Prihrana biljki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
dobro je,koristio sam ga davno dok nisam bio u mogucnosti nabavke boljeg,samo pici i ne pretjeruj za dozama,

Lp.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SiD

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Kad sam naručio kompletan box u ***********, dobio sam tri kesice djubriva u prahu...
GROGREEN - Starter
GROGREEN - Vegetative
GROGREEN - Fruit

te jednu veliku kesu GROGREEN - Fruit.

Caka je sto su mi poslali djubrivo kojem je istekao rok? prosle godine... šta da radim? nisu mi rekli nista kad sam pitao ... izbjegnut odgovor!?

E sad ako budem mogao djubriti sa tim, kako se ovo upotrebljava?? kako se mjesa sa vodom, nista mi nije jasno

pa cu vas zamoliti da mi malo helpate prije nego sto krenem u pohod

EDIT: rece mi teta iz hidroponike da stavljam 1 gram ovog djubriva na 1 litar vode, što znači da stavljam pola propisane doze 0,5gram na 1 litar vode ??? i jos mi rece da su ova djubriva bez roka trajanja te da je proizvodjac slucajno stavio datum vazenja.
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
evo, uspio sam nabaviti dvije vrste gnojiva: asef i floravita
koje je od te dvije vrste bolje i imaju li neku posebnu namjenu?
također imam biljku u 16. danu vegetacije, pa dali da počnem s gnojidbom ili još ne?
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
35
nemoj još da prihranjuješ bar 5-10 dana pa čak niti 15, kaj se tih gnojiva tiće nikad čuo a uostalome treba da piše na njima kolike omjere ima NPK itd.
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
nEphNiO je napisao(la):
evo, uspio sam nabaviti dvije vrste gnojiva: asef i floravita
koje je od te dvije vrste bolje i imaju li neku posebnu namjenu?
također imam biljku u 16. danu vegetacije, pa dali da počnem s gnojidbom ili još ne?

ja bi da sam na tvom mjestu asef izbacio a floravit koristio,a ovo drugo sto ti sveti veli je tocno!

Lp.
 
02.05.2011
13
0
0
34
citala sad sve ovo i na kraju opet ne znam sta da uradim...biljke su mi stare jedno tjedan dana (prosli petak izvadene iz vate kad su proklijale i zasadene), istina da ne znam uopce kake su kvalitete (tj ne znam njihovo podrijetlo) ali 3 mi super napreduju a 4 sto su na pocetku se isticale sad su stale u rastu, ove koje su bile 3 manje su ih prestigle...kupila sam Plantellu list...ali ne znam jel pametno ih vec gnojiti...inace su na mnogo svjetla, imaju vlage dovoljno (uzgajam ih na dnevnom svjetlu, u kuci, pod krovnim prozorom)...neiskusan sam u sadnji, mislim kao zena imam mnogo cvijeca doma, ali eto ovo se cini malo vise kompliciranim, pa molim savjet...nije mi u cilju da pretjeram sa svim ovim, nego eto da probam kako to funkcionira, a u buducnosti mozda se i odlucim za PC grow box...bdw zasadene u u velikom pitaru u kupovnoj zemlji...ako ko ima nesto korisno za savjetovat mi, neka slobodno...dobro bi doslo...:)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
U koliko je zemlja kvalitetna nece nam ni trebati prihranjivati, prvih 20-25 dana
Evo s prve strane. Šta si točno čitala?
Nema baš sreče od prozorskog svijetla. Ili pod direkt sunce ili pod lampu, kad to odlučiš sve je lakše.
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Tončice, svaka čast, ali ova nasa biljka je specificna, kao i svaka druga, pa i od 5 biljaka pod istim svetlom one se razilkuju. Najbolje je imati kontrolisane uvjete, pratiti, zapisivati i premenjivati vec postojeca resenja sa ovog foruma.
Kao sto lega Green kaze ili napolje ili pod svetlo.
To bas i nece mnogo uspeti ako nema konstantne svetlosti. ili ih pusti pa sta bude
Neka je sa srecom.
 
02.05.2011
13
0
0
34
a moja zamisao sadnje je na pocetku bila da ju njegujem ovako kako znam, prirodno ali u kucnim uvjetima...ali eto regovala sam se ovdje i u ovih par dana mnogo sam toga procitala i kad vidim ove slasne slicice onako- ocu i jaaaaa, trud ce se nekako isplatiti,a biljkice ce ostati mozda jos koji dan ovako dok ne uzmem lampu, i ne sredim place za njih...

znaci nista jos od hranjenja, zemlje ima dovoljno...tako daaaa decki hvala vam
 
18.03.2011
1
0
0
41
Evo ovako iman pitanje za malu strucniju ekipu.

Koristim Advanced Hydroponics Bloom gnjojivo jedanput tjedno i dodajem Hesi SuperVit na svako zaljevanje.
Imao sam neku frku sa narudjbama pa mi je greskom stiglo i Advanced Hydroponics Enzymes. Sad me zanima ako ko zna moze li se to sve skupa upotrebljavati ili je to previse vitamina?
 
26.05.2010
38
1
8
43
...pozdrav ekipa,jedno pitanje...sto se dogadja ako se biljka koja je trenutno u fazi vegetacije hrani sa gnojivom sa povisenim fosforom (plantela cvijet),znaci sto se lose njoj moze dogoditi i moze li uopce biti sto lose od povisenog P
Vjerovatno se pitate zasto bi joj uopce dava plantelu cvijet u fazi vegetacije ali iman specificnu situaciju u kojoj su mi u istoj rupi autoflowering biljka i obicna(obe fem),autoflower je pocela cvitati i sad se mislim da joj dan malo prehrane sa vecim P ali neznan kako ce to utjecati na ovu drugu koja je u veg fazi.
 
04.02.2011
1
0
0
61
u fazi cvetanja suse mi se listovi veliki , jako pozute i samo padnu sami !? malo me vise ebe dovod vazduha , jer moguce da je to problem?
 
19.01.2011
6
0
0
41
Biljkica ima mesec dana, ovo djubrivo imam, valja li ono sto ? i ako valja koje bi bila razmera?
Tečno, folijarno đubrivo `Fito Horm Univerzal` mađarske proizvodnje. Namenjeno je prvenstveno cveću ali se može upotrebiti i za druge biljke. Poklopac boce se upotrebljava kao dozator (10ml). Sadržaj boce je dovoljan za 200 litara vode. Uputstvo za upotrebu na srpskom.
Sadržaj aktivne materije:
N 10%
P2O5 5%
K2O 6%
pH 5,5-7,5
Unapred zahvaljujem
 
26.05.2010
38
1
8
43
...opet cu ja,pitanje za znalce...ako su mi u istoj rupi auto i obicna biljka..dakle udaljene jedna od druge nekih 20 cm sto bi se dogodilo ako ih pognojim sa plantelom cvijet...tj,sto bi bilo sa regular plant...ako bi to predstavljalo problem mogu li auto gnojiti folijarno,sa prskanjem...??
Moze li mi neko baciti savjet po tome pitanju,ako nije nesto jasno slobodno pitajte...