Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
30.06.2007
21
1
0
41
LJudi dajte molim vas da zakljucimo samo nesto ..... dakle, moze ili ne da se biljka stavi odma u 10-12l posude ili ne preporucujete .... jebiga potpuno sam nov i tek se pripremam za indor ..... hvala puno ljudi ... opasni ste :icon_smile: :read:
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
moze, pogotovo ak imas klonove onda mozes odma u najvecu teglu, prostor je jedini problem jer trosis prostor uzalud s najvecom teglom ako ispadne musko.
 
02.07.2007
3
0
0
41
Zdravo svima!
Uzgajam biljku u indoor box-u velicine kubicnog metra sa hps od 400w, znam da je box pre nizak ali se nije moglo drugacije.

Biljka je vec 20 dana u fazi cvijetanja i dosla je do vrha box-a.

Zanima me dali je pametnije odrezati vrh ili je nakriviti pomocu nekog konopa?
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
ja bi tu biljku vegetiro samo 5 dana, odma na cvijetanje, 1m visine je extremno prenisko....... pogotovo jer hps puno grije, nebi se bas kladio na happy grow, inace ako ces rezat biljku onda ce ti veg trajat dosta dugo a s koncima mozes savijat, kraca vegetacija..... ne vjerujem da ce to rijesit tvoj problem, osim ako ne koristis 150w u kucistu recimo pc grow i to......
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
shomy KGb@ kao sto reče doomer ali svako ima svoj način -i svi su-smo upravu.Naravno prvo stavi u manju posudu oko 1l da se formira koren i poraste 10cm onda možeš na taj način....
 

Makaveli OS Jug 2

Aktivan Član
29.06.2007
146
18
0
36
eo nisam nikada nista pitao al eo sada sam ostao zatecen i neznam odgovor na jedno pitanje pa bi zamolio ak mi bi mi netko tko zna mogao pomoci
jel moguce da sjeme bude prestaro da bi proklijalo ?
to me zanima zato sta prosli put kad sam radio proklijalo mi je jako brzo
a sada ni jedno sjeme ne klija...?
hvala
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Može biti prestaro, ali imože biti i krivo čuvano ili nezrelo... Nekim sjemenkama treba dosta vremena da proklijaju, ja sam imao par takvih primjera.
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
ovo pitanje je prvenstveno za SLO Eru, ali ako netko drugi zna...

Sačuvao sam jednu mušku biljku MK, procvala je i trenutno se nalazi na balkonu. Vidim da je spremna za oprašivanje jer su se počele otvarati vrećice sa prahom. Ženske biljke su na cvjetanju 4-5 tjedana. Planirao sam oploditi par najnižih tj. najslabijih vrhova da dobijem sjemenke. Po nekim informacijama sa foruma, sjemenki treba oko 10 dana da se razvije... što bi značilo da ću nakon nekih 4 tjedna imati sigurno zrele sjemenke.

Pitanje je, da li sam ja to dobro shvatio ili?

Ono što ne bi volio je da oprašim vrhove, a da na kraju sjemenke ne budu zrele.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
sto se tiče semenki-te neče biti zrele u deset dana -ali kao si u 4-5 sedmici onda možeš one najniže sto se ne razviju dobro oprasiti i do kraja bi trebale bit gotove.Možda češ ih pustiti još koji dan nakon sto uberes ostali urod.

Ja inačer skupljam polen u velike -epurvete.Dosta puta nabijem-navučem epurvetu preko muškog sveta -pre otvaranja.Onda možeš lepo polen sačuvati u zatvorenoj epurveti i nekoj tamnoj posudici,vrečici u hladnjaku poduže vreme.
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
Mala jadna reznica za provjeru spola je nakon što je pokazala spol, porasla na 15 s 10 cm, sada visoka pola metra. Prestala je rast u visinu, budići su oko 2,5 cm visoki i izgleda da će sve od 5cm od zemlje se spojit u jedan bud kako se bude debljalo...
Počele izbijat dlakice s kristalićima i sad me zanima znači sad je negde 4 tjedan cvatnje pa koliko još treba otprilike kad prestane ići biljka u visinu....:read:neznam.
 
25.06.2007
2
0
0
44
bok!več 7 dana čitam forum i prikupljam informaciju za unutrašnje uzgajanje i već sam tolko toga prikupil da mi se sve zmešalo i da sam lagano zbunjeni.
molim vas ako mi tko ima volje da mi objasni dali mogu kupiti samo natrijevu žarulju te ju koristiti za vegetaciju i cvjetanje,dali mi je samo ona dosta?(recimo 400w za dve biljke)
još jedno,kad kupujem lampu kaj točno trebam reći tipu?ima raznih boja ili?
hvala!
 

Makaveli OS Jug 2

Aktivan Član
29.06.2007
146
18
0
36
eo hvala gens na odgovoru...eheheh...al vec sam ja nabavio nove pa cemo sada vidjet sta ce bit al ostavit cu i ove pa cemo vidjet oce li proklijat na kraju. hvala
 
02.07.2007
21
1
0
32
eo iam jedno pitanje....stavio sam sjeme da klija eo sad će treći dan.i otvorio sam folijicu i lagano maknio krpicu i pogleam i ne vidim sjeme u čašici,pogledam na krpicu i vidim sjeme zaljepljeno za nju.sad me zanima jel to problem?
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
@ SLO Era... hvala na odgovoru... sutra oprašujem :)

@ Ograz... sve ovisi o genetici biljke. Kod mene je Sour Jack prestao rasti nakon 3. tjedna cvjetanja i počeo formirati vrhove. Orange Bud je rastao do 4. tjedna, a Master Kush se smirio tek nakon 5. Tak da je teško točno odrediti kad će prestati rasti, sative pretežno duže cvjetaju i mogu postići prilično veliku visinu... indice su pak manje i brže cvjetaju...

@ miskomisak... Uzmi HPS Agro, ima plavog spektra pa može poslužiti za vegetaciju iako možeš to odraditi i sa običnom HPS. Tu se ne moraš brinuti oko boja, sve su u istom spektru. Moja preporuka su coolwhite neonke koje su jeftine, a troše manje struje. Sa time možeš bez problema odraditi vegetaciju.

@ Makaveli OS Jug 2... molim ;)

@ kixon... odvoji pažljivo sjemenku od krpice... iako to ne bi trebao biti problem ako je sve mokro.

:sick: umorio sam se!
 
03.07.2007
6
2
3
36
Eo i mene posto sam novi,zanimaju me cijene osvijetljenja za box...ako neko moze odgovorit bio bi zahvalan
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ovako na ovom linku ti piše sve Nabavka opreme [prodajna mjesta po gradovima]
a inače upoznaj se sa pravilnikom kao prvo i onda pogledaj malo po forumu jer ti uglavnom sve piše a u ostalom nisi niti precizirao pitanje koliko W jer nije ista cijena no nema veze dobrodošao ti nama. malo :read: forum detaljnije,drž se pravilnika i :hippy:
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
Bebach mi je puno previshe narastao na cvetanjavanju- sativa ha! Heh ali nemam blage veze koja sorta a bash bi mi trebalo da saznam malo po literuri ,jer sam imao sjemenje 3 g. staro a ispalo od 5 komada 1 baba al dobro nema veze ima klonova ko pljeve :))))
IMA onak smrad dok cvjeta po limunu, ful slatki limun miris, a pošto nemrem priuštit lampu spremam u ormar kad dođem z posla. Vjutro ih puknem u vrt a kad bakice idu pavati dobiju redovnu kuru svakih 5 dana 1/3 snage djubra tekućeg pol npk z više n, a pol z više p. Inače samo h20 odstajala (Klor ak ja ne glup navodnu blokira p pa mora odstajat voda).
Power, smell and taste etc.. ~ jupi! AJ em veri veri jako zadovoljan i mamu sam nasao. Em ti Misha ma kaka je to koja tak mirisi po limunu????????
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
ja mislim da se ta vrsta zove lemon lime ... citao sam o njoj na nekim stranicama ...... nabaviti cu ti informacije o njoj ako hoces ... pozz
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
4tu18gx.jpg
evo samo slika koja prikazuje kada je biljka zavrsena i spremna za branje ... pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.