Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
@M_wEeDmAn, havala na odgovoru..:icon_mrgreen:
Inace planiram narucivati sa agrohobby.net

Pozdrav..:ludaci_lol:
 
20.02.2008
3
0
1
32
evo mog prvog posta o uzgajanju...
naime prije tjedan dana sam posadio biljku neznam koje sorte znam da je kao neki super grassy al je jebena čiba. biljka mi raste u plasticnoj casi onoj ko za jogurt i izrasla je 7cm. jel mi mozete rec kad bih ja sad trebao tu biljku presadit u neku vecu posudu i kako skuzim dal biljka dobiva previse vode ?
 
27.09.2007
30
2
0
40
Nemas potrebe da je presadjujes jos , pusti je neka naraste nekih 15 cm pa tek onda presadjuj. Kako mislis dali dobiva previse vode ? To zavisi dali je ti sipas previse ?
 
20.02.2008
3
0
1
32
The-Prodigy je napisao(la):
Nemas potrebe da je presadjujes jos , pusti je neka naraste nekih 15 cm pa tek onda presadjuj. Kako mislis dali dobiva previse vode ? To zavisi dali je ti sipas previse ?
pa da to i pitam, kako znati dal joj sipam previse vode
 
27.09.2007
30
2
0
40
Vidis po zemlji :facesjump: ne zalivaj dok zemlja ne bude suva. A i jednostavno ces videti po biljci ako preteras sa zalivanjem. Prelistaj malo forum imas dosta postova i slika o prezalivanim biljkama.
 
11.05.2008
3
0
0
41
Pozdrav potrebno mi je strucno misljenje i mala pomoc, zelim zapoceti svoj mali bastenski kutak. E sada od svog prostora koji mi je na raspolaganju stoje podrumi ,u njima postoji struja i vise nego dovoljno mesta za box, ali potrebna mi je priblizno konstantna temperatura tokom cele godine . E tu nastaje mojh prvi problem a to je 12 sati mraka u zimskom periodu, pa sam mislio box oblepiti stiroporom da koliko toliko drzi konstantnu temperaturu. Moj drugi problem je tisina ventilatora znaci kako da izvedem da mi ventilatori rad sto tise? stiropor bi naravno donekle i to ublazijo ali do koje mere da komsijama ne pocnem upadati u oci. Ima jos par problema no za pocetak bih se zadovoljio sa odgovorima na ova pitanja. Unapred veliko hvala
 
27.09.2007
30
2
0
40
Ako ti kuleri stoje na ivericu ili neki cvrsti materijal nista ne brini uopste se ne cuje , a ako planiras da ih stavis na lesonit onda ih smesti u ugao da lesonit ne vibrira. Sto se tice stiropora ??? Kada budu bas hladne noci nece ti pomoci ni stiropor ako nemas neko grejanje unutra. Ti imas luft kod ventilatora tako da ce stiropor drzati malo duze topliji box ali ne i 12 H.
 

Ace

17.06.2008
2
0
0
35
Pozdrav dobri ljudi!Zanima me na koliko para listova obrezujete biljke da bi rasla zbunasto imam jednu koja vec cveta velika oko 80cm sto mi je malo zajebano jer a ih drzim na krovu kuce da me nebi provalili ali nju cu polako da susim pa me sad znima sta da uradim sa jednom novom malom biljkom da bi se razvijala zbunastije
 

ZNX

18.08.2006
13
0
1
Jel mi netko može reći kako treba svjetlo regulirati (tj koliko svjetla/mraka u vegetativnoj fazi, a koliko u fazi cvjetanja), ili nek netko stavi link, znam da je negdje napisano, ali ne mogu naći?
I kako mogu znati kad je biljka u vegetativnoj fazi, a kada dolazi u fazu cvjetanja?
Prvi puta se upuštam u sadnju pa nisam baš previše upućen u te stvari, dakle biljka mi je visoka negdje 15 cm da li bi ju sad trebao staviti pod ozbiljnije svjetlo? Do sada nije bila pod nikakvim svjetlom osim pod prirodnim sunčevim, mislio sam za početak uzeti ono svjetlo što je dovoljno i za vegetaivnu fazu i za fazu cvjetanja.
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
vege 18/6 ili 24/0 po volji ti
cvjetanje 12/12

jubilarni 1000 put postavljeno pitanje čestitamo !!!!:bananallama:
 
04.12.2007
19
0
0
39
Au brate. Citaj, citaj, citaj! Mislim da si mnogo neozbiljno usao u ovo. Koristi pretragu, svega ima. Procitaj one vodice za uzgoj. Procitaj o svetlu. Samo dve teme ispod, imao si o rezimu svetla. Sve ti je na dohvat ruke. Prvo odluci hoces li napolju ili unutra uzgajati. Onda se baci na citanje. Razmotri svoje mogucnosti, pa tek onda kreni sa uzgojem. Sto rece drug Vladimir Iljic: "uciti, uciti i samo uciti!"
 

Ace

17.06.2008
2
0
0
35
Kad se obrezuje biljka dok je mlada novonikla da bi bila zbunastija naravno da ne mislim da obrezujem vec procvetalu biljku?
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Obrezivanje ili HST prema meni ti nije bas i potrebno, ali rezultati so znatno bolji.
Imalo je nekoliko slika na forumu, ali mislim da niko nije imao licno iskustvo, ipak mozda i da gresim jer sam nov clan ovog foruma.
Ali koliko sam uspeo da zabelezim, pojavljuju se slike HST-a i pitanja kako to raditi, ali neki dobar odgovor nisam video.
Za pocetak mislim da ti je dovoljno da odgledas jednu biljku na sto jednostavniji nacin da steknes malo iskustva, a mozda i da radis LST.
Ali ipak neka malo iskusniji clanovi daju neki predlog.
Pozdrav...:ludaci_lol:
 
05.04.2008
15
1
0
44
Mozes da je obrezujes i dok je starija, a mozes i dok cveta, samo bi bilo bolje pitanje GDE se obrezuje, jer ako pogresno radis, neces postici da bude zbunasta, samo ces je izmuciti i smanjiti urod. Citaj teme online o preusmeravanju distribucije hormona, imas online tutoriale kako to da radis, ako bas moras. Ja imam problem sa visinom, pa sam im radio LST, a sada savijam grane koje su se previse digle, izbegavam da obrezujem, a da imam prostora...... voleo bih da ne moram ni to . . .
 

Lucifer

Aktivan Član
13.06.2008
56
0
0
41
alo majstori,

evo jedno kratko pitanje, ako mi netko može pomoći. Gdje se ( u Hrvatskoj )mogu nabaviti oni tajmeri koji bi mi regulirarli da se rasvjeta sama pali i gasi u odredjeno doba?
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
mene zanima sljedece:

u boksu su tri velike zenke na cca 1/3 cvjetanja.. Zbog malog broja lumena i sveopce guzve u boksu, mogu li ja sa biljaka skinuti one najvece listove velicine sake? Hoce li im to nedostajati i ako da, koliko?

rade mnogo sjene unutra pa bi ja najradije to skinuo da hedovi imaju vise svjetla (inace u boxu je LST na sve tri biljke primjenjen)
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Izbjegavaj cjepanje koliko možeš. Više listova bolja asimilacija hranjiva, jednostavno :)
biljke će ti biti zahvalne jer nema stresa,a imaju i zalihe za kraj cvjetanja...
daj slikicu koju

:maryjane:
 

Lucifer

Aktivan Član
13.06.2008
56
0
0
41
Grizem se cijeli dan, jutros sam ostavio proklijalo sjeme, posađeno, što je malo izvirilo iz zemlje , na balkonu..... zaliveno je i sve ali vani je +30 stupnjeva a tek je izašlo iz zemlje...


Jel se moram brinuti da će biti sprženo kad dodjem u 5 s posla?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.