Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Flegy

Aktivan Član
27.01.2007
331
6
0
33
bestineverything.freeforum.ca
zelenikawasaki je napisao(la):
najbolje bi ti bilo put pod noge i gas za zgb...
nije zagreb toliko kompliciran... i ovdje na forumu imas objasnjeno tocno di je koja trgovina i sta ima u njoj... pa ono malo search ili onaj thread gdje kupitit opremu i tamo ti sve pise..
za ove ostale lampre neznam al ja se nebi upusto u to...(sacekaj nekog drugoga da ti nes napise) al ja osobno bi iso s hps (a kontam da ce ti i drugi to rec..)
ugl
sretan put!
pozz

procito sam si vec to dje ima sta i to vec vise puta al sam mislio da si mozda ustedim put i pitam prvo vas iskusne :icon_smile:
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.242
1.702
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
BOLEST
Kupio sam zemlju supstral ili tako nesto .... i nije to nis cudno nego kad sam stavio zemlju u kalice skonto sam da u zemlji koju sam kupio ima malih micro glista , pa me zanima dal neko zna dali gliste stete biljci ili mozda pomazu ??? mislim bacio sam zemlju al me zanima .... *??
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
U pa di botanicaru u koprive
kako bi gliste mogle biljku pojest bogati?

sad odi skupi tu zemlju natrag
i posadi bilje u to!

EDIT
e i jos jedna stvar
:google2:
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
ev jedno mozd mal glupavo pitanje
al ovo me zanima cito radi znatizelje...
jel se modje stavit svjetlo recimo na pod i tako cimat biljke da rastu u stranu po podu i tako ih razvlacit onda s lstom vamo tamo gore dole...
jel ono ako je neki prostor nizak a dugacak ono bilje bi islo na svjetlo pa ono sad neznam sta vi mislite.
p.s.
neplaniram vak gajit neg mi palo na pamet ono cinilo mi se zanimljivo...
 
16.10.2008
1
0
0
41
pardon sto nije tema al jel netko vidio onog groznog RED koja cenzurira sve vas prisutne?? ako da kazite da je cimer trazi
hvala
 

vandalx

Aktivan Član
11.08.2008
113
14
0
37
2 glupa pitanja:
1.Topiranje-kuzim da se capne vrh biljke,no da li ga trebam odsjeć pod kutom ili samo ravno,i da li da rezem cijelu granu(mislim na cijelu internodu) ili tocno ispod lista na vrhu?sa koliko dana vegetacije se to otprilike radi?
2.da li je dobro radit LST i topiranje zajedno,ako da,koje da radim prvo?
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.242
1.702
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
brate vandalx ja sam mislio da sam se sje** kad sam topiro i radio lst istovremeno al nije lose ispalo , topiranje ju malo zakoci u rastu u visinu ali ako ti je visina problem onda se isplati ...

al kontam da je bolje ne topirat ak vec radis lst , jer kako neki kazu da topiranjem nedobijes dva nova vrha vec izgubis onaj glavni ...
kontam da se misljenja oko toga razlikuju....
 
30.09.2008
18
1
0
44
Stoner je napisao(la):
nemoras uopce 20 dana ni taknut gnojivo :D samo voda odstajala ili prokuhana i profiltrirana i sve pet. onda u cvjetanju zagnojis malo po potrebi sa veg gnojivom i ostalo samo Boosteri razno razni po izboru tipa Biocanna Bioboost ili Biobizz Topmax ili od Hesi PK 13-14. i bez previse kemijanja tako da nebi bilo problema .

No da napomenem svim growerima svaki grower koji nema ph i ec metar radi skroz na sljepo tako da je sve to napamet i dosta puta idu i problemi sa kojima se ili pomiris i nosis se sa njima kako znas i umijes ili kupis mjerne instrumente pa tocno znas sto radis .

nadam se da sam pomogao pozz

Dakle, proklijalu sjemenku direktno u taj soil mix? Ne treba ga malo ublaziti mijesanjem sa obicnim humusom ili s jos perlita ili stiropora?

Inace, prvih 20dana cu zalijevati samo vodom i peroksidom (jedan puta tjedno), a u cvjetanju tri puta tjedno 1gnojivo - 2gnojivo - 3voda/peroksid. Lemon skunk je, navodno dobro podnosi visoke EC razine, iako necu pretjerivati s gnojivom, sve mi je jasno (50, pa i manje % i jednako toliko supervita).
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ne nemoras nista ublazavati samo ti nju zasadi u taj soilmix jer je ionako to za klonove i mlade biljke tako pise a ako nemožes naci tu gotovo ista zapravo ista ti je i za palme od composane procitaj iza sastav pa se i sam uvjeri tako da nemas problema što se tiče peroksida ja ga osobno ne koristim nego kod klonova a evo možes i vidjeti moje rezultate sa composanom
EDIT ; perlita vec ima a ima i agrosil-a to je agro sitni pjesak koji oštri korjenje i time stimulira rast
malo je skupa ali je definitivno najbolja komercijalna zemlja ili široke potrošnje koju sam ja uspio pronaci
20 l oko 50 kn ili 10l za oko 28
skupo da ali na kraju da se zna u kakvom biljka supstratu raste i sa kakvim gnojivima se gnoji takav ce otprilike i okus imati tako da ja na tome ne štedim ...


:wave:

pozz i nadam se da sam pomogao , uzivaj u forumu i napravi dnevnik ako možes
 
30.09.2008
18
1
0
44
Jebena slika Stoner, hvala puno na pomoci! Ja osobno ciljam na 30-40g po biljci; 6 biljaka, 400wHPS, envirolite dual 125w (za vegetaciju, a i nakon nje).

Pozdrav!
 
08.08.2008
13
0
0
47
negdje sam procito isad ne mogu vise naci pa ako moze se reci nekako (otprilike)koliko traje vege faz tj kad da se prebaci sa 18/6 na 12/12
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Kad se prebaci na 12/12 je cvjetanje... 18/6 je rezim za vegetaciju.
Cvjetaju vecinom 7-8+ tjedana
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
35
Hej ljudi...imam problem s jednim sjemenom....u vlaznoj vatici je vec oko tjedan i pol dana ali klica nije izbila na vidjelo=) ....stvarno nisam znao sta s njom ,pa sam je sad stavio u malu casicu s vodom i cisto ono da pitam,jeli imao tko iskustva s takvim principom klijanja?ne vjerujem da bi mogo nesto sjeb*t,posto se dosta sjemenaka (drugih biljaka) moze proklijati na isti nacin.....
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
@Ivory

tu metodu i ja koristim i imam 100% uspješnosti vjerovatno kao i sve ostale metode tipa voda u casi i seed drito unutra itd ,..da ih sad ne nabrajam no ovdje se ocito radi o seedu koji nije vise viabilan
moj savjet je da jos malo pustis a onda bacis jer i da bude nesto bit ce to nesto skomplicirano od samog početka
 

vandalx

Aktivan Član
11.08.2008
113
14
0
37
evo ovako,vidio sam na icmagu da dosta ljudi koriste cool white CFL(4000K,oznaka 840) za vegetaciju,koliko je ona bolja od 6500k(cool daylight) odnosno 865,dali ima uopce razlike?
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
obe su ok tako da nemožes pogresiti za veg. može proci spektar bas u rasponu od te dve cini mi se
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.