Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Bezze_Sa je napisao(la):
Ja kont'o da si sliku postavio .... :) pa se ubih trazeci.... LOLčina....
Ne gubiš ti ništa od jačine svjetlosti zbog dužine kabla... A u box-u ako nemaš foliju, moze i to naravno (farbanje)... Samo gledaj koja ti je temp. na vrhu biljcica, ...
Mada najbolje bi bilo da stavis sliku box-a.... tj. kako si sklepo to sve...

Kako da se izmeri temperatura na vrhu biljaka a da pritom ne izmerimo fokusiranu temperaturu? Znamo sta je fokusirana temp. ptie u vodicu za temperaturu!
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Doktor je napisao(la):
Pa nije zemlja nikad toliko suva da bi zalivanje za biljku bio sok! mi zalivanjem samo odrzavamo vlaznost te zemlje i ta vlaznost samo se malo poveca tokom zalivanja, neznam sto bi to smetalo biljkama! naravno trebalo bi zaliti sto ranije tj ujutru kada se pale svetla! Jer tada biljka pocinje sa procesima zivotnim i prometom materije kroz sebe tako da bi joj zalivanjem lakse omogucili te procese! Moje misljene neka me isprave sstrucnjaci ako gresim!

Ma pogresno si me shvatio.... ja govorim o zalijevanju biljke pod lampom, jer postoji velika mogucnost da lampa bukvalno sprzi listove... a izgleda da ti pricas o klonovima u plast. zvonu?
Btw: ja zalijevam ili navece ili u jutro (i kad je u fazi vegetacije i cvjetanja) samo sto prije toga OBAVEZNO iskljucim lampu. I poslije par minuta tek onda zalijem i opet poslije zalijevanja pustim nekih 15-tak min. i onda upalim lampu.... Inače ne zalijevam preko listova (nikad), ne govorim ovdje o klonovima.
A oni sto "dohranjuju" biljku preko listova, TOPLO im preporučujem da ugase lampe (HPS) prije zalijevanja....
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Doktor je napisao(la):
Kako da se izmeri temperatura na vrhu biljaka a da pritom ne izmerimo fokusiranu temperaturu? Znamo sta je fokusirana temp. ptie u vodicu za temperaturu!

Pa sad ima vise caka... Najbolje je da kupis kao sto je harera kupio termo-hydrometar, i ima mobilni sensor. Taj mu stoji u BOX-u, i pokazuje temp. vlagu, i alarm ima ako nesto od to dvoje predje postavljen nivo, a drugi dio mu stoji u sobi, isti kao u box-u (samo bez senzora) i pokazuje mu stanje isto sto i u box-u (prava stvar - 54km platio) Ta dva bezicno komuniciraju.... - To je jedan od najboljih varijanti.
Mozes i sa obicnim termometrom, tako sto ces ga postaviti u visini vrha biljke. Tako ce ti pokazati temp. na vrhu. Jer kasnije kad biljka se razgrana i poraste, dole na dnu i na vrhu ce biti razlika u par stepeni, a dok je biljka tek nikla ili nekih 5-10cm + saksija.... razlika je nekih 1-2 stepena (opet to sve zavisi gdje ti je postavljen ventilacioni otvor, koja ventilacija (mislim na ventilator, jacina itd itd....)
Ali najbolje ti je nekako pricvrstiti obicni termometar na visini vrha biljke. Tako ces znati, i gledaj da ti ne prelazi 30 - 32 stepena C
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Bezze_Sa je napisao(la):
Ma pogresno si me shvatio.... ja govorim o zalijevanju biljke pod lampom, jer postoji velika mogucnost da lampa bukvalno sprzi listove... a izgleda da ti pricas o klonovima u plast. zvonu?
Btw: ja zalijevam ili navece ili u jutro (i kad je u fazi vegetacije i cvjetanja) samo sto prije toga OBAVEZNO iskljucim lampu. I poslije par minuta tek onda zalijem i opet poslije zalijevanja pustim nekih 15-tak min. i onda upalim lampu.... Inače ne zalijevam preko listova (nikad), ne govorim ovdje o klonovima.
A oni sto "dohranjuju" biljku preko listova, TOPLO im preporučujem da ugase lampe (HPS) prije zalijevanja....

Pa dobro za prskanje lisca neznam ali mislim da je lik iz filma "i grow coro." Prskao pod sverlima! I nemislim na klonove nego uopste! Nikada zemlja nij suva da bi zalivanje bilo sok za biljku a verovatno je to fora kod zalivanja pod svetlima SOK!
I slo era kaze da zaliva a deluje mi kao ne doktor za ovo nego MAGISTAR! A ja slusam saveta MAGISTARA jer znaju znanje! Nekazem da tvoja teorija nema logike ali mi to gasenje svetla nekako vise zvuci kao sok za biljku!
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Bezze_Sa je napisao(la):
Pa sad ima vise caka... Najbolje je da kupis kao sto je harera kupio termo-hydrometar, i ima mobilni sensor. Taj mu stoji u BOX-u, i pokazuje temp. vlagu, i alarm ima ako nesto od to dvoje predje postavljen nivo, a drugi dio mu stoji u sobi, isti kao u box-u (samo bez senzora) i pokazuje mu stanje isto sto i u box-u (prava stvar - 54km platio) Ta dva bezicno komuniciraju.... - To je jedan od najboljih varijanti.
Mozes i sa obicnim termometrom, tako sto ces ga postaviti u visini vrha biljke. Tako ce ti pokazati temp. na vrhu. Jer kasnije kad biljka se razgrana i poraste, dole na dnu i na vrhu ce biti razlika u par stepeni, a dok je biljka tek nikla ili nekih 5-10cm + saksija.... razlika je nekih 1-2 stepena (opet to sve zavisi gdje ti je postavljen ventilacioni otvor, koja ventilacija (mislim na ventilator, jacina itd itd....)
Ali najbolje ti je nekako pricvrstiti obicni termometar na visini vrha biljke. Tako ces znati, i gledaj da ti ne prelazi 30 - 32 stepena C

Neka da neki naziv za tu spravicu! Savrseno a ne tako skupo!
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Doktor je napisao(la):
Pa dobro za prskanje lisca neznam ali mislim da je lik iz filma "i grow coro." Prskao pod sverlima! I nemislim na klonove nego uopste! Nikada zemlja nij suva da bi zalivanje bilo sok za biljku a verovatno je to fora kod zalivanja pod svetlima SOK!

Sjecam se filma, ali on nije ih zalijevao pod HPS-kom (koliko se sjecam)... ili me sjecanje vara ???? Ok, pod neonkama, mislim da one nista ne mogu naskoditi biljkama...
Nismo se razumjeli drug :) Neonka ne moze "sprziti" listove i ostaviti fleke na njima, kao HPS... Ja sam na to mislio
 

ja0

Aktivan Član
14.08.2007
102
8
0
44
evo napravio promjenu. skinuo sam 1 neonku sa vratiju i stavio ju na suprotnu stranu.
ovo je stara slika(da se orijentirate) sutra slikam pa bum poslal sliku.
dsc00017rs3.jpg

sada me muci da stavim neonke na stranu? oce li biti biljcici premalo mijesta ili pretoplo?
ako budem stavljaoneonke bit ce jos 2* 18W daylight. trenutno imam 1 18w cool day i jednu 18W daylight i mogu reci da je vidljiva razlika u spektru boja. nego sto kazete da stavim jos po 2 neonke po strani ili spicim pas stednih gore?
 

tik

07.09.2007
3
0
0
44
Hajde mi pomozite malo.Mozda pitam pitanja koja su vecj postavljena,ali me totalno sludelo sve ovo sto sam procitao ovde ovih dana...Imam box od 1x1x2m,HPS philips SON-T Pia plus od 250W,pa me zanima,mogu li je koristiti I ZA vegetaciju(ako treba u kombinaciji sa stednim),ili samo za cvetanje?Ako ne koliko mi stednih treba(naj povoljnije mi),i od koliko W?
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
1mx1mx2m je malo za 250
mozeš i vege da radiš sa son-t pia plus,ona ima dodatog plavog spektra
a možeš i štedne za vege a hps za pupoljke,ako hoćeš malo da uštediš lampu i struju
stretno ti bilo

pretraži malo bolje forum (bolje čitaj sve po redu)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
tik je napisao(la):
Hajde mi pomozite malo.Mozda pitam pitanja koja su vecj postavljena,ali me totalno sludelo sve ovo sto sam procitao ovde ovih dana...Imam box od 1x1x2m,HPS philips SON-T Pia plus od 250W,pa me zanima,mogu li je koristiti I ZA vegetaciju(ako treba u kombinaciji sa stednim),ili samo za cvetanje?Ako ne koliko mi stednih treba(naj povoljnije mi),i od koliko W?

Kao što rece Balcan_Smoke, 1mx1m ide lampa od 400W (1m-1,5m max).
Ja bih na tvom mjestu, jos dodao 3 stedne (23W čini mi se...) i u kombinaciji moglo bi proći, i naravno nemoj trpati toliko biljaka da zauzmu sav taj prostor. Što se tiče struje, hps 400W za mjesec dana (24h) potrosi 5-8€ (harera moze potvrditi, jer nije mogao vjerovati kad sam mu govorio, tek kad je dobio racun!!!) zato nemoras se bojati za potrosnju struje nista...!!!
Nego na to montiraj 3 stedne (najmanje, što više ih uvališ to bolje - naravno :)) aaa HPS-ku stavi iznad vodoravno, i neki lim preko nje da usmjeriš dole svjetlo i uzivaj.

Drzi ih na 24h, osim kad je zaljevanje (ja gasim tad nekih 15-tak minuta) i biljke se razviju kad zbunj. Jos ako "cjepnes" je 2x ma ima da extra bude.
Sve u svemu, mozes odraditi i vegetaciju i cvjetanje
 

tik

07.09.2007
3
0
0
44
Ok,momci,hvala vam puno.Nije mi problem da "nabavim" hps od 400W,kod mene u firmi ima toga na pretek,he,he...pa cju onda sa njom da probam odraditi ceo grow
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
tik je napisao(la):
Ok,momci,hvala vam puno.Nije mi problem da "nabavim" hps od 400W,kod mene u firmi ima toga na pretek,he,he...pa cju onda sa njom da probam odraditi ceo grow

Nabavka je super za pocetak GROW-a
 
08.09.2007
1
0
0
48
zanima me kako bi mogla funkcionirati ova kombinacija, da li je dobar odnos prostora i jačine svjetla sa brojem biljkica...3,5 m2 sylvanija 600w i mislio sam staviti oko 36 biljkica
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
pericabud je napisao(la):
zanima me kako bi mogla funkcionirati ova kombinacija, da li je dobar odnos prostora i jačine svjetla sa brojem biljkica...3,5 m2 sylvanija 600w i mislio sam staviti oko 36 biljkica

Malo svetla za toliki prostor! Stace ti toliko biljcica ima da rolas 5 godina!
600w ide ti na 1.5 do 2m2! Pa racinaj!
I procitaj PRAVILNIK posto vidim broj postova
a to sa 36 biljcica ne mirise na dobro po tvoja pitanja na forumu i uopste tebe!
Videces zasto ti to pricam kada procitas!
Pozdrav Haveru!
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
4484z7p.jpg
, meni nije jasno kako je uspjelo korjenje izaci iz stabljike .... dali da stavim jos zemlje da pokrijem korjenje ili sta ?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
nista strasno samo dodaj još koji cm zemlje i bit če ok
 
30.06.2007
21
1
0
41
Da li bi neko mogao da mi kaze kakve su posledice podizanja biljke u sobi.... naravno pod HPS-om i ostalim procedurama ali ne u growboxu vec na sred sobe.. negde se nakaci HPS i to tera :)..... da li bih imao nekih nezeljenih posledica.

P.S.
Calofornia Orange Bud je u pitanju
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.