Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
18.10.2007
12
1
0
35
aaaa poludit cu, citam po forumu vec dosta dana pronadem nesto, nesto skuzim, a neke stvari me samo zbunjuju...ovako 01.10. sam stavila sjemenke pa su proklijale, onda 03.10. presadila u plasticne casice i sve izgledalo lijepo i krasno, onda odbacila pola toga...onda odbacila jos pola nakon par dana...sad imam 5 biljcica u 3 posudice, ovih dana cu presadit svaku u svoju. mislim da jakooo puno toga grjesim ipak ovo mi je prvi put... neam pojma dali su te biljcice muske ili zenske ali to cu vidit pokle, sad mi je problem sto mi listovi nekako venu, i biljka mi nije mnogo narasla nego je ssamo bacila prve listove i vide se drugi.mozda da nabavim neko gnojivo? nisam posebno pripremala zemlju, niti zalijevam bas redovito, 2 dana nisam stavljala pod svjetlo jer nisam bila kod kuce, nisam u mogucnosti napravit neki ultra box(niti imam box) problem je sto nemam prostora... htjela bi samo sredit biljcicu da si jednog dana mogu koji homemade srolat...nova sam i na forumu, mozda sam postala ovo na krivo mjesto? ako da sorry, ali stvarno treba mi pomoc!!!
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Sta da ti kazem?
Nemoze to tako nemam uslove, nisam zalivala, nisam pod svetlo stavljala, nije neka zemlja!
Pa ako toliko puno nije onda nema nista od budova!
Ta biljka je kao dete i nema da nema! Svako nema plac i histerija i stres!
Ako hoces nesto da ti vrati ljubav moras joj i dati!
Zensko si pa malo povedi racuna napravi lep miks sa zemljom, stavi proklijalo seme i kada nikne onda ga zalivaj svaki drugi treci dan kada porastu 10-15cm presadi u vecu posudu mozes odma u 10-15L posudu i onda pod neko lepo svetlo recimo 250 MH ili HPS pa je mazi pazi ne stavljaj nikakvu prehranu u pocetku jer kada je presadis ona u toj novoj zemlji ima dosta hrane za jos 1 mesec pa tek pred kraj vegetacije dodaj 1/2 propisane doze a u cvetanju malo se pozabavi vise sa prehranom povecaj P i K!
Toliko za sada!
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
A sad ja jedno pitanje!:icon_lol:

Koliko daleko Cool Tub sa sijalicom od 600w HPS treba da bude daleko od vrhova?
I dali moze 600w u 125mm Cool Tub?
I koliki ventilator treba da hladi to?

Hvala unapred!

Poz.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Doktor je napisao(la):
A sad ja jedno pitanje!:icon_lol:

Koliko daleko Cool Tub sa sijalicom od 600w HPS treba da bude daleko od vrhova?
I dali moze 600w u 125mm Cool Tub?
I koliki ventilator treba da hladi to?

Hvala unapred!

Poz.

Sto blize CT-a kolko temp. dopusta.

moze 600w u 125mm CT.

vent 330 - 430 m3/h
 

Faker

Banned
Banovan
10.07.2007
16
0
0
42
biljke sam posadio pre dva meseca, evo sada su oko 60 cm,
pa me zanima kada da ih stavim na cvetanje, kontam bilo bi vec vreme...
znam da je indica-sativa mix i da ce valjda narasti za 50 do 100 % ako se ne varam..
box je dosta visok ali je problem sto nemaju mesta u sirinu...:icon_lol:

my.php
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
doomer je napisao(la):
Sto blize CT-a kolko temp. dopusta.

A kolika bi temperatura trbala biti na vrhovima? Oko 28 stepeni? I jeli to merim sa upaljenim ventilatorom za mesanje vazduha u boksu?
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
27 - 28 kod vrhova biljaka je perfektno, ali nije problem nikakav apsolutno ako ti je tempa kod vrha biljke 33 - 34.

Edit : fucker presadi biljke ako su u malim posudama i pusti ih na cvjetanje.
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Tu tehniku"stavi termometar kod vrhova biljki i meri temperaturu" mi je malo glupa jer sam procitao negde na forumu da postoji FOKUTIRANA temperatura!
A to je temperatura kada se toplota prenosi sa objekta na objekt!
Takve temprature biljke mnogo vise podnose!
E sada kada stavim termometar kod vrhova i marim temp. sijalica direktno przi na senzor i to je fokusirano merenje temp. a tamo sam isto procitao da termometar mora biti zaklonjen od svetla da bi merio realnu temperaturu boksa!
To me malo buni! A post je pisao neki iskusni grower sa vutra.org-a i ja verujem da je tako!
Pa ako neko zna o cemu pricam neka mi malo razjasni to!
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
pa uvijek ce ti bit niza tempa sto nize mjeris ili sto dalje od lampe mjeris... : D, shema je da ne sprzis vrhove biljaka s visokim temperaturama, a sad dali ces ti odrzavat perfect temp u cjelom boxu ili samo u nekim djelovima boxa to ti znas najbolje......


btw ja imam digitalac s sondom, pa termometar drzim sa strane na zidu da znam realnu temperaturu boxa a sonda je kod vrha biljaka da se ne spale vrhovi, jasnije ???

sto se tice tempe i povrsina, istina je tempa se hvata na povrsine, zato cooleri na procesorima i imaju one plocice metalne da stvore sto vecu povrsinu tako da ulove sto vise vece temperature i onda da je vent moze odpuhat.....


EDIT : Digitalni termometar s temperaturom za IN & OUT, sondu za out pustis da visi kod vrha biljaka ispod lampe a termometar sa strane na zidu, tako ces znat realnu temp growrooma i pazit ces da ti se biljke ne sprze na sijalici, takav digitalac kosta 10 - 15 eura.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Ok ja ti govorim kako sam naucio s iskustvom sad neznam za neke hokus pokus sheme, ja radim sto jednostavnje i sto funkcionalnje, ljudi su izdrkali razno razne sheme, mozes sve isprobat pa sam zakljucit kako ti odgovara.
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
I kolika ti bude razlika temperature na sondi u odnosu na ceo box tj na mestu gde je termometar?
 
26.10.2007
9
0
1
43
Bok,imam biljku koja sam posijao vani na terasi u vazi u kojoj je vac neko cvijece.
Uglavnom,izklijala je i narasla je nekih tri centimetara i tako stoji nekih tijedan dana.Zanima me dali ja sad tu biljku mogu ljepo presadit i staviti u odgovarajuci box da ona uspije?
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
kockar je napisao(la):
Bok,imam biljku koja sam posijao vani na terasi u vazi u kojoj je vac neko cvijece.
Uglavnom,izklijala je i narasla je nekih tri centimetara i tako stoji nekih tijedan dana.Zanima me dali je sad tu biljku mogu ljepo presadit i staviti u odgovarajuci box da ona uspije?

Ako imas svu opremu i volju, mozes je onda presaditi u neku malo veću saksiju i pod lampu 24h... sa min. zalijevanjem na pocetku
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Pa verovatno stoji sa rastom ako je veca posuda pa raznija koren jer ne zuri sa rastom kada koren razvija a to je osnovno!
Sa punim rastom krece tek kada razvije koren!
E sad mozda je i u nekom soku jer napolju je sada hladno kratki su dani velika razlika u dnevno nocnim temperaturama, A sto je najgore posto je napolju moguce da je neka stetocina u zemlji napala koren a onda nema nista od nje posto tako male biljke tesko to prezive itd!
Ako uspes da je izvadis sa delom zemlje u kojoj stoji a pritom ne povredis koren onda ce ti uspeti to sto si zamislio, malo ce stajati ali kada se oporavi krece!

Sretno!
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Haver jedan moj, je isto naručio bio... ali on je dobio komplet sve, samo da namontira i u struju.... baš vent napravljen za njegov cooltube.... mislim po dimenzijama... samo je sastavio i u struju, i extra je pravo, možeš rega uzeti (što mi je smiješno na početku bilo... :) ) uzeti u ruku, mislim da možeš (ja nisam to koristio niti probavao pa da znam....) nekoliko cm od biljke, samo što cooltube više se koriste za drugu namjenu (bar koliko sam ja primjetio)
Sve su u vertikalnom položaju a vuva je oko nje,,, ono baš teško za objasniti....
opet zavisi od ventilatora, koliko se grije sa njim, toliko ces moci približiti više biljkama...
Kad ih ima više (lampi) obično se koriste u vertikalnom položaju, i oko sve vuvu... možda 2-5 cm udaljena
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Koja mu je sijalica bila u cool tubu tj koliko W a koliki mu je vent bio?
A gledao sam to sa uspravnim cool tub-ovima!
Ono kao 3 povezana pa vent gruva kroz sve to a okolo haos granja!
Dobra je fora za iskoriscenje prostora!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.