Previsoke biljke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.07.2011
11
6
3
43
Pozdrav,imam outdoor lemon skunk,biljka je stala sa rastom i kreče lagano u cvjetanje.Problem je taj što je jedno 40cm previsoka(za mjesto na kojem raste),ja sam mislio stisnuti malo jače stabljiku dok ne omekša jedno 40cm od vrha biljke tako da mi bude pomična,da je mogu spustiti sa strane i zavezati da ne padne skroz uz stabljiku,to sam več radio u vegetaciji poslije prvog topiranja i nikada mi se grana koju. sam tretirao nije posušila ili odumrla,problem je jedino što se nakon nekog vremena poravnala i vratila na staro mjesto.Ne bi htio jednostavno odrezati tih 40cm u vis viška nego to nekako spustiti,metoda koju sam opisao da sam koristio mi nije baš jer ne mogu često do njih(svakih 20 dana) pa mi frka da se ne izravnaju za neko vrijeme,zato vas bračo po oružju pitam za neku metodu,savjet kako najbolje spustiti visinu u cvjetanju bez odstranjivanja viška tih 40cm,jer to su baš one naj banane na vrhu,kao centrala, ih je 6,7 i htio bi da i one procvijetaju!Hvala,lijep pozdrav!
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Najbezbolniji nacin bi bio lst. Cijelu biljku postepeno spustas prema zemlji i nekim konopom povezes sa zemljom da ostane u tom polozaju. Takodjer moras ucvrstit biljku i kontra da ne pukne.
Druga opcija je supercropping kad stisnes i savines granu, to sto si spomenuo, al isto moras zavezat to kropano sa zemljom da se ne vrati nazad. Ak radis sc onda pazi da tih 40cm ne bude pre nisko gdje je vec stabiljka tvrda. To je malo teze savit a da ne pukne.
Spagu, kamencugu neku ili klinove od grana i kroz par sati na sajtu ju popigas skoro do poda ako treba :D
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.861
358
Ovo kaj ti je Stipe napisao primjeni i nemas frke, samo bi se nadovezao s onim sto sam sam primjetio kod vec formiranih starijih biljki da su bolje podnosile i bile lakse za savijati kad su bile zedne ko da su mekanije pa ih lakse savinem, ako sam ih zalio pa isao drugi dan savijati bile su podloznije pucanju stabljike/grana posto je unutar stabljike bilo puno vise tekucine pa su cesce znale napuknut ili puknut skroz!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Stipe ti je sve objasnio, ja sam imao sličan slučaj sa strainom A.M.S., posadio bio na spotu pokraj neke bazge, to je toliko bilo nabujalo, da me je bilo strah otici na spot, ček prešla bila bazgu svu okolo što je rasla.. To mi je sjeme jedan breeder iz Švicarske bio poklonio, i obečao sam sebi da taj strain nikad više neću saditi bez kontroliranih uvijeta vani, tj moje zemljište i slično.. U životu nisam imao veće bilje kao kod a.m.s. straina, a i u životu nisam više straha imao, ta godina growinga mi je smanjila život garant na 3 godine :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy
06.07.2011
11
6
3
43
Da nije smesno bilo bi tuzno :fuck: od toliko treninga ti seces kako bi skratio biljku u cvetu i stvaras joj nepotreban stres u cvetu zbog koga ti sve moze pasti u vodu, u najgorem slucaju ... Citaj malo drug, citaj ... https://www.vutra.org/threads/treniranje-kanabisa-scrog-sog-fim-lst-hst-by-data-sid.6664/
Stipe ti je sve objasnio, ja sam imao sličan slučaj sa strainom A.M.S., posadio bio na spotu pokraj neke bazge, to je toliko bilo nabujalo, da me je bilo strah otici na spot, ček prešla bila bazgu svu okolo što je rasla.. To mi je sjeme jedan breeder iz Švicarske bio poklonio, i obečao sam sebi da taj strain nikad više neću saditi bez kontroliranih uvijeta vani, tj moje zemljište i slično.. U životu nisam imao veće bilje kao kod a.m.s. straina, a i u životu nisam više straha imao, ta godina growinga mi je smanjila život garant na 3 godine :D
E stari moj totalno te kužim,ista stvar,kada dolazim na strain takve paranoje me šoraju da je to strašno,biljčoze su visoke preko 2.5m a široke isto toliko,stabljika ko bejzbol palica,najrađe bi ju sa motorkom po pola i još bi bilo,moram nabavit neku cjev jer ako me murija sčekira pa vodit ču rat za te biljčoze,a sa druge strane opet neki bed kolike su.Opisao si točno stanje u mojoj glavi!

ahahahaa, o boze!!!



limun skank od GHS poceo da cveta u julu???
Nije još počeo,ali je stao sa rastom naglo,zaokružio se u zadnjih tjedan dana opasno i pobacao pun k. dlačica i kada sam skidao neke listove i grane prsti lagano ljepljivi,i kraj jula je,skoro pa osmi mjesec!

ahahahaa, o boze!!!



limun skank od GHS poceo da cveta u julu???
Ej Papa Štrumf može i tvoja solucija rješenja problema,jer rezanje mi ne igra nikako!

Ljepo,jako ljepo,koliko ih je uz kuću,1-a ili?
 
Poslednja izmena od urednika:
04.06.2017
18
15
3
25
bez sve zajebancije. ja ih porezem vise puta godisnje.jednostavno vise ih nesmijem poustit onda vidi ovaj iz konbajna :p ova bi izasla preko kucice da je nisam rezo :)

vidis gde rezana
 

Prilozi

  • ff 001.JPG
    ff 001.JPG
    88,6 KB · Pregleda: 107
  • ff 002.JPG
    ff 002.JPG
    84,4 KB · Pregleda: 103
Poslednja izmena od urednika:

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
kupi mrežu za krastavce i dobro je zategni preko grana , nategni ka zemlji , od rezanja slaba ti je korist , samo aktiviraš nove grane :) prebaci mrežu preko cele biljke i bukvalno je spresuj samo će hedine izaći , uh ja bi tako uradio :D
biljoza ti je odlična , samo ćeraj :clap:::thumb:

i ti više nisi STANKO već promeni NIK u FULRAST-KonbajnMAN :djede::fuck::lol:
 
Poslednja izmena:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Nije još počeo,ali je stao sa rastom naglo,zaokružio se u zadnjih tjedan dana opasno i pobacao pun k. dlačica i kada sam skidao neke listove i grane prsti lagano ljepljivi,i kraj jula je,skoro pa osmi mjesec!
da, to me i cudi, imao jednog prosle godine, poceo kasnije da cveta, oko 10. septembra, ali ima vrlo izrazen strecing, preko 70cm izrastao u cvetanju, tek pocetkom oktobra stao sa rastom.
imas jedan odlican zavrseni dnevnik sa njim, od @Doktor.Martin i njegovi su imali strecing, samo su na vreme procvetali.