Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
36
o cemu vi raspravljate: hahahahahahaha....
kakvi profesionalci i pocetniki ak si svatko nemoze naci na forumu koliko je lumena potrebno za odredjenu kvadraturu i koliko lumena ima koja lampa radije nek ne gaji nista - moj savjet
mene sta god zanima trudim se da nadjem tu na forumu a ako bas nemogu naci onda cu da pita,
e zaboravi reci da sam primjetiO da tu ima dosta ljudi koji mogu citati dan-noc a da nece skuziti nista
 

tambura

Aktivan Član
14.11.2008
119
12
18
52
imam 4 ww biljkice koje su sad 30cm i 4 mexican haze biljke koje su 10cm.a napolju je super vrijeme pa razmisljam da ih stavim van na normalno sunce.smije li se mjesati sunce i lampa-da ne dozive stress?
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
36
ma nece i biti preveliki stres ako samo jednom i tako prebacis, doce one k sebi
nis se nesekiraj samo i stavi vanka
 

tambura

Aktivan Član
14.11.2008
119
12
18
52
Flegy je napisao(la):
hehe a cuj oslama da su svi ko ti svi bi bili profesionalci al nekima se jednostavno neda citati i truditi se pa rade da sve dobiju na gotovo i sa sto manje truda :D
kaj ima i tema kombiniranog uzgoja ili...:evilking:
 
03.05.2009
17
0
0
32
evo ovako da li je dobar ovaj omjer zemlje,čisti humus pomiješan sa pre-mixom,omjer bi bio 60%humusa i 40%pre-mixa,ph obje zemlje bi bio 6,5......
Kada bi napravio taj omjer zemlje bi li bilo potrebno dodavati neka tekuća gnojiva u fazi vegetacije ili bi biljci bilo dovoljno hranjivih tvari iz zemlje,i da li je potrebno u fazi cvijetanja dodavati neka tekuća gnojiva ili biljka ima sve iz ove zemlje,ako je potrebno koliko puta i u kojem omjeru se stavlja....
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
Flegy je napisao(la):
profesionalci sklepaju svjetlo od bilo kakvog svijetla s izacunom lumena i koji spektar treba vise u kojoj fazi...a mislim da to bas i nije lako za pocetnike najlakse naci djelove za hps lampu spojit ju i deri po uzgoju :)

eto to je moje misljenje :costumed-smiley-027

a sta je teze kod spajanja stednih nego kod spajanja hps-a?
za stedne bar ekipa moze tatu doma pitat kao ce... hahaha
inace, hps je preporucljiv za sve, ne za pocetnike. sumnjam da ce se netko odreci hps-a nakon sto vidi sto ta lampica moze, osim ako nije neka sila prilika u pitanju. za male grow-ove je skoro svaki tip svijetla dobar, ali daj naslazi 1-2-3kW stednih.....
 
03.05.2009
17
0
0
32
loshmy je napisao(la):
evo ovako da li je dobar ovaj omjer zemlje,čisti humus pomiješan sa pre-mixom,omjer bi bio 60%humusa i 40%pre-mixa,ph obje zemlje bi bio 6,5......
Kada bi napravio taj omjer zemlje bi li bilo potrebno dodavati neka tekuća gnojiva u fazi vegetacije ili bi biljci bilo dovoljno hranjivih tvari iz zemlje,i da li je potrebno u fazi cvijetanja dodavati neka tekuća gnojiva ili biljka ima sve iz ove zemlje,ako je potrebno koliko puta i u kojem omjeru se stavlja....


Dajte ljudi pomagajte,zna li ovo netko.....
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
36
loshmy je napisao(la):
Dajte ljudi pomagajte,zna li ovo netko.....

Za prvi mjesec dana ima dosta hranjivih tvari a nakon toga ako ces drzati na vegetaciji nadjubri s pola doze i ovakvih postova ima mali milijon, nitko ti nije odgovaro posto je sve napisano sam malo vise se trudi citati:read:
 
27.03.2009
25
1
0
38
evo jednog pitanja

Drug ima par biljcica tacnije 4 kom. gaji u stanu u sobi. direktno sunce dobija tek oko 3h... planira da uzme cfl 200w 6400k 13000 lumen.. plavu da koristi u fazi cvetanja a crvenu u fazi vegetacije kao dodatno svetlo...
Da li mislite da je to dobar izbor ili pak ako nije iznesite vas predlog?
:)
 

Headonist

Aktivan Član
03.01.2009
170
18
18
34
ma dobar je to izbor, ja svoj grow radim sa 100w cfl-a i napreduje iznenađujuće dobro.
a kako bi tek izgledalo sa 200... :D
 
17.05.2009
3
0
1
45
preparat se zove RADIFARMproizvodjach je valagro inteza iz toskane italija..svojim ocima sam video da pravi chuda po pitanju rasta korena i same biljke..problem je sto ne znam gde ga ima po zemljama bivse juge..moze li mi neko reci molim vas?
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
45
milan.vts je napisao(la):
evo jednog pitanja

Drug ima par biljcica tacnije 4 kom. gaji u stanu u sobi. direktno sunce dobija tek oko 3h... planira da uzme cfl 200w 6400k 13000 lumen.. plavu da koristi u fazi cvetanja a crvenu u fazi vegetacije kao dodatno svetlo...
Da li mislite da je to dobar izbor ili pak ako nije iznesite vas predlog?
:)


sve 5 frend al mslim da il si krivo piso ili....??!!??
konbinacija je OK al obrnuto plavo-crveno (ovo šo je boldano) kapiš...!!?!!
ZDRAVOO:sun2:
 

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
44
Ljudovi cao :)

Posto me mrzi da cekam outdoor resio sam prvi put da probam in :)
proklijao sam 4 semenke nekog hibrida (tako zovu) zasadio u male saksijice i niklo mi juce dve,dve cekam :) Ove dve su se malo izduzile ( ne mnogo,ali jesu u odnosu na outdoor) pretpostavljam zbog osvetljenja jer su bile na 4 cfl-ovke,3 daylight x 20w i 1 warmlight x 20 w pa sam malopre ubacio jedno zivinu sijalicu od 125 w sa prigusnicom a cfl sam ostavio isto :)
Da li ce to biti dovoljno osvetljenja?
Box je polovina ormara,deo za kacenje stvari sirine i dubine nekih 50 cm a visine 160 cm.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
nolle priblizi sijalice blize biljkama kolko mozes sa cfl 5cm od vrha biljaka... i neki ven da duva po vrhovima biljoza.... ja sam sa cetiri odradio do kraja...
kakva je ta zivina poslikaj malo sve ovako ces tesko dobiti odgovor.... baci slike svega sto imas pa ces videti sta ljudi kazu....
 
17.05.2009
3
0
1
45
jedno pitanjce ako moze :p dobio sam kemirin fertikare za prihranu..3 pak. po 2 kg..receno mi je svaki da dajem po 15 dana a poslednjih 15 dana samo cistom vodom..odnos npk im je za prvi 14-11-25 za drugi 24-8-16 za treci 10-5 26 moze li mi neko reci valja li to chemu? hvala unapred!
 

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
44
ZOKI je napisao(la):
nolle priblizi sijalice blize biljkama kolko mozes sa cfl 5cm od vrha biljaka... i neki ven da duva po vrhovima biljoza.... ja sam sa cetiri odradio do kraja...
kakva je ta zivina poslikaj malo sve ovako ces tesko dobiti odgovor.... baci slike svega sto imas pa ces videti sta ljudi kazu....

Evo druze :)
Ventilator imam vec,a zivina ti je ona sto sija sa bandere :) ali ona vise daylight(ne pitaj odakle mi)
fotografija185.jpg

biljcice
fotografija183.jpg

Box,ne znam sto je losa slika ovako:( Od poklopca napajanja kompa sam napravio nosac za cfl-ovke
fotografija184.jpg

pogled odozdo :)
 
03.05.2009
17
0
0
32
evo ovako nabavio sam sjemenke,a posadit ću ih tek za neka tri mjeseca,pa me zanima ima li netko dobar savjet kako da ih očuvam za to vrijeme,di ih trebam držati itd.

HVALA
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.