Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
na svakoj piše koliko ima vati i koliko mijenja (ne vjerujem šta se mora pisati)
ali šta da radimo sa temperaturom boja ?
ima li smisla pisati o tim sijalicama ??????
i to još ovako uvjerljive dobre stvari
pa da svako odvrne sijalicu ispred ulaza da bi growao?
dragi nišiken teško da ti shvataš o čemu se radi ovđe
ali ajde vrijeme će ti druge misli donijeti
i sve ovo o običnim sijalicama se briše
nema potrebe da bude tu

i nije neisplativo nego neupotrebljivo
 

Nishiken

Aktivan Član
31.12.2007
53
3
0
88
Sad ces obrisati pa ce opet netko za par mjeseci postaviti isto pitanje. Ovako ima odgovor, a o tome da li je neupotrebljivo ili neisplativo ce svatko drugacije razmisljati. Slazem se da je neupotrebljivo, ali ako netko ide bez nekog plana zasaditi i za prvu ruku uzme obicnu zarulju, to ce mu za pocetak biti dovoljno, a sad - njegov je problem sto ce mu racun za struju biti veci 5-6 puta nego da je odmah stednu zarulju uzeo.
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
balcan_smoke je napisao(la):
doktore
ako nemaš ništa drugo za klon
isjeci sve velike listove
neka ostanu grančice
kupi slavol i pod neonke sa maskom za vlagu

Ma OK je oko kloniranja sta i kako radio sam vec nego neznam jeli moze tako guste grane da se kloniraju???
Mislim nisu ni prosli put bili manje gusti ali nije bilo granatih manjih na njima!!
Ma to cu je da odsecem da budu oko 10-15 cm, donje delove odsecem koliko mi treba da zabodem u zemlju tako da iznad viri 10 cm u klonex pa u zemlju i pod neonke!
Mora da pusti koren da je jos 5 puta gusca!
A nisam ni prosli put sekao veliko lisce i sve mi uspelo, ja bas kontao da ne secem lisce da vise upija kroz njih vlagu a i da vise svetla vata!
Videcu malo cu experimentisati!
 
04.04.2007
11
0
0
44
Ventilator ti je najbolji da bi biljka bila stabilna!!
Jer je tera da ocvrsne koren i da se nekrivi!
Tako da je dobro to koristiti a ujedno ti i malo hladi prostor izmedju HPS-a i vrhova tako da verovatno mozes na taj nacin jos nize spustiti HPS!
Meri i videces da je temperatura kod vrhova manja kada je vent upaljen!

Sretno!!

Pozzzzzzz!
__________________

Samo jos nesto: ventilator treba da bude aktivan sve vreme dok je svetlo ON ili samo povremeno?
Hvala za odgovore
:)
Pozz is Soluna
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Nishiken je napisao(la):
Sad ces obrisati pa ce opet netko za par mjeseci postaviti isto pitanje. Ovako ima odgovor, a o tome da li je neupotrebljivo ili neisplativo ce svatko drugacije razmisljati

Naravno da će postaviti isto pitanje jer nitko ne čita.

citat:
Obicna sijalica (zarulja)
Sa obicnim sijalicama je slicno kao i sa neonkama,tako da se,bez obzira sto su svima dostupne i jeftine,ne mogu koristiti za ozbiljne poduhvate kad je uzgoj vutre u pitanju.

http://forums.vutra.org/2110-post1.html

Ok, mogu se staviti 3-4 obične žarulje od 100W, ali dobiješ samo toplinu i biljku od 5cm :)
Toliko o tome...

ČITAJTE!!!!

:maryjane:
 
27.02.2008
19
0
0
35
Imam biljku 5 dana staru od kad je izasla iz sjemena, nije jos razvila prvi kat, evo kak ja znam negdje u 3 mjesecu ce bit 12/12 fotoperiod, sad me zanima dal ce mi ona (nadam se da je ona, ne on) uspjet procvjetat (znaci pocet cvjetat, za glupe), i koji je tocno datum u kojem fotoperiod prelazi na 12/12...

Posadio sam je iz zajebancije, nisam ni mislio da ce proklijat pa tak nisam planiro pa sam tako stisnut, bit ce stvarno bed ak mi neuspije procvjetat jel mi se stvarno neda cekat do sljedece promjene fotoperioda, a box mi je preskup...

Evo jos da pitam kako ce to smrdit jel mi je na balkonu a balkon susjeda odmah pokraj (ima pregradu), mala je biljka (za sad) pa to uzmite u obzir...

Boli me iskreno briga kolko je pitanje glupo, pa molim vas bez glupih komentara...

Neznam dal da radim dnevnik za grow, jel dok se sadi vani se nedogada previse akcije (vecinom je sreca u pitanju)...
 
27.02.2008
19
0
0
35
Ubojica je napisao(la):
Boli me iskreno briga kolko je pitanje glupo, pa molim vas bez glupih komentara...
(posebno prevedeno za balcan somkea) ako ne planiras odgovorit na pitanje, nemoj mi odgovarat glupim komentarima....
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
niko nije placen da ti odgovara na nešto što znaš poslije drugog dana čitanja forum
pročitaćeš još jednom pravila
pa onda se baci na čitanje foruma
imaj normalniji nastup
jer možeš dobiti negativne bodove
(za one ograničenih intelektualnih sposobnosti,popićeš ban ako nastaviš sa takvom nekulturom)
 

Nishiken

Aktivan Član
31.12.2007
53
3
0
88
@sve vezano uz obicne zarulje:

dobro, ja tu necu nista vise pisati, namjera mi je bila ispraviti u vezi lumena, uradio sam, a sad neke dublje rasprave oko toga cu zaobici.. EOD sto se tice zarulja i mene :)
 

G e r o n i m O

Aktivan Član
23.12.2007
207
22
18
32
@Doktor...

Da te pitam nešto ovo što si reko za ventilatore?
Da li u boxu trebaju radit ventilatori kad je lampa ugašena,npr. 18/6,ovih 18 sati svjhetla ventovi rade,da li bi trebali radit i ovih 6 bez obzira što lampa ne radi...?
Vi koji ste radili growowe kako ste ovo s ventovima?

:goldmaryjane:
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Mutavo pitanje sto se refleksije tice..

Jel mogu u box ubacit ogledalo da ono refletira svjetlost.. mislim, to mi se cini kao najbolji izbor u biti.
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Meni rade non stop!
Posto mi i ventilacija radi non stop!
Znaci to ti je neka fora da ti vazduh uvek bude ravnomerno pomesan u box-u kako bi temperatura i danju i nocu bila ujednacena u svim njegovim delovima!
Mada po nekoj logici bi se mogli nocu gasiti ali da ti bar ventilacija radi!
Moje misljenje e sad kako oces!
Nemoze da im skodi ako rade 24/0


A BRUS ima to pitanje u nabavci opreme verovatno negde na temi o refleksiji ili folijama!
Mislim da nemoze! Tj nevalja a mislim i da bi to bila najskuplja vrsta refleksije da moze!
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
Ogledalo vise jede svjetlo nego sto reflektira.
Nikad ogledalo u boks, jedno od prvih pravila sadnje.
 

GizmoBlaze

Aktivan Član
26.11.2007
96
1
0
33
E ljudi da vas pitam....posto nemam timer i nema ga nigdje za nabaviti ovdje kod nas ja rucno gasim i palim lampu.Eh sad...problem je u tome da sada treba preklopiti svijetlo na 12/12..Ja to ne mogu uraditi jer lampu palim u 5 sati popodne pa bi se onda trebao dizati svako jutro da je gasim u 5..Hoce li biti problema da sad pomjerim paljenje lampe na 9 sati uvecer pa da je gasim u 9 ujutro??Sada su mi na rezimu 16/8 i kontao sam u dva dana ostaviti ih 2 sata duze u mraku i to bi bilo to.Hoce li to po**bati fotoperiod biljkama i jel veliki rizik raditi to zbog pojavljivanja hermica????? hvala vam unaprijed
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
526
560
113
balkan
gizmo nebudi lud,kupi si timer, za 50kn imas!
Gdje ti to zivis da nema timera za kupit,omg!


nece im nista biti od tolike male razlike ,samo pokusaj sto manje remetiti fotoperiod!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.