Problem s ventilatorima 12V

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Da, dobar je adapter prema specifikacijama. Međutim, pitanje je dali je ispravan? Jesi probala zamjeniti žice? Kužiš što hoću reći? Crnu i crvenu s venta spojiti sa crvenom i crnom na adapteru (ili koje god bile boje). Znači, ne boju na boju, kako je logično... možda je drugačiji polaritet...
 

Gagiba

Aktivan Član
Ne radi ti Mico adapter onda, nema drugog objašnjenja. Obzirom da si pismena, verujem da ti nije naročito težak intelektualni napor da dve žice povežeš sa dve žicu u dve moguće kombinacije!! :D
Neispravan adapter ti je pogoreo ventove tako da ni oni sad ne rade. Ili to ili su neke sile nečastive zauzele tvoje uređaje a sve u potrebi da te obuzdaju u uzgajanju. I u prvom i u drugom slučaju...Ne daj se!!! Mi smo na tvojoj strani!! ;)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
da.nekada znaju pobrkati zice..ali.sonja kaze da je pokusala sve kombinacije
fakat vise ne znam sto moze biti problem..
dodje mi da ju pitam najbanalnije-jesi li dobro ogulila zice tj.spojila ih kako treba?
iako..meni ti pc ventovi bas i nisu najsretnije rjesenje..ja ih koristim samo kod susenja biljaka tj. cisto da maalo mjesaju zrak..
a umjesto tih klasicnih pc ventova (DC)..ja u boxu koristim takodjer pc vent ali one koji su na AC-imaju dosta vise okretaja-veci m3/h - metalni okvir.i sve u svemu su puno pouzdaniji od tih malih slabasnih plasticnjaka..dodju nekih 80-150kn ( kako koji i kako gdje )...ali se svakako isplati u startu dati malo vise novaca..
 
17.01.2014
11
14
3
Evo uspila sam sve srediti :)

Još uvjek nemam ideje što se dogodilo, no u svakom slučaju problem je bio u ventilatorima. Vjerojatno jer sam ih ja nekako spržila :)
Svakako, bila sam na Hreliću (buvljaku) prošle nedjelje i kupila 4 venta za 20 kn i adapter (1.5A 12V DC) za jos 10 :D... Jbg, malo sam premašila zamišljeni buđet pa sam na ovaj način nadoknadila. U svakom slučaju, sve je spojeno i radi ko sat. Dva venta (0.26 i 0.56 A) sam spojila na ispuh, a jedan (0.5A) za upuh. Biljčice ovako rastu već 7 dana, i počeli su se stvarati prvi internodeovi, što uzimam kao dobar znak :)

U svakom slučaju, hvala vam svima na pomoći i savjetima, i javim vam se s novostima :)
 
09.09.2015
2
0
1
28
problem je što ventovi ne stvaraju dovoljno opterećenje za adapter pa se ni ne pokeće.. moraš spojiti još nešto na adapter da proradi.
koliki je output struje na adapteru?