 2 male biljke...

"ali sjeme nikada nisam dobio, ne znam zasto."

Alien je jako korektan, uvjek odma odg. na forumu i na pm pitanja, salju free seeds a kad je moj frend zeznuo i nije preuzeo posiljku vratila se u Alien i ponovno su je poslali bez extra naplate za postarinu...

Mnogi geneticari tamo garantiraju za sve svoje sjemenke i salju iznova ako nesto nije u redu, naravno to netreba zlorabit, nismo gnjide !

"tako da jako puno znam o greskama. Sve sam ih osjetio."

oo bit ce toga jos imam feeling :D
 
04.04.2007
11
0
0
44
Koji je procenat tog n-p-k (12-8-4 ili 4-4-16)? i koliko si stavila (propisanu dozu? 1/2 doze?) ?

-----------------
It never got weird enough for me.
-Hunter S. Thompson-
- proklete 3 tacke...



Stavila sam normalnu (preporuchenu dozu) i kako je navedeno u uputstvu tog preparata, prhranjivanje se vrsi svakih 15 dana.
Ne kotam ti pitanje za taj procenat, ali i ne pise nesto tako na preparatu.
Sinoc sam je zalila destilovanom vodom (bio je dan za zalivanje) pre nego sto sam iskljucila svetlo.
Primetila sam da je jutros, posle 8 sati mraka, malo ozivela.
Sada, posle par sati pod svetlom, opet je uvela.
Da li je moguce da je svetlo ometa?
Stavila bih je na sunce, ali na moj balkon ima pogled drugih 15 balkona


Vec vidim kako na leto jurim varijante, a ono nikog u gradu, svi se spustili na more.
Pa i oni standardni likovi sto uvek imaju

Hvala puno za odgovor
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
myway_orgoaway je napisao(la):
Stavila sam normalnu (preporuchenu dozu) i kako je navedeno u uputstvu tog preparata, prhranjivanje se vrsi svakih 15 dana.
Ne kotam ti pitanje za taj procenat, ali i ne pise nesto tako na preparatu.
Sinoc sam je zalila destilovanom vodom (bio je dan za zalivanje) pre nego sto sam iskljucila svetlo.
Primetila sam da je jutros, posle 8 sati mraka, malo ozivela.
Sada, posle par sati pod svetlom, opet je uvela.
Da li je moguce da je svetlo ometa?
Stavila bih je na sunce, ali na moj balkon ima pogled drugih 15 balkona


Vec vidim kako na leto jurim varijante, a ono nikog u gradu, svi se spustili na more.
Pa i oni standardni likovi sto uvek imaju

Hvala puno za odgovor

Uzmi jednu ogromnu kofu od 15-20-ak litara i presadi biljku. Nemoj je prihranjivati posle presadjivanja neko vreme. Pazi na temperatru da bude 25-26, vlaznost vazduha 50%. I spusti malo lampu na bar 60cm od vrha...

Valjda ce preziveti posle ovoga...

PS: 400w je vrlo mocna lampa i pod njom na 1m2 mozes da imas urod od 300g pa navise. Nemoj sledeci put trositi toliko struje zbog jedne biljke.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
sto se tiče dohranjivanja stavljaj ga u barem 50%manje nego sto je prepisano na uptstvu/deklaraciji. napisala si ,da je na bazi morskih algi- dali pise, da je vitamisnki kompleks za jačanje..ili bas hranivo?
Sto se tiče svetla 400w hps, onda ti razsvetu lepo spusti na 50cm od biljke i ako imas neki ventilator koji bi duvao taj topli vazduh od biljke ili jednostavno gledaj,da je jako strujanje vazduha.
Sto setiče pak problema sa biljkom: kažes ,da je u posudici od 2l sto je malo-sa vremenom če ti se pojaviti i veče komplikacije sa PH faktorom...
nadji neku posudu od 10l,ili veču i presadi biljkicu-tako ces joj napraviti največu korist.
imaš li mogučnosti nači ph listič ili pozajmiti ph mjerač?
posuši dobro zemlju 24h najmanje,ako možeš prosij tu zemlju,u posudicu izmešaj destiliranu vodu i osušenu zemlju(razmer: x1zmelja-x2destilirane vode) i odčitaj ph vrednost-tako češ znati dali je zemlja ok
sretno
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
for je napisao(la):
Prije svega, pronasao sam( i nije toliko tesko) VIALOX NAV-T, SON-T lampu od 150W, cijena je nesto oko 13-14 eura. Zanima me, dali je i ovo lampa sa samo crvenim spektrom svjetlosti

Vialox NAV-T su Osramove žarulje (NAtrium Vapor), a SON-T Philipsove (SOdium).
"T" je oznaka zo tubularnu žarulju. VIALOX (R) je oznaka tehnologije izrade žarulja. Tako GElighting ima LUCALOX (R) tehnologiju izrade.

Da, u pitanju je crveni spektar jer se radi o HPS žaruljama.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
e ljudi aj nemojte ic :common053: please o opremi u oprema za unutrašnje uzgajanje
kasnije ću da brišem ovo što ne spada tu
 
04.04.2007
11
0
0
44
Uzmi jednu ogromnu kofu od 15-20-ak litara i presadi biljku. Nemoj je prihranjivati posle presadjivanja neko vreme. Pazi na temperatru da bude 25-26, vlaznost vazduha 50%. I spusti malo lampu na bar 60cm od vrha...

Valjda ce preziveti posle ovoga...

PS: 400w je vrlo mocna lampa i pod njom na 1m2 mozes da imas urod od 300g pa navise. Nemoj sledeci put trositi toliko struje zbog jedne biljke.

Biljka je malo bolje :)
A i ja sam
Malo se oporavila i belezim rast u poslednja dva dana (bila je totalno usporila)


Sutra planitram da je presadim i necu je prihranjivati neko vreme, kao sto kazes.
Lampa mi je prvih dana bila na 50-60cm, ali sam ja svojom logikom i instiktom povecala rastojanje zato sto mi se cinilo da se zemlja jako susi.

Thanks i cujemo se verovatno ponovo...daleko je jul!
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
vidim,da često sugerišete novim članovima kako ne koristiti 400w zarulje za jednu dve biljke-radi cene električne energije...
ako želite lepe bogate biljke-onda vam 400w neče biti nikako previše

U koliko smo malo više pozorni na ostalu potrošnju struju-račun vam se opšte neče povečat.
mnogo puta sam dao primer-kompjuter troši prilično podnjenako(sativte ga opciju mirovanja, kad ga nekoristite,gasite svetlo)

razdalja razsvete od biljke je odvisna od temperature.Ako je sve kako valja onda je preporučena razdalja od vrha do sijalice oko 40cm.Svakako kontrolišite kolika je na najvišem delu biljke-ta ne sme prelaziti 29-30˙C sa protokom vazduha čete to najbolje regulirati.U koliko dignete previsoko lampu onda je to stvarno bacanje novca a neke vrste -posebno one koje nose večji deo sative, mogu vrlo brzo pkazati znake pomankanja svetlosti...

sretno
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
5zglczr.gif
Evo , ja se nadam da ce ova slika donekle pomoci pocetnicima u prepoznavanju spola ...
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
6h2tlcl.jpg
i jos sam vas zaboravio nesto pitati ... ja sam odrezao nova dva lista tako da bi dobio 2 nove stabljike ...... i , dali to treba ovako izgledati (nakon 4 dana od rezanja) .
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
kad obrezujete biljku pustitie,da poraste malo-ja to sečem kod trečeg prstena.Radite to sa sto ostrijim tankim predmetom(olfa,skalpel...puno če se brze diči nazad) i ne dirajte-prčkajte prstima na odrezanom mestu.
onda dajte biljki barem 10dana odmora pre nego ponovo secirate :)...


potrudi se malo pa makar naribaj stiropor(ako nemožeš do perlita ,vermulita,...) tako češ najviše koristi napravit trenutno svojoj biljci i napravi dobru drenažu.Izgledat če ti biljka mnogo bolje
sretno
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
Meni je jedna biljka pustila dva vrha odmah nakom sjemenih(oblih) listića. To nisu niti pravi listići nego polovice sjemena.

A morali bi maheri napravit nekakaf vodič i za obrezivanje jer ofo kaj se radi je grozno, masakriranje biljki i zaostajanje rasta (otkud da mala biljka smogne snaga da potjera dva dodatna vrha kad je odrežete ako ima jedan par listova???)

E moraću po fotić uskoro da vidite kak se reže :) reže se reže :)
I ondak bu i Stooner valjda hepi stalno oće da neke slike stavim.

Nenojte rezat biljku dok ne počne bacat par listova svaka tri-četri dana - onda je odrežite - korijen je tad jak - stabljika deblja. Ako je režete sa 4 lista to ni dobro, bezveze je mučite. Odrežite je radije ječe ali kasnije pa imate i jako lijepu reznicu za ukorijeniti il provjerit spol, il probat gušta radi. :costumed-smiley-027
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
slike su već online na forumu tako da nema potrebe da ih stavljaš ponovo ima na forumu točno sve piše gdje kako rezati itd ... tako da držite se teme pitajte ono što vas interesira ako želite biti uslužni onda nekom tko se nezna snaći sa tražilicom linkajte mu ono što ga zanima u post reply i to bi bilo to samo bez nepotrebnih postova komentara tema je tu da pomogne i da bude što preglednija i uslužnija zato što manje nepotrebnih postova .

Samo opušteno pozz :rasta1:
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
biljka u sobi je pocela da se susi.za neke stvari sam siguran:svetlost je u redu i zalivam je taman.e sad mislim da je problem hrana ili neznam sta je vec.nikad je nisam prehranio i neznam cime bi.Poceli su joj se vrhovi listova susiti.neznam sta da radim pomozite!!!:eek:hno::eek:hno::eek:hno:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.