Problem sa Domacicom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Od poslednjeg zalivanja(pre nekih 4-5 dana) stanje biljaka mi se naglo pogorsalo. Problem je nastao na 2 biljke koje su ispod mreze. Jedna je prilikom tog zalivanja prihranjena,a druga nije,medjutim na obadve je izrazen identican problem


Rekao bih da imam problema sa ph vrednoscu zemlje,ali to cu sa sigurnoscu znati tek za 2 dana najranije. Nadam se da ce do tada ostati sta da se oporavi...
Juce sam opet zalivao biljke i tako ce stajati dok ne uzmem ph metar,a onda cu znati da li je to ili moram da dodajem nesto drugo... Ako neko po slikama zna tacno sta im je,nadam se da ce mi pomoci.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
I meni se cini ovako na prvi pogled kao pH zajeb.
Ali pazi ako je to onda se desi nutrient lockout i ako im dodajes sada gnojiva
samo ces ih jos vise sjebati.
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Znam to zato im i ne dajem nista dok ne proverim ph... Mogu samo veci zajeb da napravim. Dao sam samo jednoj biljci jer je ona preko 3 nedelje u toj zemlji(pre toga su obe bile ok),ali ima iste simptome kao i ova koja nije djubrena,tako da mi je prva pretpostavka da im sve fali ne zbog samog nedostatka necega,nego da su vec lock zbog ph. Jedino moze Mg da fali,jer njega nema u ovom substralu...
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Izgleda da je ph bio zajeb. Sada se to polako ispravlja i nadam se da ce zivnuti. Nije tako mnogo listova unisteno kao sto sam na prvi pogled pomislio.
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Kupi PH minus pomocice ti mnogo vise nego limun :) ne kazem ti ovo za dzabe jer i ja sam spustao limunom samo muka...nego ne znam kako ljudi ovde pisu i sire tu pricu kao 2-3 kapi limuna,na koju kolicinu na jednu casu od od 200ml ;) koliko si ti stavljao limuna?npr da bi spustio sa 7.2 na 6.5
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Stavio sam 90-100 kapi da spustim sa 7,8-8 na 6,6. U pitanju je 4-5 L vode. Hteo sam uzeti ali nisu imali u *********** ph minus samo + a to mi naravno ne treba he he... Ne znam gde bih mogao da ga nadjem,verovatno u poljoapoteci,ali ni njih ne znam ni jednu... Valjda cu naci uskoro
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Eeee dzabe ti poljo apoteka,ja sam imao isti ali potpuno isti problem ponika nije imala cimao sam se po celom gradu po tim apotekama da nadjem ljudi su me gledali onako izgubljeno kao sta ti je to haha :D jedino mi je jedna zena rekla da se PH spusta sa gasenim krecom...ali mislim da je to u pitanju kada se zemlja priprema znaci pre sadnje necega u nju!
A skoro sam uzeo iz ponike PH- bilo ga je dosta,kada si ti to trazio?
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Juce sam bio,zamenio uz doplatu ph metar i uzeo mg. Nisu imali ph-,navodno dobice uskoro... Iskreno,sa krecom ne znam da li bih pokusavao,mada ako je neko to vec radio...?Ali ako je samo za pripremu zemlje,onda i ne vrsi toliko posao jer kupovna zemlja u startu ima manje-vise ok ph,nama treba nesto za regulaciju ph vrednosti u toku samog ciklusa uzgajanja za brzo obaranje vrednosti. Trazio sam po net-u malo i koriste razne stvari za regulisanje ph vrednosti,ali problem je u tome sto su one jednostavne metode (tipa pepeo itd sto ima u izobilju) u glavnom za dizanje ph,a za spustanje sve neki preparati osim jednog. Navodno je suvo lisce (ako nisam omasio u prevodu)
za spustane ph vrednosti zemlje,ali opet nije za trenutno spustanje,vec je to vise kako sam skapirao priprema zemlje za sledecu sezonu...

Verovatno postoji nesto sto je ne skodljivo a jednostavno samo jos da saznamo sta... Imam par muzjaka prebacenih u neku krs kutiju,pa mi sad pade na um da bih mogao malo na njima da isprobavam sta bi moglo posluziti u te svrhe. Ne verujem da je limun jedini pogodan za trenutno spustanje ph,mada i on znaci dosta kada se vec nadjemo u takvoj situaciji da nam je potrebno.
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Rece ti ja probaj sa sircetom da spustih ph(jabuk.... sirce) a za gaseni krec mi rece zena iz poljoprivredne apoteke...ne zajebavaj se s tim :) za njivu moze da prodje ali ali...
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Negde bas na ovom forumu sam procitao da ni sirce ne preporucuju,samo nemam pojma gde,zato ga i nisam koristio... Ako je tebi bez posledica proslo,mogu probati...da ne trcim svakih par dana u radnju za 1 limun hehehe
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Pa ono proslo je,mada nisam praktikovao svako zalivanje da spustam ph vode jer nisam bio u mogucnosti ph vode 7-7.2 hehe,ipak se ti zadrzi na limunu ;) ako mislis da je bolje a verujem da jeste jer ipak sirce je sirce zajebi to :D samo ako te ne mrzi proveri cisto koliko ce pasti ph kada sipas cep sirca na 2L vode :)
:signs040::signs040::signs040:po ko zna koji puuutt :icon_lol::icon_lol: