Problem sa snom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.03.2014
5
0
0
Pozdrav braćo i sestre vutromani!

Da budem maksimalno iskren odma', duvam svaki dan već 10 godina, nekad po jednu buxnu dnevno, nekad čak i četiri, pet. Savršeno funkcionišem strejt, a još bolje naduvan budući da sam scenarista, te da mi je životni stil uopšteno netipičan i da sebi mogu dozvoliti čak i da idem na sastanke (brainstorming-e/brifinge) naduvan. :) Dakle, obožavam maku vuju i nikad nisam imao nikakve probleme sa tako učestalom konzumacijom, osim možda povremenih paranoja, stondova i smorova, ali kapiram da su to regularne "kontraindikacije". Međutim, poslednjim mesec-dva imam nerealne i meni potpuno nepoznate probleme sa snom... Inače sam navikao da ležem kasno, tipa 3, 4 ujutru i ustajem oko podneva (profesija mi to omogućava, čak i podstiče), ali u poslednje vreme se budim automatski kao sat oko 8 ujutru, nekad i ranije, bez obzira na to kad i u kakvom stanju legnem... Desilo mi se baš pre neko veče da sam legao oko 3 ujutru preduvan k'o smrad i odjednom me organizam budi u sekundi, onako "na keca" u pola 8. Posle toga šanse nema da nastavim da kuntam...prevrćem se po krevetu, nerviram se, razmišljam o svemu i svačemu... i taman kad bih osetio ono pretapanje tj. onaj prvi odlazak u san kao da me nešto cimne i ja sam opet budan, a umoran. I to se ponavlja već neko vreme... Okolina me paranoiše da je glavni uzrok vutra, ali ja u to jednostavno ne mogu da verujem. Toliko godina mi je obezbeđivala tvrd i okrepljujuć san, zašto bi sad bilo drugačije? Preko dana nisam pod nekim posebnim stresom, verovatno ne većim od uobičajenog za čoveka koji živi u centru Beograda u 21. veku, tako da stvarno ne mogu da detektujem u čemu bi mogao biti problem... Ločem kombinaciju čajeva matičnjak-kantarion-konoplja dva-tri puta dnevno, relativno zdravo se hranim, ne pušim, pijem jednom u 10-15 dana...

Ima li neko sličan problem i kakva su vam iskustva generalno?
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.669
11.928
358
Socotra Island
eelslap.com
ćao !
I ja generalno , sto sam stariji manje spavam .
Varim ravno pola života . I nemam potrebe da ustajem rano , ali mi je od starog posla ostala navika da sam na nogama pre 8 ,nebitno koliko kasno da legnem ...

Tako da opušteno :)

...i da mogu da biram uvek bih birao manje spavanja - duže ti traje dan i , čitaj između redova - više mesta za buksnanje . :spliff:
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Vrije :spliff: me ti je da se smiriš,da sjedneš malo na Vutra forum,zapališ buksnu i odmoriš... to ti ova priča nalaže.
No Vutra forum više onako kao usporedba.
Dom,obitelj,jedan mali kec navečer,malo neki film sa ženom,onda sex i na spavanje.
Ujutro u 8,ponovo sex.

Opušteno,brate....svi prolaze kroz to,manje više :thumb:
No sikiriki :D pljuga i kikiriki,...dobro došao na forum.
 
15.03.2014
5
0
0
Fala svima na odgovorima, malo sam se opustio čitajući ih. :) Noćas sam bolje spavao, ali i dalje dosta nemirnije nego ranije. Ove godine punim 30, tako da mi se sigurno skraćuje vreme potrebno za san, mada mislim da to sad ipak nije slučaj. Možda mi jednostavno treba malo prirode i opšteg kuliranja, a možda bi trebalo i da promenim ribu. :D U svakom slučaju, sledeće pitanje se odnosi na vrste vutre, s obzirom da ste mi savetovali da eksperimentišem. Iako duvam deset godina, moram priznati da još uvek slabo baratam sa vrstama... verovatno zato što ne gajim već sam primoran da kupujem gde stignem. Srećom poslednje dve godine uzimam od istog lika koji uvek ima sjajnu salatu, ali ne znam da procenim da li je u pitanju indika ili sativa... Takođe me zanima da li neko zna gde bih uopšte mogao da dođem i do indike i do sative, pa da lepo natenane uporedim i jednom zauvek rešim tu dilemu? :)
 
15.03.2014
5
0
0
Pitaću ga, mada mislim da on blage veze nema. Već dve godine se muči da mi zapamti ime. :D
Kapiram da je jedini način da počnem sam da gajim, ali to je trenutno neizvodljivo jbg.
 

Strijela

Aktivan Član
16.05.2011
98
46
28
106
općenito, bilo bi ti možda dobro npravit pauzu od dva tjedna recimo, da ti se malo normalizira ako su problemi sa snom.

Eh, i cisto pripazi, da nije sad mozda ovo sto sunce izlazi cirka u to vrijeme, pa ti mozda onako fino lupa na prozor, pa te to budi?
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
ma jednako se zaspe i ako duvaš i ako ne duvaš...možda malo brže ako si zapalila-o
stvar je šta si prije sna radio-la,kakvo je opće stanje uma i sl :D
na travi jedino što slabije sanjaš :D
 

RolamPoKraju

Aktivan Član
10.07.2013
66
72
18
Preokreni u svoju korist, nek san ima problem sa tobom :punch:
Šta bih ja dao da mogu spavati tako malo, ranije kada sam imao neke ispite, tj. to i sada radim spavam 2 sata štrebam kao budala 6-8h i opet tako. Ne verujem da to može biti loše, samo popiješ kafu lepo doručkuješ i imaš više vremena da radiš..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lilly

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Ja ponekad volim onaj filing kad dugo ne spavam pa mi se sve cini kao san , dok pusim buxnu neke milinke me izbijaju po celom telu .
Sunce svice narod se budi , a ja kao vek da sam proziveo + posedujem znanje noci dok niko nije ni bio svestan .
 
15.03.2014
5
0
0
Sa ovim se u potpunosti slažem, lepo sročeno. :) Ali treba mi san u poslednje vreme, imam dosta posla i moram da budem skoncentrisan preko dana... U svakom slučaju, situacija se popravila, u pitanju je bio kratkotrajni stres koji sam ja svesno/nesvesno podigao na viši nivo, pa sam počeo da se paranoišem i tripujem svaki put kad bi trebalo da legnem u krevet. Loš potez u startu. :) Sad opet spavam kako treba, ali pred sobom imam novi zadatak - da nađem sativu!

Fala svima još jednom!