Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ne bih sad po ko zna koji put jedno te isto pricao, imas vec sve o tome i po tri puta (da ne pretjerujem najmanje) pokusaj sa "Search" na vrhu foruma.
Ne znam kako znaš da je zaljevaš "taman"? Koja je vrijednost pH vode, zemlje? jel manja posuda??? (Ako je manja, sigurno ces imati problema sa pH, koji će skakati nevjerovatno, što se kaže) Pod ovim "prehranio" valjda si mislio "prihraniti" tj. dodati neko djubrivo, ali to se opet pretezno dodaje kad biljka "udje" u fazu cvjetanja.
Ja mislim da si previše vode davao joj, pa zemlja se oko korjena malte ne, pretvorila u "blato" slicno glini) Kad zalijes, odmah mora proci voda dole, tj. kroz posudu, ako polako prolazi, odmah mjenjaj zemlju i pokusavaj je nekako spasiti jer od nje nece biti nista. Provjeri pH vode i zemlje (najlakse kupiti lakmus papir pa sa njim, a jeftin je) mislim da biljka ne dobija dovoljno N i P (N- potreban za rast i razvoj biljke, P potreban za razvoj korjenja!!!), ali o ovome imas mnoooogo tema i postova, a isto tako imas na prvoj strani www.vutra.org (nesto kao bolesti ...pa pogledaj)

Sretno...
Pozz
 
07.04.2007
0
0
0
36
Ovako...imam biljke stare mesec dana....indoor.Zanima me da li mogu sad da ih osusim i popusim,to jest da li imaju thc kao i kad bi bile u zavrsnoj vazi svog zivota.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
nemaju ni približno jednako thc

jest malo teže sačekati ali stavi jih na cvetanje,sačekaj 7-9 sedmica i uzivaj kao čovek
-u svom valstitom produktu
-kvaliteti
-bijo bi sad mnogo razočaran jer okus klorofila nije nimalo prijatan!!!
sretno i malo strpljenja
 
04.04.2007
11
0
0
44
vidim,da često sugerišete novim članovima kako ne koristiti 400w zarulje za jednu dve biljke-radi cene električne energije...
ako želite lepe bogate biljke-onda vam 400w neče biti nikako previše

U koliko smo malo više pozorni na ostalu potrošnju struju-račun vam se opšte neče povečat.
mnogo puta sam dao primer-kompjuter troši prilično podnjenako(sativte ga opciju mirovanja, kad ga nekoristite,gasite svetlo)

razdalja razsvete od biljke je odvisna od temperature.Ako je sve kako valja onda je preporučena razdalja od vrha do sijalice oko 40cm.Svakako kontrolišite kolika je na najvišem delu biljke-ta ne sme prelaziti 29-30˙C sa protokom vazduha čete to najbolje regulirati.U koliko dignete previsoko lampu onda je to stvarno bacanje novca a neke vrste -posebno one koje nose večji deo sative, mogu vrlo brzo pkazati znake pomankanja svetlosti...

sretno

Jucha sam dobila cela 4 cvetica za 50 Eura (ne vise od 7gr)
Hajde, reko, idem da gledam Liverpool, pa da se nadje.
Kako onda da, zbog stednje na struji od 30 Eura mesecno, ne stavim dobru lampu? :)

Inache me ova razdaljina svetla od biljke jako zabrinjava. Cini me se da se zemlja jako susi i zalivam chesce nego "svaka 2-3 dana", kako se savetuje na forumu.

U sluchaju nenajavljenih gostiju iz domovine, kolika bi bila steta da je bez svetla negde sakrivena dan-dva?
Da li bi se oporavila posle ako bi je vratila u stari rezim?

Thanks
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
kad zalivas je zavisno koliko se suši zemlja.Ako ti je zemlja zračna i dobro uradjena drenaža imačes puno malje problema.Uvek radije malo zali nego previse(ne sme isteči voda iz saksije/posude)to je previse U fazi cvetanja zalivaj svaki dan u isto doba otprilike...
ako cveta opšte nije problem-inačer i u vege fazi ne bi trebalo biti prevelike stete-nije poželjno ali sta se može

duljina od najvise tačke biljke i sijalice od 40-60cm a napravi dobar pretok zraka. I meri temperaturu pa tom se prilagadjaj koliko odmači rasvetu.

sretno
 
12.05.2007
10
0
0
34
Kupio sam onu tecnost za listanje i posle prvog
zalivanja biljka mi je potamnela!!!
NPK je 8:8:4!!
Dali smem da nastavim jednom nedeljno sa ovim ili da kupujem drugo!!
 

Clarence

Aktivan Član
19.12.2005
246
7
0
Lajsna je napisao(la):
Kupio sam onu tecnost za listanje i posle prvog
zalivanja biljka mi je potamnela!!!
NPK je 8:8:4!!
Dali smem da nastavim jednom nedeljno sa ovim ili da kupujem drugo!!


nemoras kupovat drugo...ovaj omjer je sasvim dobar za vegetaciju...neznam na sta mislis kad kazes da je biljka potamnila al ak vidis da joj nesto ne dogovara pusti ju da malo dise i zaljevaj samo vodom po potrebi...pa kad se malo skonta opet ju zagnojis...naravno sa pola propisane doze...
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Lajsna je napisao(la):
Kupio sam onu tecnost za listanje i posle prvog
zalivanja biljka mi je potamnela!!!
NPK je 8:8:4!!
Dali smem da nastavim jednom nedeljno sa ovim ili da kupujem drugo!!

Kazes potamnela? Hoce to da se desi ako ima previse Azota(N). Nemoj vise da je djubris... A ako bude usporila sa rastom i listovi se pri krajevima saviju kao kandze moraces da isperes zemlju...

Aj baci neku fotku problema...
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
nisu jer postoji velika vjerojatnost da ćeš dobiti opet hermića uglavnom ne isplati se eksperimentirati
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Moze li se kombinovati Philips 865 i Flora osram na jednom nosacu neonki pa tako 3 puta na povrsini za manje od 1m2? to bi koristio za vegetacijsku fazu! imale bi ukupmo oko 15000 lumena!
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ovisno koliko biljki bi stavio i kad bi imao neku dobru refleksiju zašto ne jer u vegetaciji biljka ne treba toliko svjetla koliko u fazi cvjetanja.samo moraš imati na umu da neonke moraju biti jako blizu nekakvih 10 cm .
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Da, neonke ako griju, odmakni malo, ako imas one sto ne griju, slobodno i 1cm odmakni samo... nista nece smetati, ali prije provjeri (pipni) jel griju....u protivnom ces sve sjebati (mislim na biljke)
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
E slucajno sam vidia da imam u podrumu 3 neonke od Osrama 765 od 58w i smjesak se sam od sebe pojavia na licu:icon_lol: .Jel mogu posluzit za vegetaciju, mislim znam da mogu posluzit al u stvari zelim pitat jel smeta da su 765 a ne 865?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
jeli to 765 oznaka?

piše li koje svetlost proizvode-cool white,...
 
30.04.2007
22
0
0
47
NoTrippin je napisao(la):
E slucajno sam vidia da imam u podrumu 3 neonke od Osrama 765 od 58w i smjesak se sam od sebe pojavia na licu:icon_lol: .Jel mogu posluzit za vegetaciju, mislim znam da mogu posluzit al u stvari zelim pitat jel smeta da su 765 a ne 865?
mislim da je to isto 6500, ali da je drukčija tehnički(izvedba ili...)
možda grešim?!?
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
E slucajno sam vidia da imam u podrumu 3 neonke od Osrama 765 od 58w i smjesak se sam od sebe pojavia na licu
icon_lol.gif
.Jel mogu posluzit za vegetaciju, mislim znam da mogu posluzit al u stvari zelim pitat jel smeta da su 765 a ne 865?

Moze 765. Pisao sam vec o tome... 65 na kraju stoji za 6500K a najverovatnije ispod jos pise daylight i daju plavo belicastu svetlost.

Dobre su za vegetaciju... ali samo pocetak, kasnije ti treba dosta njih za normalan razvoj.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.