Problem lisca

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.01.2014
6
2
0

ljoVe

Aktivan Član
02.09.2009
119
94
28
40
yebo vas Hesi...provjeri si pH, mozda nije hesi blesi kriv... ali sigurno je...Reguliraš li pH? Normalno je da lišće žuti i opada u 2-3 tjednu cvjetanja ali zdravo požuti da se tako izrazim, ne pigaju se vrhovi lišća...neznam...preispitaj svoje gnojenje...mislim da si ih malo zatrovao...
 
08.01.2014
6
2
0
ph je izmedu 6.2-6.7 , prvi grow sam odradio sa hesiem bez problema,ali ovo me malo zabrinjava. Pucam da je problem taj N mozda da ubacim gnohjivo koje sadrzi vise N? Zato pitam iskusne da mi pomognu ;)
 

ljoVe

Aktivan Član
02.09.2009
119
94
28
40
Nemoj dodavati sada dušik, ostavi još do sutra ovo lišće da popije biljoza zelenilo iz njega pa ga recni, nestavi sa bloom-om, u njemu imaš dušika koliko i treba za tu fazu... samo nmoj pretjerivat sa gnojenjem i bez paranoje... Paranoja ti je nešto najgore...onda ljudi rade gluposti :D govorim iz osobnog iskustva :D iako nemam puno iskustva...

Kroz 2 tjedna više manje svi veliki listovi ce ti pozutjeti te otpasti...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
vec sam napisao u pp ...ovo je predoziranje al skolski primjer i opet po hesiju drvlje i kamenje..nije hesi kriv vec onaj koji ga dozira.Nemoze se super vit davati dva puta u 7 dana i tako u krug.Super vit jednom u 10 dana.
Ajmo sad jedan grandmasterflush ...poslije njega full doza blooma i kap super vita 5l vode pa dva puta voda i tako u krug do 4. tjedna a onda F+full doza + bloom pa dva puta voda..totalno jednostavno.

Vitriol brate kupis si auto proletis kroz crveno i zgazis babu na semaforu i onda muriji kazes..nisam ja nego Opel je kriv,hebo Opel jel ima to smisla??
i jos nesto,vec sam pisao o tome kako je normalno postalo na forumu da je na pola puta pola biljke zuto ...e pa nije to normalno to je neiskustvo i nista vise :)
 

ljoVe

Aktivan Član
02.09.2009
119
94
28
40
Nije normalno da je pola biljke žuto to svakako, ali je nedostatak N u uznapredovaloj fazi cvjetanja normalna pojava(ovo to nije)...fan listovi ovo ono... Jebote u outdooru sam imao vrecu za smece do pola punu žutih i svijetlo zelenih listova, a jedino gnojenje je bilo 3 šake konjskog dreka pomješanog sa poluilovačom na dnu rupe (moram naglasiti da se žutilo pojavilo 2-3 mj nakon presađivanja). Zečevi imali šta jesti 2 dana...(nije da inace gladuju :)). I u ovom growu mi se desi žuto na lišću, ali kao što sam rekao zdrava lijepa žuta boja a ne ovako opržena...
I imaš pravo, nije hesi kriv...
BTW; jebački ti je grow!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Sve zavisi od biljke do biljke neka proguta boga oca,a nekoj treba malo klope i zavrsi posao.Evo npr kod mene skunk jede full dozu (bloom+fosfor+boost+super vit) svako drugo zalivanje,sad ce kraj uskoro,a skoro da nema zutih listova.Dok kush ako ga zalijem dva puta sa vodom izmedju djubrenja prakticno pojede sam sebe :) Neki strejnovi traze vise N-a u cvetanju,u bloomu ga ima,ali ne dovoljno za te zahtevnije bijoze.Dok onaj glock imam osecaj da moze samo na vodi da zivi :) SuperVit 15vitamina+10amino kiselina,ne verujem da moze da spali bijozu ako ga dajes svako zalivanje,jer nema NPK elemenata.

I da ne ispadne da pljujem po hesiju,razgovarajuci za likom koji uvozi to od pocetka i sam kaze da je sada razblazena vodica,pre 5-6 god je bio dobar.Ako uporedim prosli grow i ovaj sada sa istim bijozama,mogu slobodno da kazem da je crvena plantela oduvala hesi :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
rKj420 je napisao(la):
SuperVit 15vitamina+10amino kiselina,ne verujem da moze da spali bijozu ako ga dajes svako zalivanje,jer nema NPK elemenata.
Prvo i osnovno pravilo u prehranjivanju je da se drzimo preporucenih doza.
Super V ide jednom u 10 dana a u ovom slucaju je isao dva puta u 7 dana u vise navrata tako da se nema sta kemijati i traziti krivca negdje drugdje+ sve ostale komponente od hesi paketa...neide to tako :)
biljka je predozirana "secernom vodicom"zar nezvuci to malo sumljivo :)
Na kraju krajeva nije mi u interesu hvaliti Hesi a ni pljuvati Plantelu ...volim i jedno i drugo koristiti sve zavisi o situaciji.
ja sam na planteli odgajao cudovista ali i na hesiju i nema potrebe stalno ulaziti u raspravu ciji je tata jaci.
Hesi i plantela i ostala gnojiva koja koristimo mogu biti od velike pomoci ako ih koristimo po potrebi a ne po shablonu to je vrlo bitna stavka.
Ruzno je kada netko spali biljku i onda popljuje gnojivo koje je koristio a tesko je priznati da se zaigrao i da nepoznaje ono sto uzgaja.
Jbga postoje neka pravila kojih se moramo pridrzavati a ako to neradimo onda nas netreba cuditi ako biljka pozuti.
Uzgoj nije kvantna fizika ali nije ni zahebancija :) moze se pojednostaviti do neke granice ali doci do kvalitete je ipak malo kompliciranije :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310