Prihrana biljki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.11.2015
10
7
3
FLORAVITa sam bila kupila jer pise tekuce gnojivo za cvatuce bilje i dole koncentrat npk je10:4:7,5
jos uvijek mi je na 18/6 je to oke za svjetlo a ako ne koje gnojivo da kupim ako ovo nije dobro? jer vec sam zalila bila jednom sa ovom floravitom pa sam poslje 3 dana samo vodom zalila pa dns sam mislila opet sa ovom floravitom
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Evo postao sam ti iznad o gnojivima,po mozes sama pogledat sta da kupis i sta ti je dostupno... a ja to gnojivo nisam koristio(tako da nznm da li je dobro ili lose),ako si pucala jednom,mozes i dalje ako biljci prija... pogledaj Plantela,nije skupa ima je svugde a radi posao... curicu hrani na razmaku od desetak dana,priblizno... a najbolje bi bilo da nadjes sebi mentora,evo pogledaj ovde... izacice u susret https://www.vutra.org/forums/mentorski-kutak.60/ peace
 

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.026
163
Pozz vutrasi:vozdra:
Ovako gledao sam Biobizz gnoiva za narucit i zanima me dali je imao iskustva s fish-mix i dali je to dobro za nase ljepotice??? Unaprijed hvala;)
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ok je za nase lepotice u vegetaciji :) posle vegetacije alge-mix... naravno uz ostali komplet BB... ja ga koristim,super je... imas i tablicu kako sta i kad koristit... (sto se tice ishrane) samo sto sam ja fish i alge dodatno kupio :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tiki

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.026
163
Za vege sam i mislio a za cvjetanje top-max ili bio-bloom
A tu tablicu dobijem s gnoivom ili ima di za skinut na netu pa da malo proucim prije naruđbe??
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Screenshot_2015-12-20-15-07-32-1.png ovu sam ja dobio,na knjigici uz BB paket... a imas i na netu skinuti... za fish... ja sam koristim ceo paket,pojedinacno nisam... mada mozes kupit... biraj kombinaciju... al moja preporuka bar ovaj paket ceo iznad ;)
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
meni to o alg-a-mic i acti-vera nije bistro.
u mapi za prihranu od BBa pise da se alga-mic stavlja ako je bila ligh zemlja, a nerazumem kakve to veze ima kad bi do tog momenta sve sto je bilo i u all-mixu trebalo bit iskoristeno kao i u light mixu?
koristim komplet od BB-a i dodatno kupljen acti-vera koji stavljam po 2-3ml po L vode, neznam dal to ista koristi.
fish mix i alga mix nisam koristio.
l0od, jes probo BB paket sa i bez alge pa se vidi razlika bas?
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Da nemam alge u growu trenutnom ne bi se ni igrao sa biljkom... alge koristim na 1 biljku i heven... a u drugi box sam bez algi i hevena koristio bb... 2 puta fish mix u prvoj nedelji i u drugoj sa root... a posle po proceduri za dalje... kod ove cure gde nije koriscen (alge i heven) biljka njenjava,node osetljive,listovi brze odumiru,hedici nikakvi... temperatuta 16-23... vlaga 30... mslm da biljka nece zavrsit cvetanje,a i formiranje semenki jos nije pocela.... Dok kod druge cure,sve ide odlicno,mslm da su alge i heven opak posao odradili... bar sto se tice stresa na temperaturu,a bgm poceo sam i sa jacom prihranom... cura gura pravo,formirala semenke,hedici pravo nabijeni i vec cvrstina se oseca nakon 48 dana od izlaska iz zemlje... i da u pitanju su autosi... nadam se da sam pojasnio... peace
 

beren

Banned
Banovan
14.08.2012
37
8
8
55
Može mi li tko reći je li preporučljivo upotrebljavati Slavol i Hesi tera box gnjojiva, npr jednom tretman Hesi pa Slavol i tako neko vrijeme.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Pocela mi penja na usta izlaziti od pisanja kako bi svi trebali koristiti Alge jos od klijanja.

Koliko sam stresa priredio mojim biljkicama i verujem da bi bez Algi ne bi stigao ni do kraja vegetacije, a kamoli do sredina blooma.
Ima da se kupe razlicitih proizvodjaca samo sto su ovi brand name duplo skuplji nego manje poznati proizvodjaci, a u principu to je ista alga, A. Nodosum kod 90% proizvoda.
Pogledajte sastav Nirvane od AN ili Biobizzov Algamic ili Cannin Rhizotonic pa vam mozda postane jasno.
Cekam da mi stigne nova tura pasulja i sledi experiment do 3 nedelje istog straina sa i bez algi, foto dokumentovano.
p.s
Ima da se kupi i Algi i FishMix i u Cro i u Bih i po Srbiji za manje od 10 eu/litar, samo googlajte morske alge ekstrakt.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
svaki proizvodjac ima svoju zaokruzenu paletu proizvoda koji se medjusobno dopunjuju do neke granice optimale. po meni treba izbegavati mesanje proizvoda od razlicitih proizvodjaca jer ne moraju biti (i obicno nisu) kompatibilni
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dragan1985

dragan1985

Aktivan Član
15.08.2014
129
313
63
Pa htio sam probat samo zato jer imam biobizz gnojiva a dobio na poklon green sensation, samo mi stoji u ormaru i rekoh da se raspitam, dal mogu koristit ak je kompatibilni možda sa biobizz! Onda je odgovor bolje da NE!
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Što se tiče mog iskustva sa BB-om obavezno koristit bio heaven!Kao da on donosi sklad u cijeli asortiman(al je skup j*** ****u)!