Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Dali mi neko moze odgoviriti na par pitanja:

Kolika visina biljke treba da bude pre prebacivanja u fazu cvetanja da bi mi izrasla recimo na kraju cvetne faze oko 1,3m?

Koliki pH vode sa kojom zalivam biljke teba da bude i ako je pH zemle veci ili manji dali bi sa povecavanjem tj smanjivanjem pH vode vratio Ph zemlje u normalu!

I kakvu refleksiju daje pocinkovami lim? Onaj kao sto se koristi za izradu oluka za kisu na kucama! Tj ako nije dobar sta bi mi preporucili kao boli materijal za refleksiju!
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Dali mi neko moze reci koliko bi cesto mogao prehranjivati biljke sa BIO NOVA prehranom N-P-K 5.5 - 1.8 - 4.3? Dali je ta prehrana slabija od recimo NPK 20 20 20 pa se iz tih razloga moze cesce prehranjivati? Tj ako sa NPK 20 20 20 pola doze preporucene prehranjuju svakih nedelju dana ili dve da bi ja sa ovim mogao duplo cesce? Ili nisam u pravu! Mislim na vegetaciju samo!
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Nije loišija samo sto razmerje drukčiju deklariraju

zavisi od vrsta sativa-indica
čista indica če u fazi cvetanja narasti otprilike za 50-100% svoje tadašnje visine
dok čista sativa može otiči za 200%
zato postoji obrezivanje-sa njim oblikujemo biljkin izgled i mogučnost da sunce dodje do svih delova biljke

voda je najbolje PH nevtralna a upravu si sa povečivanjem ili smanjivanjem

taj pocinkani lim je super
 
12.08.2007
4
0
0
37
Bok svima, ja imam pitanje veznao za unutarnji uzgoj, naime ja cu uzeti Hydro opremu i uzet cu 25 klonova White Widowa te me znaima koliko se moze dobit grama s obzirom da je hydro uzgoj (jeli se moze dobit 1 kila). Unaprijed hvala
 
12.08.2007
4
0
0
37
bok smiva posto cu uzet hydro opremu za uzgoj zanima me koliko grama mogu dobiti (uroda naravno) sa 25 klonova White widova s obzirom da je u hydro uzgoju jeli se moze dobit kila ?

Unaprijed hvala
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ako radis na principu svaka biljka svoj sistem i onda povrsina,velika jačina svetlosti možeš mnogo vise.
Na onim hydro setovima sto gledas po netu
Ako ti uspe iz prve 1Kg to je super -mnogo zavisi I čija ww
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Sta Daje Vece Kolicine Vuve, Onaj Uzgoj Sa Mrezom Iznad I Proplitanje Kroz Nju Ili Ona Tehnika Savijanja Glavnog Vrha Radi Boljeg Obasjavanja Dodjih Delova Biljke? Znate Na Sta Mislim A Zanima Me Koja Je I Laksa Tehnika Uzgoja?
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Svako malo neko postavi isto pitnje, al' ne budi nam teško, odgovaramo ... :costumed-smiley-027

Količina, urod, yield zavisi o puno faktora, medij na kojem uzgajaš, tehnika uzgoja, svjetlo, gnojivo ... uglavnom sve ovisi o tebi.

Za ovo drugo, vjerovatno misliš na SCrOG i LST.
LTS je, IMAO, jednostavnije odraditi, SCrOG bi dao više roda pod uvjetom da sve odradiš kako treba (ima tu posla). Nego, vidim da nisi pošteno pročitao tutoriale. Preporučam da malo prostudiraš temu, puno toga će ti biti jasnije.
 

BrkZorba

Aktivan Član
06.07.2006
81
2
0
TorcidaSpalato je napisao(la):
Svako malo neko postavi isto pitnje, al' ne budi nam teško, odgovaramo ... :costumed-smiley-027

Količina, urod, yield zavisi o puno faktora, medij na kojem uzgajaš, tehnika uzgoja, svjetlo, gnojivo ... uglavnom sve ovisi o tebi.

Za ovo drugo, vjerovatno misliš na SCrOG i LST.
LTS je, IMAO, jednostavnije odraditi, SCrOG bi dao više roda pod uvjetom da sve odradiš kako treba (ima tu posla). Nego, vidim da nisi pošteno pročitao tutoriale. Preporučam da malo prostudiraš temu, puno toga će ti biti jasnije.

Glede jednostavnosti i efikasnosti moj glas takodjer za LST.
Sto TS kaze -> citati,citati i samo citati - trud ce biti nagradjen :icon_lol:
 

ja0

Aktivan Član
14.08.2007
102
8
0
44
evo ja sam nov na forumu pa me zanima,
u ormar sa doveo ventilaciju i svjetlo,
naravno box je sakriven od znatizeljnih pogleda
posto zivim sa roditeljima. jedan prijatelj je isto
uzgojio biljcicu staivio među babino cvjece i reko
joj je da je grcka perunija...
evo slike

Shot with DSC-H5 at 2007-08-14
lijevo je stedna zarulja od 150w,
ono zuto u kutu je ventilacija,
termometar.
sto kazete oce li biti dobro za par komad, dva ?
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Ne liči mi to na štednu od 150W ... možda na njoj piše da daje svjetla ko' 'obična' od 150W ... ?

Nego, u svakom slučaju, malo ti je svjetla u boxu. Koje su dimenzije uopće ?
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
@ja0
Ne bi da te obeshrabrim ali neces se iz ovog boxa vutre napusiti. Tu mozda mozes oziljavati klonove.
 

ja0

Aktivan Član
14.08.2007
102
8
0
44
Eddie je napisao(la):
@ja0
Ne bi da te obeshrabrim ali neces se iz ovog boxa vutre napusiti. Tu mozda mozes oziljavati klonove.

dimenzije su 75*60*50
to je meni za komad dva, polako rezati i motati.
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Predpostavljam da znaš da ne možeš rezati i motati.Osim ako imaš neku travu što cvjeta od rođenja do smrti.Možeš odrezati pa smotati pa sve ispčetka i odpočetka.
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Moze Li Mi Neko Reci Dali Je Dobro Da Mi Ventilator Za Mesanje Vazduha U Prostoru Za Uzgoj Bude Upaljen Svakih 15 Minuta Po 15 Minuta? Onda Dali Treba Da Se Pali Isti Kada Neradi Svetlo? I Ako Mi Je Vlaznost I Temperatura U Prostoru Za Uzgoj Dobra Dali Treba Provetravati I Koliko Puta Sa Ventilatorom Za Izbacivanje Vazduha Iz Prostora? Hvala Unapred!
 

Clarence

Aktivan Član
19.12.2005
246
7
0
ja0 je napisao(la):
dimenzije su 75*60*50
to je meni za komad dva, polako rezati i motati.

ni jedna "normalna" biljka nebi procvjetala u tak malom boxu i s tolko malo svijetla...da sredis osvijetljenje i ventilaciju mozda bi i uspio odgajit kojeg lowridera...
 

Clarence

Aktivan Član
19.12.2005
246
7
0
Doktor je napisao(la):
Moze Li Mi Neko Reci Dali Je Dobro Da Mi Ventilator Za Mesanje Vazduha U Prostoru Za Uzgoj Bude Upaljen Svakih 15 Minuta Po 15 Minuta? Onda Dali Treba Da Se Pali Isti Kada Neradi Svetlo? I Ako Mi Je Vlaznost I Temperatura U Prostoru Za Uzgoj Dobra Dali Treba Provetravati I Koliko Puta Sa Ventilatorom Za Izbacivanje Vazduha Iz Prostora? Hvala Unapred!


preporucuje se da stalno ulazi novi i izlazi stari zrak iz boxa...jer biljke otpustaju kisik a to njima netreba...
 

BrkZorba

Aktivan Član
06.07.2006
81
2
0
Doktor je napisao(la):
Moze Li Mi Neko Reci Dali Je Dobro Da Mi Ventilator Za Mesanje Vazduha U Prostoru Za Uzgoj Bude Upaljen Svakih 15 Minuta Po 15 Minuta? Onda Dali Treba Da Se Pali Isti Kada Neradi Svetlo? I Ako Mi Je Vlaznost I Temperatura U Prostoru Za Uzgoj Dobra Dali Treba Provetravati I Koliko Puta Sa Ventilatorom Za Izbacivanje Vazduha Iz Prostora? Hvala Unapred!

Ja ti mogu reci da pokusas pisati postove sa velikim i malim slovima na odgovarajucim mjestima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.