Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
zaljevas kada je zemlja suha turmeš prste unutra pa ak su privih 4-5 cm suvi ond zali takšta.. (ovisi o saksijama i koliciini zemlje koliko im treba da se zemlja osusi) a gnojis svako 3-4 zaljevanje sta ja znam pise na forumu tisucu puta vec a ja ljen ko i ti ma mi se neda pogledat.
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
ma znam zeleni da pise tisucu puta ali pise i tisucu stvari, a netko tko je u mjesec dana presao toliko informacija o uzgoju lagano se izgubi... i da, nisam pitao za zaljevanje, naravno da se ju zaljevas kad joj zafali, ono sto me specificno interesira su zemlja i gnojenje specifično za lowr jer tako nesta nisam uspio naci na forumu a ipak je autofl pa ni sam proces uzgoja (iako je laksi) nije potpuno isti kao za duge vrste pa me to zbunjuje...

- malo sam editirao post prije

hvala na trudu
 
14.01.2009
3
0
0
34
sto je to cfl?sorry al nemam pojma sto se tice tih skracenica,kakve da kupim neonke od koliko w,koliko je w potrebno za taj moj box i mislim da ima tu i puno manjih boxova al mi ni netreba nesto veliko posto je to za moj gust i prvenstveno za moju upotrebu...i kolika bi me cijena najmanja izasla a da je dovoljno za normalan rast biljke?pozdrav ljudi iz slavonije.
 
14.01.2009
3
0
0
34
mislim na cijenu rasvijete,daki bi bilo dobro stavit ogledala unutra tako da se svjetlost reflektira?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
da toje dobro pitanje za ogledala i mene zanima ja sam imo tripove da napraviti ceo box i iznutra obloziti ogledalom milim da je to ok al nek kaze neko ko stvarno razume u to ja nemam pojma..
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
ima negdje ili bilo nekada na forumu sto se ogledala tice
a rekli ljudi da nisu dobra da se biljoze nekako same u sebe zaljube
tako da batali to i taka posla:violent018:
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
Beat1 je napisao(la):
zanima me dali ima kakve razlike velike ,kod zalijevanja biljke obicnim putem ili prskanjem...
i zanima me isto tako kod gnojenja?,po drugi put..

ima itekake razlike
drzi se zaljevanja putem korjena,kao pijan plota
a moga bi par puta u vegetaciji ako znas sa cime
al neka te to ne zamara kao ni mene:popcorn:
 
08.11.2005
21
0
0
Treba mi savjet imam box visine170cm sirine 100cm i dubine 50cm i idealne uvjete u njemu za uzgoj. Sada mene zanima da li je moguce u tako malom prostoru uzgojit neku sativu npr.super silver haze ili neku drugu haze? ps.do sada sam odradio 1grow ,drugi je u toku ali sa indikama zescim koje mi bas ne odgovaraju osim za na kauc!
 

Melange Reflections

Aktivan Član
01.07.2008
188
21
18
39
Plava Planeta
Ma mozes i sa cistim sativama u tvom boxu.
Svugde po malo treba da utices i nemas problema...​
mozes je pripitomiti sa LST ili FIM tehnikom.Ili da je rano stavis na cvetanje. Obrati paznju na kolicinu azota u vegetaciji.​
 
08.11.2005
21
0
0
Melange Reflections je napisao(la):
Ma mozes i sa cistim sativama u tvom boxu.
Svugde po malo treba da utices i nemas problema...​
mozes je pripitomiti sa LST ili FIM tehnikom.Ili da je rano stavis na cvetanje. Obrati paznju na kolicinu azota u vegetaciji.​
to sam predpostavljo, mozda odmah na 12/12 ili eventualno desetak dana vegetacije jer me je strah da ne preraste box jer gdje kupujem sjeme prodavac me dvaput odvratio od sativa
ko da mi je mali box i da nisu lagane za uzgoj za pocetnike kao indike? Za lst neznam bas jer samo za vikend mogu bit sa biljem a taj FIM- niti nemam pojma sta je to pretpostavljam topiranje ili neko obrezivanje?! Nerazumjem kako mislis da obratim na kolicinu azota u vegetaciji? Sta treba zemlja ili gnojivo sa vise ili manje azota u vegetaciji ne kapiram?
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
prekopavam forum po milijuniti put u potrazi za nečim za što sam siguran da sam vidio, ali nema šanse!
naime, negdje je bio izračun lumena po biljci, ili prostoru a sad nema pa nema! zna li itko ili sam ja to sreo negdje drugdje?
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
e deda znam tocno o cemu je riječ i na sta mislis
ali i sto ko iti vec par dana lutam besciljno okolo....i nenadjem...
pa sad jelsmo mi ludi ili zbunjeni?
 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
za kvadrat prostora optimalno25-30 000 lumena
minimalno 20 000
sve ispod toga je li la al da se izvest la la
bla bla
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
dakle razmišljam na glas sad: ako je na metar 30000, na pola metra je 15000, a 12 štednih daje 17400 što je znači više nego dovoljno.
znam da bi hps bio bolji i jednostavniji i sve to ali zanima me za slučaj cfl-a i isključivo cfl-a
hvala na informaciji, žešći si od googla!!!
imaš neki link?nije da ne virujem, nego volim proučavat!!!

eh da, i ludi i zbunjeni i sve što mladi vole i ništa ljudsko nije nam strano ;)
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
deda, mislim da postoji bolje reshenje od shtednih, imash cfl 200W koji daje nekih 13000 lumena a koshta oko 30 evrica. Super varijanta ako shljakash bez HPS-a. Mozesh da dodash josh jednu-dve stedne druge boje i reshio si stvar...

pozdrav
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
slažem se, u potpunosti, ali kako ono, bolje vrabac u ruci nego golub na grani, odnosno bolje štedna u ruci nego cfl 200w preko grane! ;)
ja sam ti outdoor veteran, a zimi se igram. s obzirom da sam igrom slučaja pun štednih od 23w i plavih i crvenih, šteta da stoje. pa računam malo koje su cifre lumena, wata, struje i tako to.
 

Melange Reflections

Aktivan Član
01.07.2008
188
21
18
39
Plava Planeta
jer gdje kupujem sjeme prodavac me dvaput odvratio od sativa
ko da mi je mali box i da nisu lagane za uzgoj za pocetnike kao indike?
To je istina da je malo zahtevnija nego indika,ali ne nesto posebno zahtevna.​
Probaj pa ces videti.​
a taj FIM- niti nemam pojma sta je to pretpostavljam topiranje ili neko obrezivanje?!
ako odseces vrh,na tom mestu ce se pojaviti dva izdanka.To ti dode topiranje.
FIM tehnika je kada vrh biljke ne odseces potpuno nego ostavis jednu cetvrtinu.​
Na tom mestu neces imati 2 vrha,nego 3,4,5 komada​
i tada ti je sve u jednoj ravni i svetlost je lepo rasporedena po vrhovima.​
Ne razumjem kako mislis da obratim na kolicinu azota u vegetaciji? Sta treba zemlja ili gnojivo sa vise ili manje azota u vegetaciji ne kapiram?
ni jedno ni drugo,vec treba da je umereno hranis azotom.​
Ako joj das puno izduzice internode,ako das premalo zakrzljace.Posto nemas PH/EC/CF/PPM metar,ti gledaj boju listova.​
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.