Potrebna Pomoc: Orezivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
23.02.2017
0
1
3
28
Drugari, potrebna mi je mala pomoć, već sam počeo lagano da spremam sajt, ali evo tražim po forumu već dobrih četiri sata, ali nigde ne mogu da nađem pomoć oko orezivanja. Jebi ga, prvi put sadim ove godine, i želim da se potrudim da imam što više prinosa. Želim da se uputim maksimalno oko svega, pre nego što počnem bilo šta, nadam se da ne zamerate što sad pišem.

Čitao sam malopre temu ''treniranje'', e sad, meni najiskrenije onde ništa nije jasno, niti kada se kida vrh, niti bilo šta, potrebna mi je tu mala pomoć. Takođe, pošto ću saditi na planini, koja je nekih 1100m nadmorske visine, prošle godine je moj ćale nosio zemlju na ph ispitivanje, i ph je bila 6,3. Da li tu nadmorska visina može da utiče? Sajt je inače tokom celog dana osvetljen, na malom brdašcu, tako da i u letnjim danima što se kaže ''pirka'' vetrić, nije joj vruće, a opet ima sunca. Svaka pomoć je dobro došla!

Peace! :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Prater

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Pa ne postoji orezivanje u onom voćarskom smislu, sve su to treninzi. Taj koji tebe zanima zove se topiranje i izvodi se najpre na vrhu biljke, iznad nodusa(deo odakle počinje grananje) kad biljka ima već što bi se reklo 4 sprata(kata). Kasnije po potrebi mogu se topirati i bočne grane.
Tako da pročitaj opet tutorijal o treninzima, pa pitaj konkretno šta ti nije jasno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.