Prepustena sama sebi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
To ti je moja zivotna deviza, "strpljen spasen" :D Nije problem izdrzati,ovo sam brao dva cvijeta samo radi testa. Ja sam malo vise limitiran(opterecen)vremenom,moram da palim uskoro,grow odradjujem kod dede na selu. Dakle moram je osustiti i adekvatno smjestiti,pa zato malo uzurbano djelujem,da mi je deda ne sprzi :) da smota uz krdzu. Iz linka koji mi je dao Cili sam procitao da ovi mlecni trihomi stvaraju osjecaj euforije,a meni i to odgovara. Rastu li cvjetovi jos ovih dana,i kako se vrsi ovo ispiranje o kome svi pricaju??? Predpostavljam da je to radi detoksa biljke
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Upravo zato te i savjetujem da još malo izdržiš, jer upravo sada do punog Mjeseca se inteziviralo punjenje cvijetova. Ja na svojima vidim ogromnu razliku u odnosu na tjedan-dva prije.
Mliječni trihomi + 30% crvenkastih je idealno. Imat ćeš i dalje osjećaj euforije, samo što će efekt duže trajati.
Ispiranje, ilitiga flush se odrađuje u indooru, u outdooru nema potrebe, jer kiše isperu dosta toga, a u pitaru se mora (treba) ispirati da ispereš gnojiva.
Ako baš hoćeš, možeš pola ubrati danas, a polovicu malo kasnije, i imati ćeš osobno iskustvo, koje ti ne može dočarati nitko.
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Odgodicu branje tih 8 dana,i ja sam primijetio da su cvjetovi gusci,dobijaju na masi. Praticu i boju lisca,kao jedan od indikatora zrelosti. Posto nisam stavljao nikakvo djubrivo 2 sedmice jer sam procitao da se u zadnjoj fazi ne gnoji i ne zalijeva,da li bi imalo efekta da im dodam neku blagu dozu crvene plantele???
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZIKA0411

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Mudra odluka. :thumb:
Nema blage doze...ili full tretman, ili ništa ;)
Rađe nemoj ništa, neka se očiste od kemije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Jos malo trihomaa.....

Zatim boja lisca koja sada dominira na dvjema biljkama......

I izgled biljaka i cvjetova....

Pogledajte prilog 23680

Eee sad... ja nijesam do prije dva dana ni znao sta su trihomi,ali sam probao ove moje cvjetove
sa mlecnim trihomima,koji su sada jos mlecniji....i odusevljen sam.Zaista jesam,i ja bih ubrao dvije biljke,a jednu prema Jonesovoj preporuci ostavio jos 7 dana.....pa me interesuje da li pravim gresku,sudeci po ovim slikama,ali ponovo podsjecam da sam odusevljen kako voza ova dzidza :D
 
Poslednja izmena od urednika:

ImbraGrabarić

Aktivan Član
02.03.2013
543
2.855
93
možeš sad a možeš i za tjedan dana ako uvijeti dozvoljavaju
ili dio sad a dio kasnije pa da sam vidiš jel ima i kakva je razlika u tjedan dana ili kolko isspadne
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jones_Davy

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Ma javljaju neku kisu djavolju ponovo za naredni period.....a ja sam izgleda jedini koji je gajio vani a da nije pokupio plijesan...pa ne bih ni sada,pogotovu nakon vrucih dana koji su bili ovdje kod mene, 20 C . Berem u nedelju,a jednu cu za 7-8 dana,cisto da vidim razliku izmedju mlecnih i smedjih trihoma
 

brujo

Aktivan Član
03.04.2014
151
339
63
Kidaj to, dobro je.
Ali, nisi još siguran od plijesni, tu je još i sušenje...
Sad budi pažljiv, da ti i završnica bude na nivou... ;-)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Sa srecom gotovo :D Javljaju kisu u narednom periodu,i nisam se smio kockati.... Unesene su danas po suncu,dakle suve su,zakacene da se suse u mraku.... Prva 3 dana ih ostavljam ovako,da listovi prekrivaju hedove,zatim cu ih trimati i susiti jos 10 dana,a onda u tegle.... dakle 3 faze susenja,a malo cu ih drzati u papiru prije tegli.... U tegli ce da borave minimum 3 mjeseca,a onda ide prava proba :D Tretman ala prsut,i to Zlatiborac ;) Ko zna bolji prsut neka javi :D

Evo kakav im je novi ambijent

Ako sam ostavio prostora nekoj sugestiji ili pak ispravci,izvolite...

zub.JPG
 
Poslednja izmena od urednika:

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
To sam ja procitao na podforumu,da se suse hedovi(budovi) ispod listova nekoliko dana,znog toboze neke postupnosti,da se tako izrazim,ali, ako vi kazete da ih micem to se zavrsava odmah sjutra , vocarskim makazama je sve gotovo za 5 minuta.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MalaMaca

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Pogledala sam dosta o susenju i curingu i ovaj lik to dovodi do savrsenstva,isprobo je vise nacina susenja i curanja i izabro najuncinkovitiji i objasnjava zasto i kako i zbog cega se sve radi.....:)

susenje:
http://www.youtube.com/watch?v=NKPbXRAv6YA

Kjuranje:
http://www.youtube.com/watch?v=PqoI4JkBZ1U
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Hvala ti Maco,puno hvala ;) Uz mene si od starta... I u tvoju cast cu svoju osusenu i izkjuranu biljku nazvati po tebi.....Dakle kada ponudim ekipu dzidzom,reci cu Marihuana ala Mala Maca,moja vrsta :D Drugi neka ne zamjere,ipak moramo biti gentlmens ;) Ako bude grebala niz grlo,zvacu je CiliHead,i ako bude imala sjemenki,koje trenutno ne vidim.....sjemenke cu zvati Power Seed :D A odredjeni high cu nazvati po vama,pa u zavisnosti koliko sam odvaljen :) bicu Tarzan,Cili,ili pak OVERDOZE :) Mali omaz vama frends,a svakako ne zaboravljam Bruja,Stipeta,Konstruktivnog i svakog brata ili sestru koji su ucescem u ovom dnevniku pomogli meni da dovedem ovu misiju do kraja,iako jos nije kraj.Javljam se sa fotkama kako izgleda finalni proizvod.Zdravo bili,secer pili!!!
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Koliko jos da susim kolege groweri(smijem li se nazvat growerom??? ;) ),onako bez slika ako mozete dati neki prijedlog??? Danas im je peti dan,ambijent u kojima biljke borave ste vidjeli,siba ih promaja ispod toplog lima konstantno,a vani je temperatura 22 C ! Koliko je otprilike dovoljno,mada ja ocekujem trenutak kada se stablo lako lomi,procitao sam na podforumima da je to solidno precizan pokazatelj
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
pa zasto se nebi smio nazvati grower, logicno da ako sadis grower si :D susis dok nije suho, tj kad grancice lako pucaju suho je, i mozes staviti u staklenke, poz
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Propraticu,ne bi valjalo da sad nesto zeznem. A zasto sumnjam da li sam grower...dugo sam bio statican,nisam citao nista,nisam gledao druge dnevnike....od prilike sve to radim intezivno nekih 20-ak dana,dosta toga sam naucio,dosta toga sam vidio.... I dosao do zakljucka da je moj grow (eto neka je utjeha sto je prvi) pi...n dim :D Posebno naspram vasa dva :) ili naspram Imbinog,ili Jonesovog...da ne nabrajam sad...nista bez da se spremim pa da iduce godine zakucam :D uz Vasu i Bozju pomoc. Pomaze li Bog oko trave :D pitanje je sad ??? :)
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Evo sad sam gledao,kako kaze Stipe hrskaju ali se ne raspadaju u prasinu,osim onih listova koji se trebaju trimati. A kada savijem grancicu,ne moze naprosto puci kao suvo drvo,dakle jos ima neke svjezine u sebi. Sam hed kada se dira je masan,mislim taman onako kako bi trebalo,pa mi recite vi ocu li ovo veceras micati??? Inace javljaju vruce jos koji dan,danas je bilo i prevruce,strah me je da je ne presusim,pa hocu li ih otrimati i staviti u teglu koju cu drzati otvorenu neki dan dva??? Sta da radim,5 dana susenja ne bi trebalo da je malo??? Otklonite mi braco (i sestre) poslednju nedoumicu ;)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ak je tako stavljaj u teglu, samo je nemoj otvorenu držat dan dva nego je otvaraj samo ujutro i naveče po sat vremena. I nek ti je tegla u mraku jer mrak izvlači preostali klorofil.
To što je hrskavo će ti u teglama već za par sati postati flufy ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jones_Davy
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.