Prihrana biljki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Misljenja sam da nece biti nista strasno. Nisam probao, ali nekom logikom. I jos k tome s kemije prelazis na bio! :)
Ja bih samo 3 puta obicnom vodom zalio prije prelaska.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ovako, znači ako koristiš crvenu i zelenu plantellu onda ju ostavi pa uzmi samo topmax...

a recept za doziranje biobizza bi ti išao ovako...
Grow koristiš na početku vegetacije... 2ml/1L - ja sam imao 2x2L vode za zaljevanje.. pa sam sipao 2x4ml growa...
Bloom počinješ koristiti jedno tjedan dana ili malo manje prije prelaska na 12/12... stavljaš 1ml/1L vode, zajedno sa growom kojeg ostaviš na 2ml/1L vode...
kasnije blooma stavljaš isto kao i growa... 2ml/1l... i povečavaš dozu 1-2ml + -, ovisi kako ti paše i kako biljkama paše, to ćeš vidjet sam...

topmax stavljaš 2ml/1L vode.. netko će ti napisati da treba 4ml/1L ali to je nepotrebno rasipanje... bloom je tu da radi taj posao, top max samo podebljaje hedove... stoga ga netreba pretjerivati...

znači moj recept je bio ovako: 4ml/2L vode... GROW
2ml/2l vode.... BLOOM
2ml/2L vode... TOP MAX....

i pazi, nemoj izbacivati grow, on ti ide kroz cijeli proces uzgoja.. neka te ne zavara to mišljenje da se koristi samo u vegetaciji...


evo isprintaj si ovo pa zaljepi na boks... pomaže....
http://www.u-grow.com/support/biobizz-growschedule.pdf
 

mr.mrkvan

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2012
51
86
18
...još bih se samo nadodao na uvaženog kolegu sid-a da je jako bitna stavka kod organskih gnojiva dobro izreguliran ph,što bi značilo
da mora da bude između 6.2-6.8,inače ako ph padne ispod ili iznad zna se šta se dešava,biljka nemože uzimati određene nutrijente i eto ti problema
općenito biljka će pokazivati znakove nedostatka hranjivih tvari
ja toplo preporučam korištenje biobizz-a sa svakim zalijevanjem u okvirima ovoga što je kolega u postu gore naveo:))))
 

mr.mrkvan

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2012
51
86
18
hehe dolar,miss i mr se vole;)
a bio bizz preporučam jer daje dobre rezultate,mada nisam ništa drugo probao osim njega iskreno,organski je,nevolim kemiju u nikakvom obliku:)
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Kad sam presadjivao biljcicu u vecu saksiju, sto je bilo pre nego sam naso ovaj forum, stavio sam u zemlju neko FitoCote "granulisano, kontrolisano, topivo NPK (20:8:10) djubrivo" - tako pise na kesi. Ono se mesa sa zemljom u odredjenoj gramazi po litru i td i sve sam ja to ispratio. Pise da je prehrana za 6 meseci i da nije potrebno dodatno djubrenje, a i na zemlji mi pise da je suuuuper zemlja i da je ne treba dodatno djubriti. Sad pitanje: da li sam se zeznuo, da ne kazem za*ebao? Treba li da presadjujem? Da li da ne "gnojim" ili ce biljka da pojede sve to pa da ipak treba da se djubri kasnije?
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Hvala Blade, jbg u trenutku se cinilo kao dobra ideja. Za sad je biljka OK, racunam ako bi joj smetalo valjda bi to bilo dok je manja, a kako raste dobro valjda ce da bude OK. Uostalom prvi grow (ako ne racunamo bacanje semenki pored reke po sistemu "ako nikne - nikne") pa sta bude. Trial and error :icon_lol: (ovo bi mogo da stavim ko potpis)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
a gde si to procitao... hesi phosphorus plus je dvokomponentno djubrivo bogato fosforom i kalijumom, elementima bitnim u kasnim fazama cvetanja. koristi se u kombinaciji sa hesi bloom complexom u drugoj polovini cvetanja. za vreme cvetanja povecava se potreba za fosforom koji podstice formacije veceg broja cvetova i kalijumom koji ubrzava transport do cvetova.
 
10.05.2012
19
1
0
45
Tarki je napisao(la):
Hesi p+ je teško smeće od gnojiva.
I born griješiš, postoje dvokomponentna gnojiva, tipa 5-0-1, PK, itd.

Evo posta gde sam to procitao :)

Uglavnom svi hvale HESI, mnogi groweri preko nikada ne bi presli na nesto drugo ali me malo zbunio ovaj post pa rekoh da pitam.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
možda se tarki zajebavao...

Hesi P+ se naravno ne koristi sam nego u odgovarajućem omjeru, tj. kao dodatak drugim gnojivima...
 
31.05.2012
7
0
0
33
Da li moze da se nadjubri zemlja sa prirodnim djubrom? npr zeciji, kokosiji i sl. Isto kao i kada sadite neku vocku, nadjubrite i posadite..
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ovo što sam rekao da je p+ hesijev teško smeće... Dosta krivo sam se izrazio, to sam mislio u odnosu na druga gnojiva.

Znači, naravno da ti taj hesijev pk booster napravi posao i sve, ali kad gledaš cijenu i količinu toga koliko moraš strpat u biljku (naspram drugih proizvođača), ispada da je hesi kradljivac :D Iako, ima i skupljih.
Nažalost, situacija je takva da eto čovjek uvijek uzme u skladu s mogućnostima i šta se nudi na tržištu, i ja bih drukčije, al eto i mene hesijev pk booster zapao hehe.

Tako da uberi si ti p+ i udaraj, bit će to sve dobro.
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
AvEnT je napisao(la):
Da li moze da se nadjubri zemlja sa prirodnim djubrom? npr zeciji, kokosiji i sl. Isto kao i kada sadite neku vocku, nadjubrite i posadite..

To u stvari spada pod obavezno kod out growa. Samo moras da pravis razliku -pticiji izmet je pun amonijaka,previse je jako,lako moze da sprzi biljku. Stavlaju se male kolicine,saka,dve u krug od 30ak cm oko biljke. Dok na primer djubrivo prezivara moze da se dodaje u dno rupe,mesa sa zemljom,posipa po vrhu,dosta je blago,tu ne moras da stedis.
 
31.05.2012
7
0
0
33
e hvala vam, imam jos jedno pitanje kada uzmem semenje, da li moram odmah da ga posadim ili moze da stoji negde ne posadjen neko vreme? I gde bi bilo najbolje da cuvam seme? Znam da nije odgovarajuca tema, ali nisam nasao nigde odgovarajucu temu za ovo pitanje xD
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
drži ga na suhom i tamnom mjestu, najbolje da staviš u maramicu pa u vrećicu i zavežeš (ili ako imaš ziplock vrećicu)

naravno, ako kupuješ sjeme onda najbolje da ga držiš u originalnoj ambalaži jer znaju biti hermetički zatvorene (kao npr. od DP)