Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
pa covijek gore je ljepo pitao ekspres odgovor i dobio odgovor od laidbacka koji ga nije ni zanimao on je pitao koliko dana traje veg.faza znaci neko mjerilo kod indoora je 40-50 dana koliko se sjecam , a ovaj mu odgovara koliko traje cvjetanje sad jel sam ja lud ili smo svi skupa al mislim da bolje ljude uputiti na citanje nego sto im dajete odgovore koje nisu ni pitali
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
@Gensbuster sad tek vidim da to je ta ja koristim tu kad nema ove u principu the same shit :D
koristim composanu jer nije jako zagnojena i jako je prozračna i ph ima oko 5.5 tako da se taman izravna ako zaljevas sa vodom iz pipe
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
35
Stoner je napisao(la):
@Ivory

tu metodu i ja koristim i imam 100% uspješnosti vjerovatno kao i sve ostale metode tipa voda u casi i seed drito unutra itd ,..da ih sad ne nabrajam no ovdje se ocito radi o seedu koji nije vise viabilan
moj savjet je da jos malo pustis a onda bacis jer i da bude nesto bit ce to nesto skomplicirano od samog početka

E hvala puno ,ma sjeme je neko zajeba** .....nabavit cu novo pa napravit isto to stait u casu.....bio sam se bojao da se korijen nebi zeznuo ili nes slicno.....hehe....Prvi grow,pa ono,cjeli uzbudjen ,a onda mi sjeme vrati na takav nacin ..hehe....ajd:rasta1:
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
mr.skunk je napisao(la):
pa covijek gore je ljepo pitao ekspres odgovor i dobio odgovor od laidbacka koji ga nije ni zanimao on je pitao koliko dana traje veg.faza znaci neko mjerilo kod indoora je 40-50 dana koliko se sjecam , a ovaj mu odgovara koliko traje cvjetanje sad jel sam ja lud ili smo svi skupa al mislim da bolje ljude uputiti na citanje nego sto im dajete odgovore koje nisu ni pitali

Da je znao sta pita, ne bi to pitao... Vegetacija moze trajati od 1 dana do par mjeseci - sve zavisi sta mislis radit.
 

terrible

Aktivan Član
31.12.2007
67
11
8
39
@vandalx

dat ću ti za primjer phillipsov spektar za 840 i 865 fluo cijevi...
5608604-74c



5608605-376


Dakle 865 daje više plavog spektra...

pretpostavljam da se vani koristi baš 840 iz razloga što je ta jedina dostupna (koliko mi se čini neke varijante sijalica dolaze samo u par varijanti boja, najčešće warm white) ili se koristi u kombinaciji sa 865
 
06.03.2008
6
0
0
49
Pozdrav ljudi !
Evo zime bacimo se na boxove...ha ha. iman par pitanja koji me muče.
box 100*100*160 cm, 4 sative.
Pitanje: 1. 250 ili 400 w hsp ?
2. Dali mi je potribna još koja lampa za to dovest do kraja, ili je to oK ?
3. Nigdi nisam uspija nać odgovor na pitanje, kako zagrijati box kad se svitlo ugasi, a
temperatura u garaži 5-10 stupnjeva. To im nije dovoljno ?
Nadam se da će mi netko pomoći . . .
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
1. 250W ili 400W uz dobru ventilaciju
2. Nije, možeš od početka do kraja sa HPSom
3. Razni su načini, spoji bilo kakvu grijalicu na tajmer ili još bolje na neki termostat ili probaj sa grijačem za akvarij ... maštu na volju.

Probaj progooglat malo na tu temu, imaš masu DIY projekata na stranim forumima.
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
35
Ja napravio box od akvarija.....taman prostoraza 1biljkicu da komotno ima prostora....pa da pitam jeli to ok?u sobi je velika vlaga a box je pokraj prozora,pa bi to moglo goditi biljkama + 2 ventilatora za upuh i ispuh zraka......cekam da sjemenka proklija pa uskoro i slike pod dnevnici uzgoja....
 

terrible

Aktivan Član
31.12.2007
67
11
8
39
Što se grijanja tiče, sjećam se jednom da mi je za gljive trebao grijač pa sam ga napravio od obične lampe... obložio sam je alufolijom da ne propušta svjetlo (ako je to opasno, postoje i drugi načini) Kako već svi znamo da obične sijalice jako puno energije troše na zagrijavanje meni je bilo taman. Doduše, za veći box tvojih dimenzija mislim da bi to bilo premalo, al eto tek toliko da spomenem, možda nekoga potakne na nešto bolje...
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
300 kn grijača podloga za terarije veličine 40x40 cm grije super ja ju koristim za klonove . mislim skuplja malo varijanta li je bar sigurna mislim znaš da nećeš izgorit ili garaža nije bitno. Grijač za akvarije nemoj koristiti jer će puknuti zato jer je to potopni grijać što znači da mora biti u vodi. :D
Ovo što ja imam nije loše ali je malo skupo al opet kupiš i imaš zauvijek :wave:
Inače ljiudi tvoj problem rješavaju plinskim grijalicama manjim za stolne uporabe što je ćak dobro jer gorenjem plina se dobiva i Co2 plin koji je koristan u fotosintezi u svakom slučaju nedaj da ti temperature padaju ispod 16 jer ce biti lose
 
07.10.2008
2
0
1
36
pozdrav svima!!
ovak, imam jedno pitanje... u stanu sam pronašao ovu stvarcicu pa me zanima jel moze to posluzit za grow, a ako da koja bi sijalica isla u to...
evo slike:

pa200004gd8.jpg

reepf9.jpg
retm5.jpg
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
To mi se čini ko da je obično grlo e27 ili ono usko.To si lipo stavi iznad kreveta da vidiš čitat.
 

badzo

Banned
Banovan
16.10.2008
39
0
0
39
najbolje je da otvoris prozor i to bacis,i kupis kako je bog reko....... od krpanje se nepravi poso.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Jao dragi moj moras si jos puno procitati http://forums.vutra.org/unutrasnje-uzgajanje/207-svetlo.html

moj savjet ti je da prije nego sto pocnes postavljat puno da nekažem glupih pitanja prvo procitaj cijeli forum i pogledaj koji film o grow-u za koji cak i imas linkove tu negdje na forumu ali ako ne nadjes youtube i Ready set grow ili I grow Chronic tako nesto si nadji malo pogledaj sto ti sve treba ali prije svega procitaj jer ako si mislis gojiti za sebe nemoj se zavaravati da ti netreba itekakvo znanje o svemu struji ventilaciji kemiji opce znanje biologiji tako da sjedni fino i procitaj cijelo unutrašnje uzgajanje i oprema za unutrašnji uzgoj i na konju si . Ne brini se nije to tako STRAŠNO ja to čitam često radi brisanja starih postova i sl. ako nisi to u stanju nemoj ni pokusavat . ugodan ti boravak na forumu i drži se pravilnika jer će ti svi skočit za vrat :violent018:
 
07.10.2008
2
0
1
36
ok, proštudirat ću po forumu...
ma tek sam se bacio na uzgajanje i zasadio domacicu za probu pa sam mislio nes privremeno isklepat dok ne skupim pare za sjeme i opremu...
u svakom slucaju hvala i uzivajte...
poz
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
35
ja sam kupio 3 stedne zarulje 25w(daje svjetlo ko ona od 125w).Trenutno su ustekane u obicno grlo na zidu....dali postoji koji nacin da se kupi neki ko produzni kabel za grlo ili nes slicno da ih mogu podesiti na daljinu koju ja zelim?jer ovako bi box morao skroz primaknuti zidu a to je frka....
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Kupis duzu zicu i spojis sa grlom...
To sta ti stedna daje svjetla ko obicna zarna nit od 125w ti ne znaci ama bas nista.
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
35
Pa procitao sam da se i sa stednim zaruljama moze gajiti,ako ih je vise ili se varam?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.