Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Noname_

Aktivan Član
26.03.2009
235
0
0
34
ra[S]ta;116421 je napisao(la):
Unutarnje uzgajanje...savijeti!

evo ovako, planiram sad poceti po prvi puta nekakvo unutrnje uzgajanje. Prostor imam (nekih 15 m2), rasvijetu planiram kupiti ali ne nikaku ultra odlicnu niti previse skupu, zadovoljan bi bio sa minimalnim standardom (ponavljam da mi je ovo prvi indor). Imam ponesto iskustva sa vanjskim uzgajanjem (sve je to na pocetnickoj razini). To sve ujedno znaci...
1. Prostor imam
2. Rasvijetu planiram kupit (savijet?)
3. Neplaniram nikakvu ventilaciju stavljat (znaci, zraka ima, ali ventilacija je preskupa)
4. Sjeme...planiram naruciti nekakvo sijeme iz http://www.growshopalien.com (savijet?)
5. Posude, zemlju, tajmere i struju imam (tajmer za svijetlost, idelan za pocetak uzguja?)

Trebalo bi mi par savijeta znaci...Hvala unaprijed...



Izgleda sve oke samo si daj malo truda i citaj jos vise i prati sve...sjeme uzmi sativicu neku
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Znači možeš kupit žarulje za 15m2 al ti ventilacija preskupa?
Dakle...15m2???
WTF???
Ovakve me gluposti istjerat će sa foruma...aloooo babadroge i seratoriii đe ste baaa!
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
ra[S]ta;116421 je napisao(la):
Unutarnje uzgajanje...savijeti!

evo ovako, planiram sad poceti po prvi puta nekakvo unutrnje uzgajanje. Prostor imam (nekih 15 m2), rasvijetu planiram kupiti ali ne nikaku ultra odlicnu niti previse skupu, zadovoljan bi bio sa minimalnim standardom (ponavljam da mi je ovo prvi indor). Imam ponesto iskustva sa vanjskim uzgajanjem (sve je to na pocetnickoj razini). To sve ujedno znaci...
1. Prostor imam
2. Rasvijetu planiram kupit (savijet?)
3. Neplaniram nikakvu ventilaciju stavljat (znaci, zraka ima, ali ventilacija je preskupa)
4. Sjeme...planiram naruciti nekakvo sijeme iz http://www.growshopalien.com (savijet?)
5. Posude, zemlju, tajmere i struju imam (tajmer za svijetlost, idelan za pocetak uzguja?)

Trebalo bi mi par savijeta znaci...Hvala unaprijed...

...daj ne zajebavaj nas sve ovde :eek:hno: 15m2 ti nije "skupo" osvetliti,
a skupo ti je ventilirati :eek:hno: ...uff...

...zbog ovakvih pitanja ( @rata nema drektno veze samo sa tobom ) forum nam se sve više puni glupostima...evo npr. u jednom je postu sve objašnjeno u vezi svetla i onda se neki mudrac nadje i pita "...a jel može 865 6500K..."

postoji PRETRAGA (skroz gore) klik i onda u
Search by Keyword Keyword(s):

upisati pojam za koji treba informacija....pokušati nekoliko puta, potrošiti bar 10min na čitanje i onda tek pitati....

Nije mi namera nikoga podcenjivati, i sam sam na 1.grow-u ali mi je pun k**c čitanja jednih te istih nečijih bespotrebnih maštarija i "kao" planova...
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
"Trebalo bi mi par-a savijeta znaci...Hvala unaprijed..."

to prvo onda, lahko čemo bratoreee...
 
31.03.2009
14
0
0
34
Jbt!
Pa koliko ja znam rast biljaka je nemoguc bez svijetla, a bez ventilacije???
15m2...lol, to sam reko da imam toliku prostoriju a ne da planiram toliko osvjetlit prostor...
P.S. Doso sam ovdije po savijet, a ne po neke djecije fore...@No_Name hvala!
 

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
moze li mi neko pomoci kako i gde da nabavim seme? da li ima neko iskustvo sa online kupovinom i koliko je to sigurno na ovim nasim prostorima? Ja sam u Srbiji, da li salju za Srbiju i koliko je bezbedno?
 

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
moze li mi neko pomoci kako i gde da nabavim seme? da li ima neko iskustvo sa online kupovinom i koliko je to sigurno na ovim nasim prostorima? Ja sam u Srbiji, da li salju za Srbiju i koliko je bezbedno?
 
08.10.2009
1
0
0
39
imam neke fine sjemencice al nemam nikakva pomagala,osim saksije,zemlje i jedne neonke,pa me interesuje sta mi je sve neophodno da bi mi naraslo neko cvijece,prije otprilike mjesec dana zasadio sam tridesetak proklijalih sjemenki neke strasne vuve,narasle su 10-ak cm,i onda nista,sta da radim?
 
11.10.2009
12
0
0
32
Pozdrav! Imam problem sa klicama. Seme je proklijalo i ubacio sam ih u zemlju oko 18 h u petak i primetio sam da nema nikakve promene da se nista ne pojavljuje i izvadio sam seme iz semlje i video da klice nisu nista napredovale. Da li da jos sacekam ili da stavim novo seme na klijanje? I koliko od prilike treba vremena da se klica razvije?
Ovako izgledaju:

[URL=http://img7.imageshack.us/i/semeproklijalo.jpg/] [/URL]
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pa nebi trebalo da bude problema .. samo im daj toplote od gore da malo zivnu ..
nemoj da ti je zemlja jako mokra jer ce ti semenke propasti ..
ja to stavim ispod radijatora al jos nije grejna sezona pocele (ili jeste?) inprovizuj nekako .. pa javi sta i kako.
 
31.03.2009
14
0
0
34
Gawrey...ako ti je klica proklijala i ako si ju stavio u vlaznu zemlju (znaci zemlja nesmije biti natopljena vodom), posudu u koju si stavio sjeme, prekrijes sa npr crnom vrecicom i stavis gumicu oko posude da drzi vrecicu...taj proces bi trebao trajati dva-tri dana, nakon toga maknes tu vrecicu i biljka moze ic pod svijetlo/sunce!

Sve sto te zanima detaljnije pogledaj ovdije... http://vutra.org/unutrasnji-uzgoj.php
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.