Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
tR1k je napisao(la):
kolika treba da bude razdaljina izmedju bilke i lampe(hps 400w)??

koje su posledice preteranog zalivanja i kako prepoznati simptome, kako ispraviti stvar ??

A ipak ces morat procitat vodic za pocetnike prije nego postavljas neka pitanja..
Sto se vode tice od pretjeranog zaljevanja gusi se korjen.. istrune, biljka se objesi i zemlja ti se pretvori u blato..

Ispravit stvar za pretjerano zaljevanje : ostavis biljku 2 - 3 dana bez vode (ovisi o velicini biljke i tegli) i dovedes ju do ruba zedji dakle da skoro pocne spustat listove jer joj fali vode, zatim pocnes normalno zaljevat i vise ne pretjerujes : D to bi trebalo biti to... ako si u vegetaciji stres je minimalan.
 
22.11.2007
8
0
0
48
svaka vam cast,obozavam ovakve teme,ja sam mislio da nesto znam a ustvari :eek:hno: ,pozdrav,pravi ste.pratim vas i ucim.
 
25.12.2005
12
0
0
citam ja, ne brini, samo ne mogu sve da pohvatam. sve nesto polovicno objasnjeno.

i ne moras da h8 odma, trudim se. i ako se tema zove "pitajte sve sto vas interesuje" ,onda bi tako i trebalo da bude...


evo jednog novog pitanja: kolko treba zalivati dnevno u fazi cvetanja ( konkretno afgan)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
tR1k je napisao(la):
citam ja, ne brini, samo ne mogu sve da pohvatam. sve nesto polovicno objasnjeno.

i ne moras da h8 odma, trudim se. i ako se tema zove "pitajte sve sto vas interesuje" ,onda bi tako i trebalo da bude...


evo jednog novog pitanja: kolko treba zalivati dnevno u fazi cvetanja ( konkretno afgan)

Pa i jeste, mislim ono, tema jeste i postavljena da svi pitaju šta hoće, (naravno vezano uz vutru, šta ih interesuje....) eh, sad hoćeš li ti dobiti odgovor, to je druga stvar, i hoće li ti se javiti iskusniji (prije) ili neko manje iskusniji (npr: kasnije....) mozes kasnije da dobiješ bolji odgovor i obratno....

Što se tiče tvog zadnjeg pitanja... : Kao prvo, zavisi kolika ti je posuda u kojoj ti je biljka. Obično kad raja pitaju nešto, pošalju i sliku te biljke i onda je mnogo lakše....
Zaljevaj je ti svaki drugi dan (kad se lampa(e) ugase... jer ovdje za cvjetanje pitaš???)) količinski dok jedva procuri dole u posudicu oko nje....
(al' pazi... sipaj polako, jer treba vremena vodi da dodje do dna...) zaliješ npr: sa 0,5 (pretpostavka da je biljka u većoj malo vazi (posudi...) i pričekaš malo, i onda opet malo, po malo u pauzama... i to saberi sve koliko si joj dao, i to nek ti bude odprilike neka mjera... npr: 0,5l svakih dva dana ... iii nikad ne zaljevaj dok je lampa upaljena, niti neposredno prije paljenja lampe... (jer se zagrije i radi "punom parom" za 30sek.. npr:) da ne bi spržio biljku
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Ma nije bed zaljevati biljke dok je lampa upaljena, bitno je da im ne smočiš listove dok je upaljena. Ja svoje zaljevam dok je svjetlo upaljeno i nije im ništa... što se tiče količine... najbolje ti je gurnut prst čim dublje u zemlju i ako osjetiš vlagu onda ne treba zaljevati. Inače, ja zaljevam svaki drugi dan sa 1.5l, tegla ima oko 8 litara zemlje... biljke su Sour Jack visine oko 1.3m.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Na listove sam i ja mislio... tj. da nisu mokri prije paljenja, .... a i bolje je zaliti kad se iskljuce lampe...
 
26.09.2007
8
0
0
47
ljudi svaka vam chast.imate nauku u malim prstu. jedva chekam da i ja postanem vutrogasac *zajedno 2 3 godine*. inache moj prvi indoor grow je krenuo pre 3 nedelje, i trenutno sam polovichno zadovoljan. ali o tome kada budem uzeo digitalac,slikao sve i odradio prema pravilniku,jeli tako vrachevi?:)
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
gens je napisao(la):
Ma nije bed zaljevati biljke dok je lampa upaljena, bitno je da im ne smočiš listove dok je upaljena. Ja svoje zaljevam dok je svjetlo upaljeno i nije im ništa... što se tiče količine... najbolje ti je gurnut prst čim dublje u zemlju i ako osjetiš vlagu onda ne treba zaljevati. Inače, ja zaljevam svaki drugi dan sa 1.5l, tegla ima oko 8 litara zemlje... biljke su Sour Jack visine oko 1.3m.

Hoćemo dnevnik.....:maryjane:.......hehe...........:cow_yellow:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Za vegetaciju tekuci guano 7:3:5 je meni super.. Za cvjetanje plantella 6:8:8

Samo oprezno sa doziranjem!! Uvjek 1/4 do 1/2 doze koristi.. Bolje stavit manje i kasnije dodat, nego sprzit biljku!!!
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
i malo skuplja varijanta vitamini i minerali ovisi jel hoces kemiju ili organsko ali ako se mozes docepat ovo bi ti bilo nice :

Supervit


ili

Bioheaven
 
26.11.2007
4
0
0
46
zanima me kolika velicina svjetla mi treba u boxu od 4.30 m2 tj kakve lampe i koje jačine? također i sve sta ide uz tu lampu i kolika je cijena svega toga onako od prilike
 

marijuana lover

Aktivan Član
06.10.2006
135
1
0
34
cjena ti je oko 1000 eura a svjetla ti je potrebno pun *****!daj procitaj malo po forumu, raspitaj se i nemoj postavljat takva glupa pitanja! nemoj se sam ljutit na takvom odgovoru.peace
 

GizmoBlaze

Aktivan Član
26.11.2007
96
1
0
33
Ljudi pomozite mi!!
Ne razumijem gdje vi nabavljate te hps sijalice...Ja ih u Bosni nigdje nisam vidio...Ako neko ima informaciju neka kaze..Samo sam vidjao one obicne neonke ali tih hps sijalica nigdje nema...
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Kaze Bezze:
Sarajevo (jgb, neam sad mapu, al' ko je blizu, snaći će se... :)
SPOT (pored OHR-a),
Grbavica,
...i Alipašina (preko puta "Kino Radnik")
Rasvjeta sva... komplet!


KORISTI PRETRAGU :vb_kez:
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
Alo ! Sta niko nece da odgovori na pitanjce by me? postavljeno na prethodnoj strani?

A pitanje je ; Zelim dobit muskica, musku biljku zbog hm parenja ne oprasivanja. Sta bi trebao napravit? Mix zemlje ako je prekiseo ph, onda vuce na muske jel tako, znaci da smjesam mix bez kalcija i stavim treseta (mix za hibiskuse ili rodendrone mislim), ili ako neko zna kako dobit bas Mudovan biljku bio bi zahvalan...
:(
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
idi prirodnim putem, mozes posadit 3 komada i nadat se da ce ti uletit kvalitetan muskarac, drugi nacin koji mi pada na pamet je da poznajes nekog growera koji ce ti rado darovat svog muskog : D ... ovo hokus pokus pali ali ti nebi preporucio.
 
03.12.2007
13
0
0
39
skinuo sam dva ventilatora s komp-a, i sad me zanima kako cu spojiti ih sa adapterom,inace sam seljak za elektroniku??molim da mi neko pomogne!!!!unaprijed hvala!!!!!!!!!!!!
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Ne mogu vjerovati da ovo moram pisati:
Za pocetak, ovo nema veze sa elektronikom. Provjeri da imas ISTOSMJERNI adapter koji daje 12V jer na toliko rade ventilatori iz racunala. Ako daje manji napon ventilator ce se sporije okretati imati manji protok zraka. Znaci adapter mora imati ugradjen neki gratezov spoj (ispravljac), tj imati oznaku 12V = [12 Volti istosmjerne struje] Ako je oznaka 12V ~ imas IZMENICNI ispravljac koji nece okretati tvoj ventilator. Odrezi nozem ili skarama konektor sa adaptera, ogoli debelu izolaciju sa zice dok ne dobijes dvije odvojene izolirane tanke zice. Sa jedne i sa druge ogoli centimerar izolacije da izgleda otprilike ovako:
istockphoto_2154327_wire_strip_3.jpg

Isto to napravi sa zicama od ventilatora. Spoji crvenu zicu sa adaptera sa crvenom od ventilatora tako da ih uvrnes prstima jednu u drugu, isto tako i crnu. Pazi da se ogoljene zice ne dodiruju i izoliraj ih izolir trakom odvojeno. Ako sa adaptera ne idu zice koje nisu crna i crvena, pokusaj napamet spojiti, ako ne radi samo obrni zice. Nema neke opasnosti obzirom da su to male struje i naponi.
 
03.12.2007
13
0
0
39
evo jos samo jedno pitance,zasadio sam biljku u inboks od O.5m kvadratnih,zanima me od koliko mi "W" hps sijalica treba a da mi biljka ne "izgori"!!!!kopao sam po forumu ali nisam bas siguran,mozda od 75w ili 150..... sto mislite!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.