Problem sa listovima

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.11.2014
19
7
3
biljoza je pocela cudno da se ponasa cini mi se da se susi...u boxu mi je malo veca temp oko 29-31 stepeni vlaznost ne znam kolika je jos nisam skupio para za higrometar kao ni za PH metar za vodu :/

interesuje me sta ovo moze da bude? da li je to zbog previse/premalo PHa ili je mozda i do suvog vazduha pa da se malo opekla ili nesto :(





 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Jesi gnojio sa cime?
Koja je zemlja?
Jesi bacio oko na vodic za bolesne biljke..
Mogao bi i pravilnik malo prolistat bzvz je otvarat novu temu zbog problema opisanog na dosta mjesta..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avantura and Stipe
10.11.2014
19
7
3
nisam gnojio ni sa cim jos je mala i rano je...zemlja je frutabela mislim da je zemlja ok. kontam da je samo fora oko vlage i mozda ph nisam siguran :/
znam da je bzvz otvarati temu al vise volim da pitam lepo i da cujem misljenja drugih za moj slucaj i tako :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Frutabela_Active_sadno_itna_rezina_borovnica_g_.jpg
??? wtf je frutabela zemlja?
jesi mislio na Florabella?
makar mi po boji ne izgleda ko florabella. vjerovatno losa zemlja, los ph i djeluje mi pre mokra zemlja.
jel drenaza dobra na dnu?
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Postas sliku u problemi tokom uzgoja ili pitajte starije clanove ili nesto..
Nema smisla otvarat i gomilat teme samo zbog individualnih problema..
Sve u cilju poboljsanja ovog foruma i pojednostavljenja tema bas radi novih clanova.. Kad vidi novi clan temu i on ce otvoriti temu za sebe isto a ne malo potraziti u cemu je stvar..
A sto se tice tvog problema bez da znas vlagu, temp i ph moze biti sto stvari..
Vjerovatno imas i neko svijetlo, pa nekakvu ventilaciju, mozda imas i box, pa mozda ti i vent mijesa zrak u boksu..
Doktore boli me u plucima sto je meni..nedovoljno informacija frend.. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman
10.11.2014
19
7
3
Florabela je izvinjavam se na nazivu hahah :D temp znam kolika je rekao sam vam krece se od 29-31 stepen... al dobro vidim da me sprdas samo tako da ok...probacu da potrazim pomoc na drugom mestu..hvala :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
majstore, niko te ne sprda.
da si odma postavio pitanje tamo gdje mu je mijesto, vidio bi da ti pisu pravila.
uz pitanje ide slika, opisite prostor, svijetlo, zemlja....i tako dalje i tako dalje.
help us to help you...ovaj je tesko bilo kaj ti rec.
ak ti je 31 u boxu, fokalna moze bit i 35-40 stupnjeva...koja lampa na kojoj udaljenosti....glupo je tak razglabat.

a ti kak oces...bmk
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Eto stipe ti je sve rekao.. Nema potrebe da se vrijedas i osjećas posprdno jer niko ovdje nikog ne sprda..
Sce sto sam ti rekao ce ti vecina clanova potpisati..
Nadam sebda ces nac rjesenje svog problema..pozz
 

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
660
3.098
163
Osetim miris vasih hedova
naime problem se pojavio, gnojio sam pre 2-3 dana sa plantelom list jack herer i ob, posle 2 dana pojavilo se na listovima zuckasto i zute polako, kao gore slicno ali imam slike pa procenite, mozda sam pregnojio, fazon je sto za ta dva dana i temp je bila niska jer se nije lozilo nisam bio tu, tako da je ugasena lampa bila 14c a upaljena 19c i to je isto mozda razlog sto su pocele zutiti ili sam pregnojio, ne znam nisam pametan, pogledajte slike..
IMG_5390.jpg
IMG_5389.jpg

molim za pomoc hitnu!!!
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Jeli mozes bolju sliku stavit? Slabo se vidi..
Koja je zemlja, koliko su posude, koliko su stare i jesi li gnojio do sad osim plantele list..
 

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
660
3.098
163
Osetim miris vasih hedova
Stoko imas dnevnik ne mogu opisivati svakom posebno kako i sta, vodim jedini scroog dnevnik ove godine ako i bude scroog ne mozes omasiti..
Ljudi i ja msm to ko Power previse gnojiva je faktor il ph, 20ml na 2 l vode, saksije su 25litara.. chill ja ipak msm da je mozda prenizak ph, vidim jos danas kako je stanje.. taman sam slikao i ugasio mi se fon, imam problema sa fonom kad slikam uvek se ugasi -.-
Nisam gnojio nicim osim platenlom, davao sam 5, 10 i 20 ml na 2l od pocetka.. samo sto sam jednu flasu na pocetku na dve biljke delio sad 20,ml na 2l vode su dobile, svaka po 2l zasebno dobila, mozda je to.. :O
 
  • Sviđa mi se
Reactions: StokaGodine

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Jako gnojivo i tada je i zemlja puno mokra pa se sabroji.
Ja počnem sa plantelom vrt i kada opazim, da so iz zemlje potrošile većinu gnojiva
počnem dodajat vege gnojivo ili cvjet. Nikada problem nisam imao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vrhunski_indikator

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
660
3.098
163
Osetim miris vasih hedova
Pa druze realno gledajuci ne cimi se da je to od gnojiva mada i moze bit, evo orange i drugi jack nemaju takva sare i pocele su se povlaciti i sa ove posle onog gore update i kad sam ih juce prekljuce zalio vodom pri put posle hrane opet se na toj pocelo vracati zutilo, a imam ph merac na papir onaj i deluje mi oko 7 ph da je kad potamni onaj papir, mada ja taj papir bas dobro i ne kontam kako se koristi, dobio sam i neke sibice sto ne znam za cega su, mozda poklon al me zbunjuju te za PH merenje..