Prihrana biljki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......mislim da ima negdje na pocetku ove teme nesto vezano za mikroelemente.....probaj potrazit
 
06.04.2011
35
4
0
45
Prijatelji ja nisam pristalica koriscenja kupovnih gnojiva. Ja koristim golubarski izmet i sitne komadice lososa ili neke ribe.Koje izmesam sa perlitom zemljom i peskom tokom pripreme zemlje za sadnju.I nemam problema.Pozdrav svim botanicarima
 
23.10.2011
23
1
0
34
Hvala za obavestenje :) Danas sam pitao profesorku za dohranjivanje sa azotom kalijumom i fosforom, kaze cula je nesto ali se ne razume. Haha, a ona nas uci o biljkama... Vise ste vi ljudi posveceniji svemu ovom nego ti koji bi trebalo. Hvala sto pomazete! Inace ne bi bilo lako.!
 

Mr GreenSkin

Aktivan Član
15.11.2011
129
40
0
38
Pitanjce...prvi put koristim Advanced hydropnics Bloom...ide 160 ml na 100L vode...znaci ako zelim napraviti mix od 5 litara da stavim u vodu 5-6 ml gnjojiva za prvo zaljevanje(probu) ili je to premalo?
 

Mr GreenSkin

Aktivan Član
15.11.2011
129
40
0
38
Znaci nitko ne zna? nema veze,probadoh sam jučer sa 4ml na 5 l vode,sve ispalo ok,tj. nisam primjetio da su pocele goriti od gnjojiva,nikakve kanđže itd...hvala svejedno :D
 
06.04.2011
35
4
0
45
Mr GreenSkin je napisao(la):
Pitanjce...prvi put koristim Advanced hydropnics Bloom...ide 160 ml na 100L vode...znaci ako zelim napraviti mix od 5 litara da stavim u vodu 5-6 ml gnjojiva za prvo zaljevanje(probu) ili je to premalo?
Maestro pa sta si ti tu mogo da zeznes?Puna doza ti je 8 ml na 5 litra.Znaci dao si im dozu malo jacu od pola propisane doze.Samo se ti nista ne sekiraj i samo guraj.Poz
 

kutije

Aktivan Član
07.07.2011
89
36
18
48
metalmaniac je napisao(la):
jučer sam kupio Plantella Cvet 6-8-8 0.5 L za 23 kune... kroz par dana ću vam javiti kako ga biljke prihvaćaju
i ?

mislia san uzest isto, al naiisa san na neko gnjoivo za orhideje: 3-6-6.
cinimi se bolji omjer.

more li se izbit kako N, vec ga i previose iman u tegli, svemisecini.

Jel ko koristia sumece tablete, cine se nelose, 32 kn, omjer, 6-11-8, al nisan siguran.
 
31.10.2011
5
0
0
48
biljka mi je stara mjesec i po,uspio sam nabaviti kompo sa guanom (N 4%,P 5%,K 6%),zanima me kad mogu poceti gnojiti sa njim,i da li cu i u cvjetanju moci gnojiti s istim gnojivom ili da nabavim nesto drugo. Hvala,poz! .....jos jedno pitanje. Kad je bolje zalijevati biljku,dok je upaljena lampa,ili u mraku? Ima li uopce razlike?
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
35
ta prihrana ti je više za cvjetanje jer ima P i K više od N, sada za vegetaciju je poeželjno da ima više N od P i K
zaljevanje nikako po mraku da ne ulazi svjetlost idt, zaljevaj pod svjetlom ali voda nesmije biti prehladna, neka bude sobne temperature
 
31.10.2011
5
0
0
48
Svetilist je napisao(la):
ta prihrana ti je više za cvjetanje jer ima P i K više od N, sada za vegetaciju je poeželjno da ima više N od P i Kzaljevanje nikako po mraku da ne ulazi svjetlost idt, zaljevaj pod svjetlom ali voda nesmije biti prehladna, neka bude sobne temperature
Zahvaljujem!!!
 
19.08.2011
46
15
0
37
nabavio sam gnojivo NPK 9-4-5
biljke su mi u fazi vegetacije. na uputama pise da se gnoji svakih 14 dana omjer 15ml na 2l vode. ja sam danas napravio 10ml na 2l vode i svaku biljku zalio sa 2dcl. to je prva prihrana do sada. sta sad ostalih 13 dana dalje zaljevam sa obicnom vodom?
ovo mi je prvi grow, pa se bojim da nesto ne zaje.... ;)
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
ostalih trinaest dana zalij s vodom i možeš jednom između tih 14 dana sa peroksidom zalit..mada bi ja ipak 7,5 ml stavio jer nije oridžidži gnojivo za naše biljkice pa neznaš kako će reagirat ako staviš punu dozu.....ako si nabavio supervit ili enzime to možeš malo češće...i nabavi neko gnojivo za kraj cvjetanja sa puno pk bez n ako je moguće....ali to u drugoj polovici cvjetanja....i samo nemoj pretjerivat s ničim i ništa nećeš zaje ;)
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
morat ces malo cesce od jednom u 14 dana, ali ne punom dozom nego tako kako si napravio
i naravno uzmi u obzir da ces trebat i gnojivo za cvjetanje kasnije,
ne bih preporucio da ides samo sa tim do kraja.
 
19.08.2011
46
15
0
37
ne ne, ovo mi je gnojivo samo sa vege fazu. evo ja sam i danas zalio biljcice sa 2 dcl toga. mislio sam probati 2 dana sa gnojivom, pa 1 dan cista voda. jer imam na komu filmove o uzgoju vutre i oni svaki dan zaljevaju sa gnojivom(u vege fazi sa 2dcl, a kasnije do 4dcl). do sada sam zaljevao samo sa vodom cistom i to svaki drugi dan sa cca 4dcl, a biljke su u posudi od 5l. zemlja je terramagma. zasad mi se ovo svakodnevno sa 2dcl nekako vise svidja. a ovo za gnojivo velim...vidjet cu, ako se biljke pocmu lose ponasati, usporit cu sa gnojidbom.
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
čemu zalijevanje svaki dan sa dva deca....pusti ti kaj rade profesionalci...oni su napravili growova koliko ti imaš godina dana :) .....i oni imaju pravo gnojivo napravljeno za maricu...a ti imaš za krompir (karikiram).....
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
doktoriro ga kolega :) ...ako ti je dobra vlaga i temperatura stvarno nema potrebe za tolikim zalijevanjem....ja sam isto počo jedan grow tako zalijevat...njih par tako svaka 2 dana sa 2 deca....a par svaka 4 do 5 dana sa 3 deca...i puno su mi bolje bile ove što sam ih zalijevao svako 4 do 5 dana nego ove kaj sam ih svaka dva dana zalijevao.....i kod ovih svaka dva dana nikad li apsolutno nikad nije bila zemlja gore suha.....ako je milijune godina bez nas preživjela....ma kaj ja pričam...mi smo ju počeli uništavat :) ....može onda i sa tobom i tvojom ljubavlju =)) ...samo bez pretjerivanja.....
 
23.07.2009
7
2
0
34
jel se djubri do samog kraja (sečenja biljke) ili se prekida nešto ranije? kao da sam negde procitao da ide ranije al ne mogu da nadjem tu temu gde sam to video (mada nisam siguran, mozda sam istripovao :D )