Pomoć - trudnoća

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
toni je napisao(la):
dobar dan, trebam pomoć oko nečega.
cura mi je trudna i zanima me jel ima koja žena na forumu koja je pušila u trudnoći i jel sa djetetom sve u redu?
bilo kakva informacija je dobrodošla

U ovom slucaju veca ste briga vas dvoje od djeteta.
Marihuana, kako se tvrdi, ne izaziva ovisnost pa bi trebalo da razmislis da li je curi primarnije kratkotrajno zadovoljstvo ili briga oko djeteta. Ako dijete zanemarite posledice ce biti veoma negativne i dugo ce da traju, mnogo duze od dva sata uzitka. Zbog cega duvati kad je "high" izazvan roditeljstvom mnogo jaci od onog koji vam konoplja moze ponuditi. Strpite se malo, kad vas dva sicusna okceta prvi put pogledaju necete imati zbog cega da se grizete, jer za najuzviseniji osjecaj koji covjek za zivota moze osjetiti ne smije da bude grize savjesti. Gdje savjest grize iskrenoj i potpunoj sreci nema mjesta da pomiluje :)
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
moja mama je pusila u trudnoci sa svom djecom manje vise i svi smo zdravi i zivi i pametni svih petero djece
a i zadnih par istrazivanja po tom pitanju dokazalo je da kanabinoidi nemaju stetnih utjecaja na djecu dapace stimuliraju kreativnost i razmisljanje u ranom stadiju djetetova mozga sto bitno utjece na povecanje inteligencije djeteta

i moje tri prijateljice su pusile u trudnoci i imaju jako pametnu i zdravu djecu

misli jednoj od njh je doktor prepisao normabele 2 do 3 put na dan po jedna mislim da su bile one najslabije al opet bi ja rade zapalio 3 put nadan nego pio 3 put na dan po pils i sjebo i svoju i djetotovu jetru i stotsta drugo
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Kod nekoga marihuana izaziva teske paranoje, shizofreniju, depresiju itd., pa iz tih razloga nije pitanje hoce li se dijete roditi inteligentno vec je pitanje hoce li se uopste roditi. Sto se hrane tice, poseban osvrt na GMO, pitanje je u sta ce naredne generacije mutirati. Dokazano je da mnogi aditivi izazivaju teska oboljenja, pa su jos uvijek u upotrebi, jbg konzerve imaju pozamasan rok upotrebe a steta ih je pobacati.
Post porodjajni stres kod porodilja je opasniji od svega sto nabrojasmo, sto se tice djetetove sigurnosti i ako budemo pisali sve moguce negativnosti isparanoisacemo nam dame koje ovo citaju, a mogu zamisliti ako zapale neki cvjetic koji baca na tu stranu, pa njima kita nece biti na pameti godinama, imace fobiju od kite :)

Neka su nam sretni svi cije su mame duvale, nek su zdravi i veseli, ali ako u takvoj situaciji mame ne mogu da se suzdrze onda moramo razmisliti o ovisnosti koju marihuana izaziva ili ne izaziva. Nesto ne stima.
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
samo da nabacim,poznam dvije cure koje su duvale cjelu trudnoću te i dalje duvaju a klinci napreduju :) no to nije razlog da i ona duva,ja bi igro na sigurno ;)
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Znaci, poanta cijele ove price je da OČITO se dijete neće roditi bez mozga ili sa 3 ruke ako bude pušila mama u trudnoci, ali ako mama ima IKAKVE "crne misli" u vezi toga da ako puši u trudnoci da ce nesto biti, onda je bolje da ne puši, jer ponekad i placebo zna napraviti najveće sranje....

Vasa odluka (tj njezina) i nitko drugi vam nemoze reci sta da napravite osim vas samih. :)
 

boss117

Zen
01.03.2014
96
180
33
Tristan da Chunha
ako su glupi roditelji, djete se ne moze inteligentno roditi kad bi pusila 20 jointa na dan, tako da manite vi to, inteligencija, kao i sve ostalo se nasljedjuje tj jest ukrsta jednostavno, dijete ne moze imati 2m, ako njegovi roditelji u prosjeku imaju 1,70 (moze, ali ako mu se poremete hormoni, pa izraste u diva i obrnuto).
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ko prvo to nema veze sa temom sta ti govoris, ko drugo neznam ako se imalo razumijes u genetiku ljudi, jer da se razumijes nebi pricao ovakve gluposti.

Kako moj prijatelj može imati 2.05 ako su mu i mama i tata oko 180, manje više?

Zasto moj drugi prijatelj ima plave oči ako mu starci nemaju?

Dosta gena se povlači od babe i djeda tako da ti ta priča ne drzi vodu, drugo, kakav POREMECAJ HORMONA??? wtf dude, znas sta su hormoni jelda?

Trece, znam mnogo likova koji su pametni a starci su im "tudumi" neki nisu skolovani, neki ovo neki ono, tako da ni to nema veze s vezom sta pricas, a ovo u vezi 20 jointa, ako ce neka trudnica pusiti 20 jointa svaki dan, osobno cu joj doci i zvati socijalnu i policiju ako saznam za to :)



...check yourself before you wreck yourself...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saul Goodman

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
kod zdravih jedinki maruhuana nikad nece dovesti do paranoje i sizofrenije ona moze to potaknuti samo kad se radi o vec ostecenoj psihi i to samo kod nepravilnog uzimanja tj u takvim slucajevima treba paziti na strain i sa odredenim streinom tj kanabinoidom se moze postici i oporavak kod tjeskobe,sizofrenije,paranoje,ptsp i takovih psihickih poremecaja
 

boss117

Zen
01.03.2014
96
180
33
Tristan da Chunha
@Big.L Ima veze jer ti pricas o Jamajci kakve veze ima Jamajka sa nama, njohove generacije sve puse tako da su im organizmi razvili prirodni stit.
Poremecaj hormona rasta npr? Znas Messija ( to ti je fudbaler trazi na google) e on je prestao da raste vrlo mlad zbog poremecaja hormona rasta, pa su mu ubrizgavali sinteticke hormone da naraste koliko toliko, a ovo je zena koja je imala isto tako poremecene hormone pa je rasla nevjerovatno brzo: http://www.sutra.ba/slike/zanimljivosti/najvisa-zena-na-svijeta.jpg
I da... da li si cuo za DNK covjeka po njemu se moze znati ko je ti brat, deda, otac, sestra, rodjak i sve ostalo. "Dosta gena se povlači od babe i djeda tako da ti ta priča ne drzi vodu" haha pa sta mislis od koga su roditelji dobili gene nego od babe i dede tog djeteta haha.

Nisi inteligentan, ako zavrsis skolu, inteligentan si ako sa sprdnjom zavrsis skolu slicnim ocjenama, za razliku od ovog sto je se raspadao od ucenja, uz to postoji vise vrsta inteligencije, npr: ljudima kojima ide sport i dobri su u tome jel mislis da on nije inteligentan, ako nije skolovan, a sabija u Basketu i pritom zaradjiva milione, a ti inteligentan jer si zavrsio fax i zaradjivas 500 eura mjesecno.
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Sad idi do kraja lanca i offa i zapitaj se zasto on prima tolike pare a sutira loptu ?! . Odoste mnogo bezveze .

I ovo da su roditelji glupi dete ne moze da bude pametno . Strasno nemam reci za receno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
Big L je napisao(la):
Kako moj prijatelj može imati 2.05 ako su mu i mama i tata oko 180, manje više?

Zasto moj drugi prijatelj ima plave oči ako mu starci nemaju?
možda zato što su ih poštari i komšije pravile... :p

šalu na stranu,ovo je jako škakljivo pitanje i prije svega mislim da tu nikome ne treba nametati svoje mišljenje,tako da sigurno nikome neću reći da puši ili ne puši u trudnoći
ali zato mogu dati svoj primjer,tj. primjer moje žene....ona također puši travu,i redovno me prati u pljugama kad joj situacija dozvoli,ali nije se htjela zajebavati u trudnoći s tim,jer nije htjela da nedaj bože šta ne bude u redu,da se grize da je to radi trave,jednostavno je prestala s pušenjem od dana kad je saznala da je trudna do dana kad je prestala dojiti...bila je u par navrata izložena dimu i pasivnom udisanju dok bi ja recimo zapalio,ali to je to,aktivno pušenje u trudnoći kod nje je bio veliki no no...i nije joj bio problem ostaviti travu na tih godinu,godinu i pol,brzo bi se vratila u formu. :D
i ja s tim nisam imao problema,to je ipak njeno tijelo i ona je čuvala to dijete tih 9 mjeseci u sebi,tako da sam poštivao njenu odluku...sada sam otac dvoje prekrasne zdrave dijece i sretan sam što je moja žena odlučila ne pušiti u trudnoći...a tako bih savjetovao svim budućim očevima,nemojte forsirati i pustite vaše bolje polovice da same odluče hoće li pušiti u trudnoći ili ne,opet to sve zavisi i od žene do žene,psiha također tu igra veliku ulogu....jer opet,s druge strane,nedaj bože da s tim malim stvorenjem nešto ne bude u redu,cijeli život ćete se gristi i razmišljati je li to od trave ili ne...tako da je moje mišljenje da se treba strpiti i pričekati,bit će prilike za pušenje,a i što kaže opa cupa,treba tom malom stvorenju dati pravo izbora,i ne treba ga od začetka gušiti u dimu. ;)
svako dobro želim i da sve prođe u redu sa trudnoćom,pa kad žena prestane dojiti da možete s guštom podijeliti pljugu....

p.s. ako ti ikako prilike dozvole,odi sa ženom na porod i budi s njom,to je jedno prekrasno iskustvo koje se ne može riječima opisati i koje ćeš pamtiti cijeli život. ;)
 

harihoudini

Aktivan Član
28.08.2016
143
863
93
Planet Zemlja
Znam da je dosta vremena prošlo od zadnjeg komentara,ali moja vizija je ovakva...
Živciranje,stres ,opterećenost i općenito negativne emocije u trudnoći su dokazano štetne u trudnoći(riskira se pobačaj,prijevremena trudnoća...).
A vutra normalizira emocije...samo opušteno i dok je umjereno , smatram da je ok.
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Živciranje,stres ,opterećenost i općenito negativne emocije

Ako si pod takvim emocijama tesko ce ti kannabis popraviti raspolozenje. Moze te samo baciti u jos veci bed. (a u slucaju trudnoce to bi moglo biti kobno po majku ili dijete)
Mara se pusi kada si raspolozen, kada se osjecas normalno, a ne kada si nervozan i pod stresom pa zapalis da popravis raspolozenje.
 

harihoudini

Aktivan Član
28.08.2016
143
863
93
Planet Zemlja
budalin sry ali se ne slažem s tobom.To je ljekovita biljka ,koja između ostalog služi za opuštanje(a sam znaš da omjer spojeva u biljci utječe na način djelovanja na konzumenta),tako da...sorta i količina su presudni u tome ,dali je kanabis štetan ili dobrotvoran kod trudnica...peace